Spinning na szczupaka z martwą rybą przynętową

Wie du mit einem Köderfisch auf Hecht Spinnfischen kannst, erfährst du in diesem Artikel.

Spinning na szczupaka z martwą rybą przynętową

  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Spinning na szczupaka z martwą rybą przynętową

Z reguły łowienie na spinning odbywa się przy użyciu sztucznych przynęt. Jednak można to robić również z martwą rybką zanętową. Szczególnie w mocno obleganych wodach warto tego spróbować. Sztuczne przynęty szybciej tracą swoją atrakcyjność w zbiorniku wodnym, ale ryby zanętowe zawsze są łupem szczupaka.

Proste mocowanie przynosi szczupaka

Dlatego zdecydowanie powinieneś spróbować tej metody. W komplecie z montażem znajduje się haczyk treblowy, stalowy przypon i krętlik.

Okoń lub płoć o długości ok. 20 cm to odpowiednie przynęty. Okoń jest wytrzymały i długo utrzymuje się na systemie. Płoć szybciej się łamie, ale ma większą siłę przyciągania.

Do stalowego przyponu przymocuj haczyk treflowy w rozmiarze 1-2. Włóż przypon przez otwór w jazie i wyjdź przez otwór gębowy. Haczyk treflowy siedzi w otworze jazu. Upewnij się, że dwa końce haka są odsłonięte. Następnie przypon należy wpiąć w krętlik na żyłce głównej i gotowe.

Możesz łowić w ten sposób w wodach do 3m. Jeśli chcesz łowić głębiej, to do stalowego przyponu zaciskasz dwa śruciny ołowiane, montaż wtedy szybciej tonie.

Przynęta wygląda, pachnie i smakuje jak normalna ryba ofiarna (po nieudanym braniu możliwy jest drugi atak, bo szczupak nabrał na nią smaku). Łatwo się ją prowadzi i jest też chwytna, gdy przynęta zatrzymuje się na dnie. Poza tym prawie nic cię to nie kosztuje, jeśli masz kiedykolwiek wieszak.

Tak właśnie prowadzi się przynętę podczas łowienia na spinning

Rzucasz i pozwalasz jej zatonąć. Następnie szybko podnieś wędkę, aby przynęta wystrzeliła do góry. Następnie pozwalamy jej opaść na dno i wykonujemy dwa lub trzy małe szarpnięcia wędką przed ponownym ostrym podniesieniem. W ten sposób tworzysz realistyczną prezentację przynęty przedstawiającej zranioną rybę. Ważne jest, aby różnicować prowadzenie. Czasami prowadź szybko, czasami pozwól mu odpocząć.

W momencie brania czujemy silny opór, wtedy należy natychmiast wyciągnąć wędzisko do przodu i zdjąć ciśnienie otwierając uchwyt kołowrotka. Po krótkiej przerwie szczupak obraca przynętę i połyka ją w pierwszej kolejności głową. Po pierwszej ucieczce robi pauzę. Wtedy napinasz żyłkę i zakładasz haczyk. Nie czujesz żadnego kontaktu? To znów napinasz żyłkę i zakładasz haczyk.

Zaletą jest to, że nie jesteś zaskoczony braniem. Możesz przygotować podbierak i wybrać miejsce do wiercenia i lądowania.

Najlepszą wędką jest spinning o długości około 3 metrów z ciężarem wyrzutowym 40 – 100g. Do tego należy dodać żyłkę o gramaturze 28 – 35 g.

Powodzenia!

Artykuły powiązane