3 powody, dla których warto spróbować łowienia z łodzi

Das Angeln vom Boot aus hat noch nicht jeder ausprobiert. Wir nennen dir drei gute Gründe, warum du es auf jeden Fall mal probieren solltest.

3 powody, dla których warto spróbować łowienia z łodzi

Saiman Terhi Angelboot
  1. Magazyn
  2. »
  3. Porady wędkarskie
  4. »
  5. 3 powody, dla których warto spróbować łowienia z łodzi

Czy myślałeś kiedyś o wykorzystaniu łodzi wiosłowej podczas swojej wyprawy wędkarskiej? Nie wszyscy wędkarze są świadomi zalet łowienia z łodzi. Oto trzy powody, dla których warto używać łodzi wiosłowych i wędkarskich na swojej wyprawie wędkarskiej.

1. Z łodzią możesz dotrzeć do wszystkich gorących miejsc i jesteś bardzo elastyczny.

Kiedy łowisz z brzegu, jesteś stosunkowo ograniczony w swoim zasięgu i precyzji. Możesz dotrzeć tylko do miejsc, do których możesz rzucić ze swojej miejscówki, a żeby obłowić odległe miejsca (np. wyspę) czasem nawet żyłka na kołowrotku nie wystarczy. Jeśli masz do dyspozycji łódź, sytuacja jest zupełnie inna. Możesz dotrzeć prosto do każdego pola lilii, każdego drzewa i najgłębszych miejsc i tam zaprezentować swoje przynęty. Przede wszystkim można znacznie szybciej i elastyczniej obłowić duży obszar wody. W sumie daje to zdecydowaną przewagę i z pewnością średnio więcej ryb.

2. wykorzystanie echosondy możliwe

Jak już wspomniano, można również zbliżyć się do najgłębszych miejsc, krawędzi nurtu i skupisk małży w wodzie i tam łowić. Najlepszym sposobem na ich znalezienie jest echosonda. A echosondę można przymocować do łodzi, opuścić ją na dół i badać podwodną strukturę. Z brzegu nie jest to takie proste. Istnieją pomoce takie jak „Deeper”, ale z łodzi można dryfować bezpośrednio nad najbardziej obiecującymi miejscami, a także rozpoznawać na wyświetlaczu echosondy większe ryby lub ławice.

3. sport, świeże powietrze i inne perspektywy

Jeśli używasz łodzi wiosłowej, uprawiasz również sport. Nie dość, że musisz chodzić i dreptać na miejsce, to jeszcze masz okazję ćwiczyć ramiona regularnymi ruchami wiosłowania. Powietrze bezpośrednio na wodzie też jest inne. Kolejną zaletą jest to, że poznajesz wodę z zupełnie innych kątów. Nagle masz bezpośredni widok na brzeg, zwalone drzewa lub możesz ocenić otoczenie wysp w zupełnie inny sposób. Wnosi to nowe spojrzenie, urozmaicenie i odświeżenie do Twojego dnia wędkowania.

Podsumowując, zdecydowanie powinieneś spędzić dzień na łowieniu na łodzi i spróbować z niej swojego szczęścia. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Przeczytaj te artykuły, aby dowiedzieć się więcej na ten temat:

https://ryby-wedkarstwo.pl/angelgeraet/angelzubehoer/schlauchboot-angeln/

https://ryby-wedkarstwo.pl/angelgeraet/angelzubehoer/pontonboot-alternative-belly-boot/

https://ryby-wedkarstwo.pl/angelgeraet/angelzubehoer/belly-boot-angeln/

Oczywiście nadal bardzo ważne jest, abyś zapewnił bezpieczeństwo sobie i swoim pasażerom (zwierzętom i ludziom). Wypłynięcie łodzią na dużą rzekę jest wspaniałe, ale tylko wtedy, gdy wszyscy pasażerowie mają na sobie kamizelki ratunkowe. Bo jeśli ktoś wypadnie za burtę w powodzi, to szybko może być po wszystkim.

Zdjęcie na okładce: © KIELWASSER GmbH & Co. KG

Artykuły powiązane