Najlepsze czasy: Czy ma sens łowienie przez całą noc?

Lohnt es sich eigentlich die ganze Nacht zu angeln? Oder ist es schlauer nur zu bestimmten Zeiten die Angeln ins Wasser zu legen?

Najlepsze czasy: Czy ma sens łowienie przez całą noc?

Angelruten am See bei Nacht
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Najlepsze czasy: Czy ma sens łowienie przez całą noc?

Często zadawałem sobie pytanie, czy ma sens łowienie ryb przez całą noc. Chodzi mi o to, że spędzasz całą noc próbując złapać kilka ryb. Przynajmniej następnego dnia jesteś wyczerpany i niezbyt sprawny.

Nie mogę przedstawić badania statystycznego, ale nie sądzę, że musisz to robić. W zależności od ryb, które chcesz łowić, możesz wybrać odpowiednie pory.

Nie wszystkie ryby są nocne

Jasne, każdy wędkarz wie, że w ciemności dobrze łowi się węgorze. Ale kiedy w ogóle poszczególne gatunki ryb są aktywne w nocy? Poniższe wartości oparte są na moim doświadczeniu, a także potwierdzone w rozmowach z innymi wędkarzami. Szczególnie dobrze łowi się węgorze i sandacze między godziną 22 a północą.

Między godziną 0 a 3 żadne ryby nie są naprawdę dobre. W tym czasie raczej nie warto mieć wyciągniętych wędek.

Od godziny 4 rano zaczynają pojawiać się karpie i liny. Stają się aktywne i szanse na złowienie któregoś ogromnie rosną.

Wskazówki do przeczytania:

Jak działa nocne wędkowanie i co jest do niego potrzebne

Ale również w nocy można z powodzeniem łowić leszcze.

Mądre planowanie nocnych połowów

Możesz więc znacznie lepiej zaplanować swoją kolejną nocną wyprawę wędkarską. Jeśli chcesz łowić węgorze lub sandacze, przyjedź nad wodę o 18:00, przygotuj wszystko i rozłóż wędki. Sprawny i czujny powinieneś być od godziny 22, kiedy to węgorze zaczynają biegać. O godzinie 0 możesz się spakować i wrócić do domu.

Jeśli wolisz łowić karpie lub liny, to już inna historia. Ale nawet wtedy można pojechać wieczorem na łowisko i wszystko przygotować. W pewnym momencie kładziecie się spać i nastawiacie alarm na 3.30 rano. Potem wyciągasz wierzchowca i wypijasz kawę. Najpóźniej o godzinie 9 można się już spakować.

Jakie są Twoje doświadczenia z nocnym łowieniem? Czy złowiłeś wiele ryb między godziną 0 a 3 rano?

Artykuły powiązane