Jak łowić leszcze w nocy

Brassen sind auch Nachts sehr gefräßig. Mit diesen Tipps fängst du schon bald deine Brassen auch beim Nachtangeln.

Jak łowić leszcze w nocy

Brassen am Angelhaken im Wasser
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów pokojowy
  6. »
  7. Jak łowić leszcze w nocy

Czy faktycznie można złowić leszcza w nocy? Tak, można! I tak jak w ciągu dnia, nie jest to takie trudne. Możesz również używać swojej wędki feederowej i pokarmu w nocy. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.

W nocy leszcze występują głównie w płytkiej wodzie i tam szukają pożywienia. Tak więc na swojej wodzie musisz dowiedzieć się, w którym miejscu płytkiej wody są one w ruchu. Wymaga to trochę badań i w zależności od wielkości wody 2-3 kryjówek. Przede wszystkim należy obłowić ten obszar płytkiej wody, który dostaje ostatnie światło słoneczne. Jeśli nie ma tam żadnej akcji, spróbuj w innym miejscu.

Droga pokarmowa do szczęścia leszcza

Twoje miejsce połowu znajduje się na płytkiej wodzie. Aby zwabić jak najwięcej leszczy, warto wytyczyć małe ścieżki żerowania z głębszych obszarów i z różnych kierunków do swojej przynęty. Prędzej czy później ryby natkną się na jedną z tych dróg i niechybnie podpłyną do twojej miejscówki. Ważne jest, aby nie umieszczać tam zbyt wiele pokarmu.

Należy podawać dużo pokarmu tylko w miejscu połowu. W nocy leszcze żerują jeszcze bardziej agresywnie i słabo karmione miejsce może szybko stać się puste.

Jeśli chcemy łowić również liny, nie powinniśmy łowić na standardowy zestaw z koszyczkiem feederowym. W przeciwieństwie do leszcza, lin jest bardzo płochliwy i będzie uciekał od stałego strumienia feederów. W takim przypadku należy raczej luźno wrzucać kulki z paszą.

Wskazówki do czytania:

Jak działa nocne łowienie i co jest do niego potrzebne

Najlepsze czasy: Czy ma sens łowienie przez całą noc?

Mocowania i przynęty do nocnych połowów leszcza

Jak już wspomniano, możesz użyć zwykłego mocowania koszyka feederowego, takiego jak te, których zwykle używasz. Jednak do szczytówki feedera powinieneś przymocować lampkę gnącą. Odpowiednimi przynętami są larwy, kukurydza lub robaki gnojowe. Wydzielają one wspaniały zapach, dzięki czemu leszcze szybciej znajdują przynętę.

Czy kiedykolwiek łowiłeś leszcze w nocy? Jakie są wasze wskazówki i doświadczenia?