Prawidłowe zachowanie się nad wodą przeznaczoną do wędkowania

Einigen Anglern wird es sicherlich nicht Schaden, die folgenden Geanken über das richtige Verhalten am Angelgewässer einmal zu lesen und zu überdenken.

Prawidłowe zachowanie się nad wodą przeznaczoną do wędkowania

Angler am See
  1. Magazyn
  2. »
  3. Porady wędkarskie
  4. »
  5. Prawidłowe zachowanie się nad wodą przeznaczoną do wędkowania

Chociaż nie jest to konkretna rada wędkarska, powinieneś przynajmniej przeczytać ten artykuł i zastanowić się nad tym. Niestety, wciąż jest zdecydowanie zbyt wielu wędkarzy, którzy zdają się nie wiedzieć, jak właściwie zachowywać się na wodzie lub w wodach wędkarskich.

Poniższe punkty należy traktować jako materiał do przemyśleń. Ich kolejność jest przypadkowa i może się zdarzyć, że od czasu do czasu istniejące punkty zostaną zmienione lub dodane nowe. Opinie i komentarze na temat tego artykułu są mile widziane.

1. zostawiasz łowisko w takim stanie, w jakim je zastałeś….

… czyli czyste i schludne. Jako wędkarz jesteś również ekologiem – przynajmniej w pewnych ramach. Bezczelnością wobec przyrody i innych ludzi jest pozostawianie w pobliżu łowiska śmieci takich jak haczyki, ołów, żyłka czy resztki jedzenia. Śmieci te można po prostu wrzucić do worka i wyrzucić do domu.

2. na wodzie nie należy przekraczać pewnego poziomu hałasu.

Niektórzy wędkarze nie tylko odstraszają swoim krzykiem zwierzęta, np. gniazdujące ptaki, a być może nawet odpędzają ryby, ale także mogą być uciążliwi dla innych wędkarzy. Szczególnie nieznośni są wędkarze, którzy wczesnym rankiem nie są już trzeźwi i krzyczą w swoim wiejskim dialekcie (który w zależności od regionu może nawet przypominać język neandertalczyków) nad wędkującą wodą.

3. zwierzęta to też istoty żywe…

… czego niektórzy wędkarze jeszcze nie zrozumieli. Pierwotnie ludzie chodzili na ryby, ponieważ musieli nakarmić rodzinę złowionymi rybami. Ale tylko nieliczni zdają się o tym wiedzieć. Gorzej, gdy połów nie jest zabijany w sposób respektujący prawo ofiary lub gdy inne zwierzęta są bezsensownie torturowane.

Artykuły powiązane