Szczupaki uwielbiają kręcić się wokół tych roślin.

Hechte lieben es sich zwischen Gewässerpflanzen aufzuhalten und dort auf Beute zu lauern. Wir zeigen dir welches Kraut den Fisch bringt.

Szczupaki uwielbiają kręcić się wokół tych roślin.

  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Szczupaki uwielbiają kręcić się wokół tych roślin.

Aby skutecznie łowić szczupaki, należy oczywiście najpierw znaleźć szczupaki w wodzie docelowej. Następnie należy sprawdzić, gdzie mogą znajdować się szczupaki i które miejsca chcemy obłowić.

Wielu wędkarzy z pewnością wie, że szczupaki lubią czaić się w pobliżu lub pośród roślinności w poszukiwaniu zdobyczy. Ale większość prawdopodobnie szuka po prostu pola lilii lub brzegu trzciny. Istnieje jednak kilka innych roślin, które oferują bardzo obiecujące obszary do połowu szczupaka.

Powiedzmy z góry, że szczupakowi nie przeszkadza szczególnie odrobina zielska zwisająca ze zdobyczy. Nie należy się więc stresować. Jednak po zwinięciu przynęty należy ją jeszcze zdjąć i dopiero wtedy ponownie zarzucić.

Żółta lilia wodna (Nuphar lutea)

Żółta lilia wodna.

Nie jest to lilia wodna. Na żółtej liście stopki są znacznie większe, a kłącza wystają daleko ponad dno. Stanowi to doskonałą ochronę dla szczupaka. W płytszych wodach należy uważać na stosowanie powierzchniowych korków lub błystek, aby nie zaplątać się w kłącza.
Koci ogon (Typha latifolia) i szuwary

Ogony zazwyczaj przynoszą wisielców.

Jeśli woda ma twarde, jędrne dno, bardzo dobrze rosną tu sitowie. A szczupaki również bardzo lubią oba gatunki. Czasem gdzieś w wodzie pojawiają się też pojedyncze rośliny. Ale zwykle rosną gęściej osadzone, często w mniejszych zatokach i zakamarkach kanałów i rzek. Nawet z kilkoma łodygami wystającymi z wody warto dać szansę szczupakom.

Dotyczy to również szuwarów. Łowić tu jednak jest stosunkowo trudno, bo ryzyko zacięcia jest ogromne. Warto spróbować spinnerbaitów.

Szczupaki są w rdestnicach

W pływającej rdestnicy można znaleźć ryby.

Różne gatunki rdestnic to również doskonałe miejsca do połowu szczupaka. Jednak pływająca rdestnica jest trudna do obłowienia, co najwyżej można próbować w miejscach marginalnych lub przejściach.

Inaczej jest z rdestnicą przerastającą. Choć z góry wygląda bardzo gęsto, to pod powierzchnią wody rozrzedza się i stanowi ochronę dla wielu ryb.
Rdestnica kędzierzawa to prawdziwy hotspot dla szczupaka.

Kręcona rdestnica jest prawdziwym hotspotem również dla szczupaka. Gdy już ją zahaczysz, powinieneś jeszcze kilka razy przejść z przynętą przez obławiane miejsce. Rdestnica grzebieniasta jest również świetną rośliną na szczupaka, nawet jeśli nie jest ona w inny sposób dobrze odbierana przez wędkarzy.Przynęta do łowienia w zielsku

Oczywiście łowienie w chwastach lub roślinności jest zawsze stosunkowo ryzykowne. Często traci się przynęty lub cały czas ma się do nich przyklejone rośliny. Jednak zdecydowanie warto łowić w tych miejscach, ponieważ to właśnie tam przebywają szczupaki i tam czyhają na swoją ofiarę. Za pomocą jerkbaitów, spinnerbaitów i wtyczek powierzchniowych można tu osiągnąć naprawdę dobre wyniki.

Bestseller No. 1
Köderholster Spro hardbaits L
  • Pudełko z tworzywa sztucznego przeznaczone do przechowywania przynęt
  • Zawiera kieszenie po obu stronach i pojedyncze idealne do twardych przynęt do nieocierania
  • 14 oddzielnych przegródek

Więcej wskazówek dotyczących łowienia w zielsku

Powinieneś przyjąć bardziej taktyczne podejście niż tylko wrzucanie przynęty. Zwróć uwagę na to, jak ustawione są rośliny i co jest wokół nich, co może być innymi wskaźnikami dobrego miejsca. Głębsze części pól ziołowych to miejsca, gdzie przebywają szczupaki. Na płaskowyżach z pokrywą roślinną powinieneś łowić w miejscach oświetlonych przez słońce, szczupaki widzą wtedy znacznie lepiej twoją przynętę. Łowienie jest łatwiejsze gdy słońce jest za nami, ponieważ mamy dobry widok na wszystko. Nie zniechęcaj się jeśli nie masz brania, po prostu spróbuj ponownie w tym samym miejscu.

Artykuły powiązane