Łowienie szczupaków na ryby przynętowe

Mit Köderfisch auf Hecht zu angeln, ist sehr aussichtsreich. Vor allem große Exemplare des Raubfisches lassen sich gut mit diesem Köder überlisten.

Łowienie szczupaków na ryby przynętowe

Köderfisch an Drilling montiert
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Łowienie szczupaków na ryby przynętowe
Złapanie szczupaka nie jest wcale takie trudne. Tak długo jak szczupaki są w wodzie, można je przechytrzyć. W końcu to tylko kwestia czasu, kiedy uda się złowić szczupaka i wyłowić Esoxa. Tak jest przynajmniej w przypadku łowienia mniejszych ryb. Jeśli chcesz złowić dużego szczupaka, musisz się trochę bardziej postarać i oczywiście mieć trochę szczęścia. Wędkarze, którzy zawsze chcieli złowić dużego szczupaka, powinni używać naturalnej przynęty lub zanęty. Aby złowić dużego szczupaka, taka przynęta jest niewątpliwie dobrym wyborem. Wielu wędkarzy łowiących drapieżniki jest przekonanych, że ryba zanętowa jest zdecydowanie najlepszą przynętą na szczupaka. Aby odnieść sukces z rybą przynętową na szczupaka, tak naprawdę wystarczy mieć w swoim repertuarze tylko dwa uchwyty. Albo łowisz na spławik albo na dno.

Stalowy przypon do montażu

W obu przypadkach potrzebujesz stalowego przyponu wyposażonego w haczyki. Ważne jest, aby mieć różne przypony stalowe na różnej wielkości przynęty. Polecam przypon stalowy o grubości 49 gauge (druty 7×7), najlepiej z cienką nylonową osłonką. Są one trwalsze, osłonki mają lepsze właściwości zaciskowe, a niektóre można po prostu stopić zapalniczką. Należy zastosować dwa 6-cio żyłkowe treble, które powinny mieć co najmniej 60 cm długości. Przypon możesz wykonać samodzielnie. Najpierw przepuść stalowy drut przez dolny haczyk, a następnie połącz krótszy koniec z dłuższym za pomocą zapalniczki. Następnie zrób to samo z górnym hakiem. Na koniec doklej dłuższy koniec górnego haka do dolnego. Na końcu dolnego robisz kolejną pętelkę, którą lontujesz. Tutaj jest to jeszcze raz wyjaśnione. Jeden hak górnego trebusza przechodzi przez nasadę ogonka, drugi montowany jest w boczku. Przy miękkich przynętach możesz schodzić głębiej, a przy twardych nie tak głęboko. Chcesz, aby treble dobrze uwalniały się i trzymały w pysku szczupaka. Możesz również „przyozdobić” haczyki treflowe czerwoną nitką lub zastosować haczyki treflowe UV. Dodaj żyłkę 0,28-0,32.

Jak zaproponować szczupakowi rybę przynętową

Szybko pojawia się pytanie o najlepszą prezentację. To, czy prezentujemy rybę przynętową na dnie czy na spławiku jest w zasadzie kwestią osobistego gustu. Zasadniczo obie metody łowią dobrze. Przy okazji, czynnikiem wpływającym na to może być również woda. Na typowym szczupakowym brzegu najlepiej jest prezentować przynętę na spławiku. Na większych otwartych obszarach często korzystne jest utrzymywanie przynęty na głębokości z prowadzeniem gruntowym.

Montaż podstawowy

Jeśli wiesz, gdzie są szczupaki, polecamy zanętę. Do kawałka żyłki 0,80 przymocowana jest zanęta o masie ok. 60g, a do drugiego końca przymocowany jest krętlik. Krętlik ten prowadzony jest na żyłce głównej i musi mieć możliwość swobodnej pracy. Następnie na koniec linki głównej zakładamy gumowy koralik, a do niego krętlik. Do tego zaczepia się opisany wyżej przypon stalowy z dwoma haczykami treflowymi. Można użyć elektronicznego wskaźnika brań. Hamulec powinien być bardzo precyzyjnie wyregulowany lub wręcz otwarty. Następnie przywiązujemy żyłkę do wędki za pomocą gumki. Gdy żyłka się wysunie, mamy branie.

Budowa uchwytu spławikowego

Nad zielskiem lub gdy przynęta ma „dryfować” na większym obszarze, stosuje się mocowanie spławikowe. Głębokość powinna być ustawiona tak, aby ryba przynętowa była blisko dna. Spławik stoi w wodzie pod kątem, a gdy szczupak weźmie przynętę, spławik wychyla się na powierzchnię wody, a następnie odciąga. Można też zaproponować rybę przynętową tuż nad dnem, aby mogła dryfować. Zaletą stosowania spławika jest to, że zawsze wiesz gdzie szczupak płynie. Na żyłce głównej idzie stoper, potem spławik, następnie gumowy koralik, duża kulka ołowiana, kolejny gumowy koralik i na końcu krętlik karabinka. Do tego wpina się stalowy przypon.

Kiedy należy uderzyć?

W przypadku obu wierzchowców nie wolno zbyt długo czekać z uderzeniem. Gdy szczupak zostanie ściągnięty, zatrzyma się ponownie. Należy uderzyć najpóźniej za drugim pociągnięciem. Niektórzy mówią, że za pierwszym razem. W każdym razie chcemy zapobiec sytuacji, w której szczupak połknie przynętę a tym samym haczyki treflowe głęboko. Wypróbujcie sami co jest dla was najlepsze.

Artykuły powiązane