Prawidłowe prowadzenie wskaźnika jako przynęty

Wer mit dem Blinker keine Raubfische fängt, setzt womöglich auf die falsche Köderführung. Gerade dieser Köder muss sehr präzise im Wasser geführt werden.

Prawidłowe prowadzenie wskaźnika jako przynęty

Verschiedene Blinker
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów drapieżników
 6. »
 7. Prawidłowe prowadzenie wskaźnika jako przynęty

Niestety coraz rzadziej spinningiści sięgają do pudełka z przynętami i wybierają błystkę. Wielka szkoda, bo to klasyka i jedna z najstarszych sztucznych przynęt. Coraz częściej wędkarze sięgają po przynęty z miękkiego tworzywa sztucznego takie jak gumowe rybki czy twistery, co jest chyba głównie spowodowane reklamą. Producenci sugerują wędkarzom, że nowoczesne przynęty rzekomo łowią lepiej.

Jeśli wędkarz sięga potem po przynętę i nic nie łowi, to wrażenie się potwierdza. Problem często leży jednak gdzie indziej: wielu wędkarzy nie potrafi prawidłowo posługiwać się taką przynętą – i wtedy nie ma się co dziwić, że ryby drapieżne nie gryzą.

Przy błyskaniu przynęta jest wszystkim

Tak naprawdę dobra prezentacja przynęty jest niezbędna, gdy decydujemy się na łowienie na flasher. Jeśli zaprezentujesz przynętę w niewłaściwy sposób, żaden szczupak nie ugryzie. Jest to zresztą kolejny powód, dla którego wielu wędkarzy nie lubi używać wahadłówek: Na inne przynęty, takie jak korki czy gumowe rybki, można łowić nie tylko szczupaki, ale także sandacze i okonie. Natomiast wahadłówka jest przynętą, która służy przede wszystkim do połowu szczupaka.

Bestseller No. 1
Angeln Alarm, Fischköder Alarm mit Sound 10x Angelglocke LED-Licht Rod Tip Fisch Ring Biss Double Bells Nachtangeln Zubehör
 • Einfach an der Angel zu befestigen
 • Wasserfest, daher auch bei Regen einsetzbar
 • Stellen Sie sicher, dass die Angelschnur in der dunklen Nacht sichtbar ist
Bestseller No. 2
Fischen Schwimmer Angeln Angel Bobber Posenset Schaum Bobbers EVA Schaum Schwimmt Bobber Stöpsel, 200pcs Durable Tear Drop Indikator Süßwasser Salzwasser Angelgerät Zubehör (L-Orange)
 • ❤Hochwertiges Material: 100% hochwertiges Material. Der Indikator besteht aus hochwertigem Material und ist sehr...
 • ❤Hochwertiges Material: 100% hochwertiges Material. Der Indikator besteht aus hochwertigem Material und ist sehr...
 • ❤Funktionen: Der Indikator kann den Schwimmer auffälliger machen, sodass Sie die Änderung des Schwimmers beim Angeln...

Mimo wszystko warto używać jej na wędkarskiej wodzie. Są dni, w których błystka wykonuje pierwszorzędną pracę i kusi duże szczupaki do brania w rzędach. Duże szczupaki szczególnie chętnie sięgają po łyżkę.

Wróćmy do tematu prezentacji przynęty. Tak naprawdę przynęta ta jest stosunkowo prosta w obsłudze. W przeciwieństwie do innych sztucznych przynęt nie ma konieczności różnicowania prędkości. Podczas zwijania przynęty stosuje się stałą prędkość. Nie trzeba też pracować szczytówką wędziska. Wystarczy zwykłe kręcenie korbką. Ważne jest jednak jedno: prędkość obrotowa musi być dokładnie dobrana. Jeśli będziesz kręcił korbką zbyt szybko, szczupak nie ruszy za spinnerbaitem. Jeśli będziesz kręcił korbką stacjonarnego kołowrotka zbyt wolno, brania nie będą się pojawiać.

Flasher działa jako przynęta na drapieżniki tylko wtedy, gdy spełnia swoją nazwę i błyska. Oznacza to, że światło słoneczne odbija się w przynęcie lub na jej powierzchni jak błyskawica, co sprawia, że przynęta wygląda jakby migała. Właśnie w ten sposób należy używać przynęty na szczupaka aby skłonić ryby do brania. Aby sprawdzić czy prędkość zwijania przynęty jest właściwa, należy łowić na oko lub wykonać kilka rzutów z niewielkiej odległości. Jeśli zwijasz przynętę z boku i pozwalasz jej przejść obok siebie, po kilku próbach będziesz wiedział jaka prędkość jest właściwa.

Wybierz odpowiedni rozmiar i kolor przynęty.

Błystka wahadłowa to sztuczna przynęta, która występuje w różnych wzorach lub różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Nie zawsze łatwo jest określić, który wariant zostanie najlepiej przyjęty przez szczupaka na łowisku. Dlatego też dobrze jest, jeśli w skład waszego sprzętu wędkarskiego wchodzi kilka przynęt. W zasadzie powinieneś wyposażyć swoje pudełko z przynętami w kilka sztuk tak, abyś mógł je wystarczająco zróżnicować. Przy okazji należy pamiętać, aby zawsze umieszczać z przodu krętlik lub karabińczyk, aby przynęta mogła się rzeczywiście obracać i tym samym błyskać. Oczywiście nie powinno też zabraknąć odpowiednio długiego stalowego przyponu.

Artykuły powiązane