Łowienie lipieni: Z muchą i tyrolskim Hölzlem

Die Äsche ist ein Edelfisch und sie lebt in Fließgewässern. Äschen werden meist beim Fliegenfischen mit künstlichen Nymphen gefangen.

Łowienie lipieni: Z muchą i tyrolskim Hölzlem

Tiroler Hölzl Montage
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Łowienie lipieni: Z muchą i tyrolskim Hölzlem

Szczytowy okres połowu lipienia

Główny sezon wędkarski przypada na miesiące maj i jesień. Szczególnie łownymi metodami połowu okazały się wędkarstwo muchowe i denne.

Wskazówka: Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ciele lipienia w arkuszu informacyjnym lipienia!

Połów lipienia na odpowiednią przynętę

Najlepszą przynętą do połowu lipieni jest nimfa. Ale sukces można osiągnąć również przy użyciu małych błystek, streamerów lub twisterów. Można też zaproponować muchy z kulką wodną na długim przyponie. Nad dnem można również oferować przynętę z Tiroler Hölzl na bocznym ramieniu, mocowanie to jest następnie znoszone po trochu, aby pokryć większy obszar. Nie zaleca się łowienia na larwy lub podobne, ponieważ w wodach z lipieniami żyje również wiele małych pstrągów, które są bardzo niekorzystne jako przyłów. Słowo kluczowe ochrona zasobów.

Połów lipieni z Tiroler Hölzl

Tiroler Hölzl pomaga w oferowaniu przynęty nad dnem. Jak widać na zdjęciu, taki Hölzl składa się z gumowej rurki z włożonym na końcu ołowianym ciężarkiem. Na drugim końcu jest ona zamknięta za pomocą oczka. Do oczka przymocowany jest albo krętlik połączony z linką główną, albo linka główna przewleczona jest bezpośrednio przez oczko. Następnie do krętlika przywiązuje się przypon z haczykiem. W wodzie Tiroler Hölzl stoi na dnie dzięki ciężarkowi ołowianemu i powietrzu, dzięki czemu w wodzie płynącej przynęta porusza się na optymalnej głębokości. Zmniejsza to między innymi ryzyko zaczepu i pozwala dobrze zaoferować przynętę nawet na mulistym podłożu.

Tiroler Hölzl Montage
Dzięki Tiroler Hölzl możliwe jest łowienie tuż nad dnem
.

Zdjęcie na okładce: © flickr / Fiske Tretton, cc by SA-2.0

Artykuły powiązane