Połów wzdręgi: Maggot i robak gnojowy przynoszą sukcesy

Das Rotfederangeln ist ein einfaches Unterfangen. Da Rotfedern zu einer großen Anzahl in vielen Gewässern vorkommen, ist das Angeln auf sie mit etwas Futter und Maden sehr einfach.

Połów wzdręgi: Maggot i robak gnojowy przynoszą sukcesy

  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów pokojowy
  6. »
  7. Połów wzdręgi: Maggot i robak gnojowy przynoszą sukcesy

Podczas łowienia na feeder lub ze spławikiem

Główny sezon wędkarski przypada na lato i jesień. Szczególnie skutecznymi metodami połowu okazały się: łowienie z dna, łowienie na spławik oraz łowienie z użyciem szczytówki. Wzdręgi są rybami szkolnymi i zazwyczaj licznie przybywają na żerowisko.

Zalecane jest karmienie

Najlepszą przynętą do połowu wzdręg są larwy. Koktajl z robaka obornickiego i larwy często przyciąga na haczyk duże okazy. Sekretna rada: zmiękczcie krótko suchary, ugniatajcie je razem i dociskajcie małą kulkę wokół haczyka. Karmienie jest bardzo wskazane. Płoć porusza się w wodzie w ławicach. Po ich zwabieniu można złowić znaczną ich ilość.

Bestseller No. 1
Naścienny karmnik dla ptaków, karmnik dla ptaków, taca do karmienia kolibrów, zainstalowana na drewnianym płocie, słupki tarasowe z wytrzymałym żelaznym wspornikiem (3 tace + 3 wsporniki)
  • 【Duża przestrzeń】 Karmnik dla ptaków na drzewie zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla ptaków, a także...
  • 【Zewnętrzna kąpiel dla ptaków】Ta solidna kąpiel dla ptaków na zewnątrz jest idealna dla dzikich ptaków i...
  • 【Wygodny montaż】Umywalka do karmnika dla ptaków zamontowana na drzewie jest wyposażona w co najmniej 2 śruby,...

Lekki sprzęt do połowu płoci

Zalecanym sprzętem wędkarskim jest łowienie feederem z delikatnymi szczytówkami lub wędkami typu picker kątowy. Do tego lekkie wędki spławikowe i szczytówki z lekkimi mocowaniami. Branie rozpoznajemy po krótkim drgnięciu szczytówki wędziska. Do łowienia na spławik spławik powinien być bardzo lekki, a wędka powinna być testowana na różnych głębokościach. Żyłką może być żyłka 0,15-0,16. W zależności od wielkości przynęty można wybrać haczyki o rozmiarze 12 lub większym. W żadnym wypadku nie większe.