Łowienie okoni na robaka i spławik

Einer der besten Köder auf Barsch ist der Wurm. Wir erklären wie du mit Pose und Wurm auf Barschjagd gehst.

Łowienie okoni na robaka i spławik

Barsch auf Wurm gefangen
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Łowienie okoni na robaka i spławik

Okonie to bardzo ciekawskie ryby, które żyją w ławicach. Poruszają się po swoim terytorium i bardzo dokładnie przyglądają się rzeczom w wodzie. Można je łowić na różne przynęty takie jak gumowe rybki, błystki czy małe rybki zanętowe.

Jednak jedną z najlepszych przynęt na okonia jest i pozostaje robak. Na czele listy znajduje się dendrobena (dobrze pachnie dla okoni) lub robak rosa.

Oczywiście okoń musi być zawsze obecny w wybranej wodzie. Wody ze słonawą wodą są optymalne dla dużych okoni. Innymi słowy, wody takie jak mniejsze rzeki połączone z Morzem Północnym lub Bałtykiem.

Montaż do łowienia okoni na robaki

Jako spławik najlepiej sprawdzi się przezroczysty waggler, który montujemy na żyłce 0,18mm – 0,20mm po stoperze. W dalszej kolejności gumowy koralik i krętlik.

Na haczyk polecam haczyk do robaków 2-6 Gamakatsu. Robak na pewno potrzebuje miejsca, aby się wiercić, a pysk okonia jest na tyle duży, że może przyjąć haczyki tej wielkości łącznie z robakiem. Głębokość ustawiamy tak, aby przynęta unosiła się nad dnem. Okoni i tak trzeba szukać, a wtedy nie zaszkodzi, jeśli rig będzie trochę pływał.

Do tego typu połowów idealnie nadaje się dłuższa wędka spławikowa o długości około 3,60-3,90m. Można nim dobrze rzucać i mieć dobre prowadzenie nawet na brzegach, które są trudne do przejścia.

Bestseller No. 1
łożysko baryłkowe końca pręta 4PCS POS 8 Hole 8mm Rod End Joint Bearings Male Right Hand Threaded metric Cnc parts
  • High-Performance Bearings: Our Rod End Joint Bearing is manufactured using high-quality materials, offering outstanding...
  • Smooth Movement: This type of linkage end bearing features a unique design that provides smooth motion and flexible...
  • Durable and Reliable: The design of Rod End Joint Bearing has been meticulously optimized, and its internal components...

Robaki na haku należy często zmieniać, powinny być zawsze żywe i nie zużyte. To samo dotyczy strzebli / mini przynęt. Można je również dobrze zaproponować za pomocą wspomnianych haków. Wystarczy wybrać przynętę ustną lub tylną.

Artykuły powiązane