5 dodatkowych wskazówek dotyczących łowienia płoci

Beim Stippen auf Rotaugen kann man einiges falsch machen. Diese fünf Tipps machen dich zu einem besseren Rotaugenangler.

5 dodatkowych wskazówek dotyczących łowienia płoci

Rotauge am Angelhaken
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połowy konkursowe
 6. »
 7. 5 dodatkowych wskazówek dotyczących łowienia płoci

Jeśli masz ochotę na ponowne łowienie płoci, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością Ci pomogą. Nawet doświadczeni wędkarze mogą uzupełnić swoją wiedzę. Bo łowienie płoci to po prostu rozrywka i zabawa.

Łowienie płoci – pięć wskazówek dla większego sukcesu

 1. W wodach stojących wystarczy zastosować spławiki o wadze 0,5-1,5 grama. Z wody powinna minimalnie wystawać tylko szczytówka. Należy zamontować śrut ołowiany w postaci łańcuszka ołowianego i zastosować śrut sygnalizujący brania około 15 cm przed hakiem. Albo spławik pójdzie pod wodę, gdy ryba się wyrwie. Albo po podniesieniu śrutu, spławik wychodzi z wody nieco bardziej – branie z podniesieniem.
 2. Kiedy wszystko jest już idealnie wyważone, najlepiej zaznaczyć pozycję spławika na wędce tłustym ołówkiem. Jeśli spławik będzie się ślizgał, od razu będziesz wiedział, gdzie go ponownie przesunąć.
 3. Przy nęceniu płoci zacznij od wrzucenia 3-4 kulek pokarmu. W przypadku leszcza powinieneś zacząć od 5-6 kulek. Ważne jest, aby wrzucać pokarm tuż przy pozie. Dzięki temu pokarm będzie opadał bezpośrednio na twoje miejsce żerowania.
 4. Podczas łowienia płoci należy stosować drobny, nisko odżywczy pokarm. Sensowne jest przesianie pokarmu przez sito o oczkach 2,5 mm, aby utrzymać go w dobrej kondycji i posortować większe cząstki. Zaleca się również stosowanie tylko kilku larw.
 5. Używajcie haków 20 mm i zaczepiajcie larwy tylko o nie. Końcówka haka musi być wolna.

To teraz możesz wybrać się nad jezioro na łowienie czerwonych oczu. Życzymy Ci wielu sukcesów i dobrej zabawy. W tym artykule mamy więcej wskazówek dotyczących łowienia płoci.

Jeśli Ty również posiadasz wskazówki, nie krępuj się podzielić nimi w kolumnie komentarzy poniżej.