Bagaż kempingowy: tego nie może zabraknąć na wyprawie wędkarskiej

Istnieje niezliczona ilość popularnych wód dla wędkarzy. Czy to w Niemczech, czy w innych krajach europejskich, urlop wędkarski jest ekscytujący i pełen wrażeń. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby wcześniej dokładnie zaplanować i zabrać ze …

Bagaż kempingowy: tego nie może zabraknąć na wyprawie wędkarskiej

 1. Magazyn
 2. »
 3. Porady wędkarskie
 4. »
 5. Bagaż kempingowy: tego nie może zabraknąć na wyprawie wędkarskiej

Istnieje niezliczona ilość popularnych wód dla wędkarzy. Czy to w Niemczech, czy w innych krajach europejskich, urlop wędkarski jest ekscytujący i pełen wrażeń. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby wcześniej dokładnie zaplanować i zabrać ze sobą wszystkie ważne rzeczy. Aby nawet doświadczeni wędkarze nie zapomnieli o niczym podczas kolejnej wyprawy, przygotowaliśmy przegląd wszystkich niezbędnych rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w bagażu.

Najważniejszy jest sprzęt wędkarski

Jedno jest pewne: jeśli na wyprawie wędkarskiej lub urlopie zapomnisz o wędce, nie będziesz się dobrze bawił. Dlatego wędka, żyłka i kołowrotek wędkarski zdecydowanie należą do Twojego bagażu. Do relaksującego urlopu wędkarskiego zalecany jest również uchwyt na wędkę, a także błystki, haczyki (kilka) i spławiki z kółkami i stoperami do spławików oraz odpowiednia przynęta w odpowiednim pudełku.

To, jakie inne akcesoria należą do sprzętu wędkarskiego, jest oczywiście różne i zależy od tego, gdzie i co się łowi. Na dłuższe wyprawy wędkarskie, ewentualnie z noclegiem, niezbędne są wygodne krzesła kempingowe i namiot. W wielu przypadkach sensowne jest zabranie podbieraka i ostrego noża. Ten ostatni potrzebny jest przede wszystkim do zabijania i patroszenia ryb. Dzięki temu zapewnisz sobie również obiad.

Ważne!!! Oczywiście należy mieć przy sobie również licencję wędkarską oraz inne dokumenty legitymujące wędkarza. Ważne jest, aby wcześniej dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane w danym kraju lub regionie. W przeciwnym razie urlop wędkarski może szybko stać się niespodziewanie kosztowny, ponieważ każdy kraj ma swoje własne przepisy dotyczące połowów.

Czysty relaks z odpowiednim sprzętem kempingowym

Osoby wybierające się na wakacje wędkarskie chcą spędzić czas na łonie natury i zrelaksować się. Dlatego też wyjazd na ryby najczęściej spędza się jako wakacje na kempingu w pobliżu jakiegoś zbiornika wodnego. Istnieje wiele kempingów, które są popularne wśród wędkarzy. Sprzęt kempingowy obejmuje:

 • Śpiwory i podkłady dla wszystkich podróżujących (jeśli śpią w namiocie).
 • Kuchenka kempingowa
 • naczynia i sztućce do przygotowania i spożywania posiłków
 • pojemniki na śmieci
 • ewentualnie grill z węglem drzewnym i podpałką do grilla
 • Zapałki
 • Nóż kieszonkowy

Jeśli wędkarze nie rozbijają namiotu na polu namiotowym, do bagażu należy również szpadel i papier toaletowy, a także napełniony kanister z wodą pitną. Ale uwaga: w wielu miejscach dzikie biwakowanie jest zabronione!

Przytulne biwakowanie w namiocie i wspólne kolacje ze świeżymi rybami – tak wędkarze wyobrażają sobie idealny urlop wędkarski.

