Spis treści
Najlepiej łowić brzany z dolnym uchwytem.
Główny sezon wędkarski rozpoczyna się od połowy września. Szanse na złowienie brzany rosną ze względu na naturalny niedobór pokarmu. Łowienie z dna (zwłaszcza feeder) i łowienie na spławik okazały się szczególnie łownymi metodami połowu. Szczególnie w przypadku łowienia na feeder można złowić więcej niż jedną brzanę poprzez ustawienie miejsca żerowania. Brzana posiada również pyszczek ssawkowy, którym przeszukuje dno w poszukiwaniu pokarmu. Dlatego też podczas łowienia brzan zestaw powinien zawsze znajdować się na dnie. Ważne jest, aby dostosować pokarm do panujących warunków. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pokarm będzie dryfował i nie będzie wabił ryb tak, jak się tego spodziewano.
Najlepsze przynęty do połowu brzany
Najlepszymi przynętami na brzany są mięso śniadaniowe, kiełbasa mięsna lub parówki. Dobrze łowią również skórki chleba, płatki i pasty, kukurydza, larwy, rosówki lub kostki sera. Wszystkie przynęty bardzo dobrze trzymają się na haczyku i mają swój charakterystyczny zapach. W zależności od rejonu, pory roku, pogody i wody, przynęty będą oczywiście łowić inaczej. Jednak mięso śniadaniowe jest jedną z najskuteczniejszych przynęt na brzany.
- wędka feederowa wykonana z kompozytu dynamicznych włókien węglowych. Zaprojektowany z myślą o łowieniu lekkich i...
- Wędka wyposażona w wysokiej jakości komponenty, bardzo dobrze wykonana i nowoczesny design. Całość w bardzo dobrym...
- Długość: 3,90 m Materiał: Technologia węglowa Waga: 422 g
- Intymny design: Istnieje wiele otworów, aby zapewnić, że Twój zwierzak może jeść trawę pod różnymi kątami, a...
- Wysokiej jakości materiał: Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, bezpiecznego i nietoksycznego,...
- Łatwy montaż: Za pomocą akcesoriów śrubowych można go bezpośrednio zainstalować w klatce za pomocą...
Wędka typu soft feeder do połowu brzany
Jako sprzęt węd karski polecane są wędki typu feeder z miękką do twardej szczytówką o długości około 3,60m. Szczytówka powinna być wymienna, aby można było dostosować się do różnych sytuacji na wodzie. Kołowrotek powinien mieć doskonały hamulec i zgrabnie nawijać żyłkę 0,18 – 0,25. W zależności od tego jak duża jest przynęta można wybrać haczyki o rozmiarze od 2 do 16.
Zdjęcie na okładce: © flickr / Jon Wade, CC by 2.0