Łowienie pokojowe na wędkę może być tak proste

Sogar mit der Fliegenrute kann man beim Friedfischangeln richtig Erfolg haben. Denn Friedfische lassen sich mit zahlreichen Ködern überlisten.

Łowienie pokojowe na wędkę może być tak proste

Fliegenfischer im Fluss
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów pokojowy
 6. »
 7. Łowienie pokojowe na wędkę może być tak proste

Nie zawsze muszą to być duże drapieżne ryby. Łowienie mniejszych ryb, a zwłaszcza ryb spokojnego żeru również może być wielką przyjemnością podczas wędkowania. Ponadto istnieje wiele ryb spokojnego żeru, które smakują wyśmienicie i równie dobrze mogą częściej trafiać do garnka. Dlatego też zawsze miło jest, gdy wędkarze starają się łowić właśnie takie ryby.

Połów ryb smażonych jest szczególnie atrakcyjny, jeśli wybieramy się na ryby muchowe. Niestety jest zbyt mało muszkarzy, którzy są entuzjastami tych ryb docelowych. A przecież na wędkę muchową można doskonale przechytrzyć takie ryby jak płoć, wzdręga, leszcz czy karp. Choć można też postawić na naturalne przynęty, to jednak łowienie na muchę jest niezwykle atrakcyjne i daje ogromne możliwości.

Nawet spokojne ryby biorą na muchy

Być może niektórzy wędkarze powiedzą, że suchej muchy, nimfy lub streamerów używa się tylko do łowienia drapieżników, takich jak pstrąg, szczupak czy sandacz. Jednak jest to błędne: spokojne ryby można łowić również na muchy. Nie dotyczy to streamera, ale przynęty takie jak suche muchy, mokre muchy i nimfy bardzo dobrze nadają się do połowu tych ryb.

Bestseller No. 1
GKAZGQPR Słynne wydruki na płótnie, obraz na płótnie, łowienie nimfy strumienia, Edwarda Johna Poyntera, wydruki na płótnie, grafika do dekoracji korytarza, 60 x 90 cm
 • Prezentuj piękne obrazy Wysokiej jakości płótno drukowane w wysokiej rozdzielczości przy użyciu najnowszej...
 • Rozmiar i personalizacja obrazu na płótnie - grafika 60 x 90 cm, bez ramy. Możesz wybrać swoją ulubioną ramkę na...
 • Wyczucia dekoracji artystycznej: Sztuka może zwiększyć szczęście rodziny, poczucie komfortu życia, odzwierciedla...
Bestseller No. 2
Bassdash Zestaw przynęt wędkarskich z pudełkiem nimfy koralik mokre łowienie suche muchy dla pstrąga łososia okonowego (57 szt. posortowanych stalowych głów / łososia/pstrągów)
410 Recenzje
Bassdash Zestaw przynęt wędkarskich z pudełkiem nimfy koralik mokre łowienie suche muchy dla pstrąga łososia okonowego (57 szt. posortowanych stalowych głów / łososia/pstrągów)
 • Każdy wędkarz na muchy powinien wypełniać swoją skrzynię przed każdym wypadkiem, a Bassdash oferuje wybór do...
 • 96-częściowy zestaw muszek nimfowych jest pełen posortowanych nimfów, które są ręcznie wiązane i wyposażone w...
 • Szczegółowe wzory i rozmiary znajdują się na zdjęciach

O ile jesteś w posiadaniu sprzętu muchowego, zdecydowanie powinieneś spróbować szczęścia. Przechytrzyć ryby można nie tylko na wodach bieżących, ale również na wodach stojących, takich jak jeziora, stawy czy baseny. W końcu sztuka polega na tym, aby odpowiednio zaprezentować przynęty muchowe lub konkretnie je rzucić, a następnie poprowadzić. W tym miejscu pojawia się praktyka: Kiedy już opanujesz tę sztukę, masz gwarancję połowu.

Jakie przynęty nadają się do łowienia spokojnego

Jeśli chcesz spróbować szczęścia z wędką muchową, powinieneś przede wszystkim używać nimf. Jest to przynęta, która jest uważana za niezwykle chwytliwą. Prawdziwe nimfy i brązowe krewetki są zjadane w dużych ilościach przez ryby spokojnego żeru. Na wodach stojących rzuca się te przynęty wędkarskie na odległość, a następnie powoli, ale z rozmysłem je ściąga. Najlepiej jeśli można je w tym czasie zaprezentować. Ale prezentacja przynęt może być opłacalna także na innych głębokościach.

Kolejną polecaną przynętą jest mokra mucha. Prezentuje się ją dokładnie w ten sam sposób, z tą różnicą, że jest bardziej aktywna w górnych partiach wody. Suchą muchę również można zaprezentować, ale zależy to w dużej mierze od wody i sytuacji pogodowej. W większości przypadków szanse na złowienie ryb są większe podczas łowienia na nimfy i mokre muchy.