Co przynosi wizyta na targach karpiowych

Karpfenmessen richten sich speziell an Karpfenangler. Ein Besuch kann sich richtig lohnen, sofern man sich für eine ordentliche Messe entscheidet.

Co przynosi wizyta na targach karpiowych

Angelruten in Ständer
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Łowienie karpi
  6. »
  7. Co przynosi wizyta na targach karpiowych

Zwykłe targi wędkarskie to dla niektórych karpiarzy za mało. Nic dziwnego, że zastanawiają się nad odwiedzeniem targów karpiowych. Możliwości jest wiele: coraz więcej organizatorów targów odważa się na tę małą i w zasadzie bardzo wyjątkową koncepcję targową. W związku z tym zainteresowani mają możliwość odwiedzenia różnych targów.

Rzeczywiście, dziedzina targów wędkarskich rozwinęła się w ostatnich latach bardzo okazale. Szacuje się, że w Niemczech jest około trzech milionów wędkarzy, dlatego też liczba odwiedzających jest zazwyczaj bardzo duża. Jednak niektórzy wędkarze nie są entuzjastycznie nastawieni do dużych targów głównego nurtu – co niektóre firmy dostrzegły i dlatego wystawiają się specjalnie na targach karpiowych.

Dowiedz się, zanim odwiedzisz targi karpiowe

Takie targi nie odbywają się co roku. Na ogół jednak mogą być naprawdę warte odwiedzenia. Szczególnie jeśli targi karpiowe odbywają się w bezpośrednim sąsiedztwie Twojego domu, warto je odwiedzić. Jeśli wizyta na targach okazała się klapą, to przykrość powinna być ograniczona. Sytuacja jest oczywiście inna, jeśli pokonuje się dalsze odległości. Niejedne targi wędkarskie okazały się małymi wewnętrznymi targami sprzedawcy sprzętu wędkarskiego, na których niewiele można było zobaczyć.

Bestseller No. 1
Pełen zestaw do łowienia karpi, wędki, alarmy, 4-pak kulek boilies
  • 2 x wędki na karpie maks. 3,6 m, 2 szt. 1,2 kg, solidna konstrukcja z włókna szklanego
  • 2 x MAX 40 kołowrotków: rolki na 2 gładkie łożyska kulkowe system krzywizny S współczynnik przekładni...
  • 2 x VX1 alarm ugryzienia: regulacja głośności regulowany ton wodoodporny w zestawie z baterią

W związku z tym zawsze dobrze jest wcześniej szczegółowo się poinformować i na przykład skontaktować się z organizatorem. Dzięki temu można dowiedzieć się, co jest oferowane na targach, jak duże są i jakie firmy będą się na nich wystawiać. Jeśli obecni są znani producenci sprzętu wędkarskiego, to dobry znak: Firmy nie odwiedzają każdych małych targów.

Dobrym pomysłem jest również uzyskanie wskazówek i opinii od innych karpiarzy. Większość targów karpiowych nie odbywa się po raz pierwszy, więc opinie innych wędkarzy są już dostępne. Fora to szybki sposób na zdobycie istotnych informacji.

Poza tym należy zauważyć, że wizyta na targach jest warta uwagi nie tylko ze względu na wystawiające się firmy. Są jeszcze inne powody, dla których warto odwiedzić targi. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość wymiany poglądów z innymi karpiarzami i nawiązania nowych kontaktów. To jest główny powód, dla którego warto odwiedzać targi: Na dobrych targach spotyka się doświadczonych karpiarzy, którzy zawsze mają w pogotowiu kilka dobrych rad wędkarskich i porad wodnych. Być może uda się nawet umówić na wspólne wizyty nad wodami.