Łowienie okoni na robaka i spławik

Einer der besten Köder auf Barsch ist der Wurm. Wir erklären wie du mit Pose und Wurm auf Barschjagd gehst.

Łowienie okoni na robaka i spławik

Barsch auf Wurm gefangen
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Łowienie okoni na robaka i spławik

Okonie to bardzo ciekawskie ryby, które żyją w ławicach. Poruszają się po swoim terytorium i bardzo dokładnie przyglądają się rzeczom w wodzie. Można je łowić na różne przynęty takie jak gumowe rybki, błystki czy małe rybki zanętowe.

Jednak jedną z najlepszych przynęt na okonia jest i pozostaje robak. Na czele listy znajduje się dendrobena (dobrze pachnie dla okoni) lub robak rosa.

Oczywiście okoń musi być zawsze obecny w wybranej wodzie. Wody ze słonawą wodą są optymalne dla dużych okoni. Innymi słowy, wody takie jak mniejsze rzeki połączone z Morzem Północnym lub Bałtykiem.

Montaż do łowienia okoni na robaki

Jako spławik najlepiej sprawdzi się przezroczysty waggler, który montujemy na żyłce 0,18mm – 0,20mm po stoperze. W dalszej kolejności gumowy koralik i krętlik.

Na haczyk polecam haczyk do robaków 2-6 Gamakatsu. Robak na pewno potrzebuje miejsca, aby się wiercić, a pysk okonia jest na tyle duży, że może przyjąć haczyki tej wielkości łącznie z robakiem. Głębokość ustawiamy tak, aby przynęta unosiła się nad dnem. Okoni i tak trzeba szukać, a wtedy nie zaszkodzi, jeśli rig będzie trochę pływał.

Do tego typu połowów idealnie nadaje się dłuższa wędka spławikowa o długości około 3,60-3,90m. Można nim dobrze rzucać i mieć dobre prowadzenie nawet na brzegach, które są trudne do przejścia.

Bestseller No. 1
1 sztuk POS 8 otwór 8mm końcówka drążka wspólne łożyska męskie prawe gwintowane metryczne części Cnc Rod End Bearing
  • Łożyska o wysokiej wydajności: nasze łożysko przegubu drążka jest produkowane z wysokiej jakości materiałów,...
  • Płynny ruch: Ten typ łożyska końcowego łącznika ma unikalną konstrukcję, która zapewnia płynny ruch i...
  • Trwałe i niezawodne: Konstrukcja łożyska przegubowego drążka została skrupulatnie zoptymalizowana, a jego...

Robaki na haku należy często zmieniać, powinny być zawsze żywe i nie zużyte. To samo dotyczy strzebli / mini przynęt. Można je również dobrze zaproponować za pomocą wspomnianych haków. Wystarczy wybrać przynętę ustną lub tylną.

Artykuły powiązane