Połów karpia: Z koszyczkiem do karmienia lub spławikiem

Das Karauschenangeln ist eine kleine Herausforderung, da es schwer ist gezielt auf sie zu angeln. Mit diesen Tipps erfährst du wie man erfolgreich auf Karauschen angelt.

Połów karpia: Z koszyczkiem do karmienia lub spławikiem

Karauschenangeln
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów pokojowy
 6. »
 7. Połów karpia: Z koszyczkiem do karmienia lub spławikiem

Łowienie karasi na spławik lub na dno

Główne sezony połow u karpi to wiosna, środek lata i jesień. Łowienie z dna na wędkę typu feeder oraz łowienie na spławik okazały się najskuteczniejszymi metodami połowu. Występują one głównie w wodach stojących. Stara woda również nie stanowi dla nich problemu. Karpie lubią przebywać w miejscach osłoniętych, dlatego warto poszukać zwisających lub zwalonych drzew i w ich pobliżu umieścić przynętę.

Najlepsze przynęty na karpie

Najlepszą przynętą na karpie są robaki obornickie. Nie jest rzadkością, że cała wiązka robaków gnojowych przyciąga duże okazy do haka. Innymi przynętami są robaki rosa i kukurydza. Połączenie robaka i kukurydzy jest również bardzo łowne. Karmienie jest bardzo wskazane. Cruciany żerują na dnie, dlatego należy stosować szybko tonący pokarm. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego wabienia ryb ze środkowej części wody. W paszy można mieszać ziarna kukurydzy i kawałki robaków. Jest jednak również oczywiste, że nie można uniknąć przyłowów, zwłaszcza karpi i leszczy, ze względu na te same zachowania żywieniowe.

Bestseller No. 1
Urbalive kompostownik do kompostu robaków, 12 l, do ogrodu, podziemny kompostownik robaków do zakopywania, designerski kompostownik z tworzywa sztucznego z recyklingu, kolor taupe
 • Podziemny kompostownik do ogrodu i wysokich grządek – kompostownik, w którym robaki i mikroorganizmy w pojemniku...
 • Przyjazne dla środowiska – odpady organiczne nie powinny być wrzucane do spalarni. Dzięki pojemnikowi na kompost...
 • Bogaty w składniki odżywcze – kompost dla robaków jako kompost na podwyższonej grządce to najlepszy nawóz, jaki...
Bestseller No. 1
Wędka Zaffira Method Feeder Rt Jaxon
 • Produkt: Wędzisko
 • Rodzaj: Feeder
 • Długość [cm]: 330

Sprzęt wędkarski

Zalecanym sprzętem wędkarskim są wędki typu feeder z delikatnymi szczytówkami i długością około 3,60m. Ale karasie można też wiercić wędziskami typu picker kątowy. Branie można rozpoznać po drżeniu szczytówki wędziska. Szczytówka powinna być wymienna (twarda, średnia, miękka), aby można było dostosować się do różnych sytuacji na wodzie.
Podczas łowienia na spławik spławik powinien być bardzo lekki. Cruciany to ryby płochliwe i ostrożne, a zbyt duży opór (spowodowany dużym spławikiem) na haku odstraszy je. Przynęta musi być umieszczona na dnie wody.
Kołowrotek powinien mieć doskonały hamulec i zgrabnie nawijać żyłkę 0,15-0,16. W zależności od tego, jak duża jest przynęta, można wybrać haczyki o rozmiarze od 2 do 10. W żadnym wypadku nie większe.

Zdjęcie okładki: © flickr / rjp,CC by 2.0