Połów brzany: Z mięsem na śniadanie na brzanę

Beim Barbenangeln können viele Köder eingesetzt werden, die auf den ersten Blick seltsam erscheinen. Wir zeigen euch womit ihr erfolgreich auf Barben angelt und welches Angelgerät ihr braucht.

Połów brzany: Z mięsem na śniadanie na brzanę

Barbenangeln Feederangeln
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Połów pokojowy
 6. »
 7. Połów brzany: Z mięsem na śniadanie na brzanę

Najlepiej łowić brzany z dolnym uchwytem.

Główny sezon wędkarski rozpoczyna się od połowy września. Szanse na złowienie brzany rosną ze względu na naturalny niedobór pokarmu. Łowienie z dna (zwłaszcza feeder) i łowienie na spławik okazały się szczególnie łownymi metodami połowu. Szczególnie w przypadku łowienia na feeder można złowić więcej niż jedną brzanę poprzez ustawienie miejsca żerowania. Brzana posiada również pyszczek ssawkowy, którym przeszukuje dno w poszukiwaniu pokarmu. Dlatego też podczas łowienia brzan zestaw powinien zawsze znajdować się na dnie. Ważne jest, aby dostosować pokarm do panujących warunków. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pokarm będzie dryfował i nie będzie wabił ryb tak, jak się tego spodziewano.

Najlepsze przynęty do połowu brzany

Najlepszymi przynętami na brzany są mięso śniadaniowe, kiełbasa mięsna lub parówki. Dobrze łowią również skórki chleba, płatki i pasty, kukurydza, larwy, rosówki lub kostki sera. Wszystkie przynęty bardzo dobrze trzymają się na haczyku i mają swój charakterystyczny zapach. W zależności od rejonu, pory roku, pogody i wody, przynęty będą oczywiście łowić inaczej. Jednak mięso śniadaniowe jest jedną z najskuteczniejszych przynęt na brzany.

Bestseller No. 1
Daiwa Feeder wędka - Black Widow Tele Feeder 3,00 m 80 g
 • Długość: 3,00 m
 • Ciężar wyrzutu: od 0 do 80 gramów
 • Waga: 265 g
Bestseller No. 1
DBAILY karmnik dla małych zwierząt 2 szt. klatka dla świnki morskiej kosz do karmienia królik siano żłób stacja podajnika siano łóżeczko pojemnik do karmienia małe zwierzęta jedzenie stojak na siano
 • Intymny design: Istnieje wiele otworów, aby zapewnić, że Twój zwierzak może jeść trawę pod różnymi kątami, a...
 • Wysokiej jakości materiał: Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, bezpiecznego i nietoksycznego,...
 • Łatwy montaż: Za pomocą akcesoriów śrubowych można go bezpośrednio zainstalować w klatce za pomocą...

Wędka typu soft feeder do połowu brzany

Jako sprzęt węd karski polecane są wędki typu feeder z miękką do twardej szczytówką o długości około 3,60m. Szczytówka powinna być wymienna, aby można było dostosować się do różnych sytuacji na wodzie. Kołowrotek powinien mieć doskonały hamulec i zgrabnie nawijać żyłkę 0,18 – 0,25. W zależności od tego jak duża jest przynęta można wybrać haczyki o rozmiarze od 2 do 16.

Barbenangeln Feederangeln
Podczas feederowego łowienia brzan można stosować różne koszyki pokarmowe.

Zdjęcie na okładce: © flickr / Jon Wade, CC by 2.0