Przynęta na okonie na każdy akwen późną jesienią i zimą.

An diesen Plätzen fängst du im Herbst und Winter deine Barsche. Natürlich ist es wichtig, die richtigen Köder zu wählen.

Przynęta na okonie na każdy akwen późną jesienią i zimą.

Barsch geangelt
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów drapieżników
 6. »
 7. Przynęta na okonie na każdy akwen późną jesienią i zimą.

Okonie można łowić przez cały rok, ale późną jesienią i zimą również wycofują się do głębszych warstw wody. W tym czasie jednak nadal istnieją doskonałe przynęty, które pozwalają przechytrzyć kolczastych rycerzy.

Łowienie okoni w jeziorach o głębokości wody poniżej 30m

W jeziorach jest wiele miejsc, w których można łowić okonie. W zależności od obszaru stosuje się różne przynęty.

 • Im jest chłodniej, tym głębiej okonie przebywają przy brzegach żarłaczy. W głębokich jeziorach może być konieczne zaoferowanie przynęty na głębokości 18-25m. Spróbuj użyć bezwargowych crankbaitów (rattle plugs)*.
 • Na tzw. górkach okoniowych, czyli wyższych miejscach w wodzie, dobrym wyborem są zwykłe gumowe rybki z ołowianą główką.
 • Zimą zawsze należy obławiać głębokie wąwozy crankbaitami*.
 • Można również spróbować w strefie brzegowej. Szukajcie głębszych miejsc z drewnem w wodzie. Stosuje się tu crankbaity z kwadratowym wiadrem nurkowym, Squarebill*.
 • Należy również szukać okoni na wlotach strumieni i rzek. Tutaj pokarm jest wpuszczany i przy zastosowaniu systemu dropshot* może się on sprawdzić.

Łowienie bassów w rzekach o głębokości do 7m

Jeśli można łowić okonie w rzekach latem, to oczywiście można je łowić zimą. Tu również jest kilka hotspotów, które zdecydowanie należy wyszukać za pomocą różnych przynęt.

 • Główki groyne są bardzo dobre przy przejściu z pakietu kamieni do koryta rzeki. Niestety trzeba się tu spodziewać wielu zaczepów, gdyż ważne jest aby łowić mocno na paku. Przy użyciu 15g spinjigów* powinieneś mieć pewne sukcesy.
 • Głębokie groiny (głębsze niż 5m) również oferują spory potencjał. Tutaj idziesz do pracy z gumową rybką na ołowianej główce.
 • Na rzekach są też brzegi trzcin, które można obławiać twitchbaitami* od końca lutego, początku marca. Czyli wtedy, gdy zrobi się nieco cieplej.
 • W spokojniejszych odcinkach wody lub tam, gdzie są zbiegi kanałów lub strumieni, używaj Carolina Rig* do polowania na okonie.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na jesienne i zimowe łowienie okoni. Oczywiście ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce i przynętę.

__
*Linki partnerskie Amazona

Artykuły powiązane