5 najlepszych przynęt do połowu okoni

Es gibt einige Barschköder mit denen man neben kleinen auch große Exemplare überlisten kann. Welche die fünf erfolgreichsten sind erfährst du in diesem Beitrag über das Barschangeln.

5 najlepszych przynęt do połowu okoni

Barsch in Kescher mit Wobbler
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów drapieżników
 6. »
 7. 5 najlepszych przynęt do połowu okoni

Okonie są bardzo ciekawskimi rybami i dlatego uważane są za stosunkowo łatwe do złowienia. Moim zdaniem powiedzenie „Jeśli złowisz okonia jako pierwszą rybę, cały twój dzień jest spieprzony” powinno zostać wykreślone ze słownika każdego wędkarza. Okonie walczą w walce, a później wspaniale smakują z sałatką ziemniaczaną.

Jest więc kilka powodów aby przyjrzeć się bliżej możliwym przynętom. Wniosek jest taki, że bassy gryzą równie dobrze na przynęty sztuczne jak i na naturalne. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przynęty.

Oto 5 najlepszych przynęt do połowu bassów

1. zatyczki

Kiedy widzisz polujące okonie późnym latem i wyskakujące z wody ryby ofiarne, powierzchniowe plugi to prawdziwe bangery. Pomiędzy 5 a 10 cm i w kolorze ryb wylęgowych w twojej wodzie, nie możesz się pomylić.

Bestseller No. 1
Zanderfang - Okoń wobler sandacz – przynęta na okonie głębokie - 2 sztuki bębnów - 9,5 cm - 9,5 g - oliwkowy matowy, neonowa zieleń z grzechotkami
 • Wobler na okonie i sandacze (2 sztuki) w kolorach neonowo-zielonym (aktywnym UV) i oliwkowo-matowym (bardzo naturalnym)....
 • Głęboko poruszający się sandacz i okonia (1-3 m) z wbudowanymi grzechotkami, które zapewniają wibracje i tym samym...
 • Waga woblera wynosi 9,5 g. Dzięki smukłemu kształtowi i swobodnemu wybiegowi ciężarki sztuczną przynętę można...

2. błystki

Są bardzo dobre do łowienia z brzegu, ale nie do łowienia w pionie. Waga powinna wynosić od trzech do siedmiu gramów. A jeśli na trójnogu umieścimy kilka larw lub robaka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć sukces.

3. gumowa rybka / drop shot

Szczególnie w dni, kiedy ryby poruszają się bardzo wolno, np. w zimie, skuteczne są twistery z wolnym biegiem. Ale szczególnie z montażem drop-shot i dopasowaną gumową rybką na haku można przechytrzyć wielkie okonie.

Bestseller No. 1
30 szt./pudełko Drop Shot haczyki wędkarskie z łopatką Drop Shot Rig i obrotowym in-line Drop Shot Rig Haczyki wędkarskie na bas, okoń
 • Rozmiar: tylko jeden rozmiar. 2,5 cm x 1,0 cm.
 • Rozmiar pudełka 5,8 cm x 4,6 cm x 1,5 cm. Łatwy do przenoszenia. Lub włóż go do pudełka na sprzęt wędkarski. Nie...
 • UNIKALNY DESIGN: Haki typu Drop Shot z czarnym niklem obracającym się w oku haka, dzięki czemu hak może się...

4. rosówka

Gruby dew worm na mocowaniu spławika, powoli sunąc po dnie, sprowadzi okonia do Twojego wiaderka. Ważne jest, aby spławiki były bardzo dokładne, w przeciwnym razie okoń odpuści sobie przynętę. W spokojnych wodach można wrzucić kilka larw do karmienia. Do dolnego mocowania można dodać koszyczek z pokarmem i wypełnić go larwami i kawałkami robaków. Jest nawet dodatkowy pokarm dla okoni, aby utrzymać to wszystko razem i dać dodatkowy efekt.

Bestseller No. 1
50 sztuk kanadyjskich robaków | 100% kompostowalna puszka na przynęty - przynęty wędkarskie - żywe przynęty - robaki żywe (Lumbricus terrestris)
 • Idealny robak wędkarski: kanadyjski robaczek to dobra przynęta dla dużych ryb, takich jak szczupaki, karpie, sumy,...
 • Świeże z Kanady: Tauworms są importowane drogą lotniczą i przechowywane w najlepszych warunkach kontrolowane....
 • Dobrze zapakowane: nasze robaki są dostarczane w 100% w pojemnikach z przynętą do kompostowania. W pudełku znajduje...

5. ryby przynętowe

Ryby przynętowe są popularne również w przypadku większych okoni. Haczyk przebija się przez głowę, a następnie oferuje na spławiku lub zespole drop shot. Odpowiednie ryby przynętowe to świeża (!) płoć o długości około 5cm lub (właściwie) mały okoń.


Jaka jest Wasza ulubiona przynęta i zestaw? Odpowiedź w komentarzach.


Zdjęcie na okładce: ©Ilkka Jukarainen | flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Artykuły powiązane