Odpowiedni sprzęt zimowy i letni dla wędkarzy

Wir Angler sollten für jedes Wetter gut vorbereitet sein. Denn nichts ist ärgerlicher, als einen Ausflug aufgrund von schlechter Vorbereitung abbrechen zu müssen. Ob Winter oder Sommer – mit richtiger Kleidung und Getränken in Thermosbechern bist du immer gut vorbereitet.

Odpowiedni sprzęt zimowy i letni dla wędkarzy

  1. Magazyn
  2. »
  3. Porady wędkarskie
  4. »
  5. Odpowiedni sprzęt zimowy i letni dla wędkarzy

Odpowiednia odzież

Jak to często bywa, polecamy dwuwarstwowy wygląd. Chronimy się różnymi warstwami i możemy je zdejmować po kawałku, jeśli zrobi się cieplej niż się spodziewamy. Ważne są oczywiście grube skarpety. I tu mam dodatkową radę: najpierw załóż normalne skarpety. Następnie nałóż na nie plastikową torbę, a na to wełniane skarpety. Plastikowa torba zatrzymuje wilgoć przed dostaniem się do wełnianych skarpet i do buta. Dzięki temu łatwiej jest im utrzymać ciepło. Buty z grubymi podeszwami lub wkładkami są dużym atutem. Także długie spodnie, kamizelka, koszulka, normalne spodnie, pulower. Być może także para spodni termicznych. Ważna jest również gruba kurtka zimowa. Nakrycie głowy i rękawiczki są koniecznością w zimie. Dużo ciepła jest tracone, szczególnie przez głowę.
Więcej informacji na temat wędkowania zimą znajdziesz w tym moim artykule.

Odzież i wskazówki na lato

W lecie naturalnie chcemy nosić jak najmniej ubrań. Jednak wędkarze muszą rozważyć kilka rzeczy, zanim wybiorą się na ryby w szortach, klapkach i koszulce. Bardzo kluczowe jest tutaj miejsce połowu i sposób dotarcia na nie. Na przykład, czy trzeba przejść przez wysokie trawy i krzaki? Jak wygląda podłoże? Pamiętaj, że w wielu miejscach mogą być kleszcze i komary, które chcą twojej krwi. Albo podłoże może być tak błotniste, że tylko gumowe buty mają sens. Nawet w lecie ważna jest odpowiednia ochrona głowy i skóry.

Fajne kubki termiczne do gorących napojów

Abyśmy zimą mogli ogrzać się również od środka, idealne są oczywiście ciepłe napoje. Można je z łatwością przygotować w domu. Dotyczy to również ciepłych zup (np. pysznego rosołu z ekologicznego kurczaka). Aby napoje i zupy pozostały ciepłe, potrzebujemy kolb termosów lub kubków termicznych. Są to wysokiej jakości produkowane przedmioty z szybkim czasem dostawy. Najbardziej podoba mi się kubek termiczny z podwójnymi ściankami wykonany ze stali nierdzewnej.

[amazon_link asins=’B06XBX7M1P,B0039ZMPTM,B000NQ68ZM,B000LD3XYQ,B00VE3I2UW,B016EX48J0,B00K2SS5GQ’ template=’ProductCarousel’ store=’deineangel-21′ marketplace=’DE’ link_id=’883f899b-e57c-11e7-ae31-2f6e46bdb0f3′]

Ale kolby i kubki termosowe świetnie sprawdzają się również w cieplejszych porach roku. Latem wielu z nas myśli tylko o zimnych napojach. Jednak niekoniecznie jest to takie rozsądne. Ponieważ organizm musi poświęcić dużo energii, aby dostosować zimne napoje do temperatury ciała. Ludzie na przykład na pustyniach piją również ciepłą herbatę. Dlatego kubki termiczne są przydatnymi towarzyszami każdego wędkarza, nawet w lecie.

A jeśli pojawi się partner, możecie urządzić sobie przytulny piknik. Z pysznym jedzeniem i napojami. A może i ładną rybą, świeżo przyrządzoną przy ognisku.

Jak chronić się przed zimnem w zimie? A co robicie w lecie? Czekam na Wasze pomysły w komentarzach.

Artykuły powiązane