Stosowanie pelletu do połowu karpi

An einigen Gewässern lassen sich Karpfen mit Karpfenpellets besonders gut anlocken. Sie gelten als günstiges Lockfutter in Verbindung mit Boilies.

Stosowanie pelletu do połowu karpi

Karpfenpellets zum Angeln
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Łowienie karpi
  6. »
  7. Stosowanie pelletu do połowu karpi

Jeśli chodzi o łowienie karpi, boilie są bez wątpienia numerem jeden wśród przynęt. Niekoniecznie jednak trzeba używać boilie do zanęty. Z jednej strony jest to droga przynęta, którą lepiej zaoszczędzić, a z drugiej strony wielu wędkarzy karmi boilie. Dlatego często lepiej jest zastosować inną mieszankę paszową.

Zwłaszcza pellet karpiowy cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Jest to stosunkowo niedroga przynęta. Dlatego też coraz więcej wędkarzy decyduje się na pellet, który jest po prostu uzupełniony kilkoma boilie.

Działanie wabiące pelletu jest dobre

Wiele karpi w wodach rybackich pochodzi często z gospodarstw hodowlanych. Nie są to bynajmniej tylko pstrągi: wiele jest wód rybackich, które są również zarybiane karpiami. Otwiera to przed wędkarzem nowe możliwości. Ryby te zazwyczaj bardzo chętnie pobierają swój dawny pokarm, dlatego też można je łatwo przechytrzyć podając pokarm jako zanętę.

Bestseller No. 1
100 Taschen Angeln Pellet Köder Bänder Gummiringe für Karpfen Angeln Haar Rigs und Haken passen zu Grobfischen Terminal Tackle(4 * 2mm)
  • 【PREMIUM MATERIAL】 Hergestellt aus hochwertigem Gummi, wodurch es stark, langlebig und bei guter Elastizität nicht...
  • 【EINFACH ZU VERWENDEN】 Bei hoher Spannung können einmal mehr rote Würmer, Regenwürmer oder andere Köder gefangen...
  • 【PRATISCH UND TRAGBAR】 100 Beutel einschließen. Hohe Kostenleistung, sehr praktisch und langlebig, kann recycelt...

Oczywiście ten trik wędkarski nie działa na każdym akwenie. Chodzi głównie o mniejsze wody wędkarskie jak stawy czy baseny. Tam częściej znajdziesz zarybione ryby, które możesz wykorzystać. Musisz tylko wiedzieć, na jaki pokarm karpiowy reagują ryby spokojnego żeru.

Jeśli chodzi o sam pellet, to warto stosować wysokiej jakości produkty z handlu wędkarskiego. Inne pellety, które służą jako karma dla zwierząt, nie zawsze nadają się do wędkowania. Ponadto, ceny w ostatnim czasie znacznie spadły. Całe wiadro zanęty zawierające kilka kilogramów pelletu można dziś kupić za kilka euro – a taka ilość spokojnie wystarczy na kilka wypraw wędkarskich.

Najlepiej zdecydować się na markową jakość. Błędem byłoby porównywanie jedynie cen poszczególnych producentów. Szczególnie ważne jest, aby postawić na jakość, jeśli chodzi o mieszankę paszową. Wysokiej jakości pellet karpiowy ma bardziej intensywny zapach i dzięki temu lepiej się sprawdza. Jeśli chcesz zaoszczędzić, powinieneś porównać ceny poszczególnych sklepów wędkarskich. W tym celu dobrze jest również przeglądać sklepy internetowe: W sieci jest teraz tak wiele sklepów wędkarskich online, dlatego znalezienie dobrego cenowo sprzedawcy nie powinno być trudne.