Rzeczy osobiste i odzież

Ilość odzieży, którą należy zabrać na wakacje wędkarskie, zależy przede wszystkim od czasu trwania wyprawy. W każdym przypadku klasyczna odzież wędkarska, w tym gumowe buty i para wodoodpornych spodni, powinna być częścią bagażu, ponieważ może ulec zamoczeniu. Rękawice wędkarskie są popularne wśród wielu profesjonalistów i dlatego często są zabierane. Bielizna, skarpety, swetry i koszulki oraz wygodne spodnie to podstawa. Powinny one znaleźć się w wystarczającej ilości w bagażu, ponieważ nie wszędzie można wyprać brudną odzież. Osoby noszące okulary powinny pamiętać o okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych, a w bagażu powinny znaleźć się także osobiste leki. Soczewki kontaktowe nie są wskazane na wielodniowych wyprawach wędkarskich, gdyż praktycznie nie ma możliwości włożenia ich czystymi palcami.

Dla zachowania minimum higieny osobistej podróżni powinni zabrać ze sobą kilka szybkoschnących ręczników turystycznych, szczoteczkę i pastę do zębów, dezodorant, żel pod prysznic i szampon. W lecie niezbędny jest krem z filtrem przeciwsłonecznym i spray na komary. Szkodniki komarów są częstsze latem w pobliżu stojącej wody. Czapka lub kapelusz chroni głowę przed słońcem. Jeśli na zewnątrz jest chłodniej, wędkarze powinni zabrać ze sobą odzież termiczną i czapkę ocieplającą.

Oczywiście dokumenty tożsamości powinny znajdować się w bagażu każdego podróżnego, także podczas wędkowania. Jeśli podróżujesz samochodem, powinieneś mieć ze sobą również prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. W przeciwnym razie kontrola może szybko stać się kosztowna, zwłaszcza za granicą.

Nie zapomnij o pierwszej pomocy!

Na każdym urlopie mogą zdarzyć się niespodziewane wypadki. Jeśli wędkujesz i podróżujesz w pobliżu wody, powinieneś mieć przy sobie dobrze zaopatrzoną apteczkę. Zbyt łatwo o wypadek podczas patroszenia ryby lub o to, że przygotowany obiad nie będzie smakował. Dlatego tym ważniejsze jest, aby mieć pod ręką odpowiednie leki i bandaże. W apteczce pierwszej pomocy powinny znaleźć się następujące rzeczy:

 • Sterylne kompresy i bandaże
 • Plastry w różnych rozmiarach
 • Nożyczki do bandaży
 • Plastry na pęcherze
 • Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
 • leki przeciwbiegunkowe
 • Karta kleszczowa lub pęseta
 • Koc ratunkowy
 • bandaże na palce
 • Środek do dezynfekcji powierzchni i skóry
 • Rękawiczki jednorazowe
 • Maść lub sztyft na ukąszenia owadów
 • Leki na alergię

Wiele z tych przedmiotów znajduje się standardowo w apteczce samochodowej, niektóre są bardziej specjalistyczne i należy je dodatkowo zabrać ze sobą. Z reguły nie należy skąpić na tych przedmiotach, aby nie narażać siebie i współpasażerów na niepotrzebne ryzyko.

Odpowiedni sprzęt to konieczność na kilkudniowej wyprawie wędkarskiej.

Dodatkowe wyposażenie – może się przydać

Wyprawa wędkarska nie jest jak każdy inny urlop na kempingu. W większości przypadków podróżnicy wracają do domu z niezwykłymi doświadczeniami i wspomnieniami. Jest więc kilka rzeczy, na które przysięgają wędkarze i o których chcielibyśmy zatem tutaj wspomnieć.

Aby udokumentować wielki połów, smartfon jest dziś zazwyczaj narzędziem z wyboru. Alternatywnie lub dodatkowo wielu wędkarzy zapisuje dokładne dane. W tym celu niezbędna jest waga i taśma miernicza, aby zapisać dokładne dane ryby.

Latarka i czołówka są szczególnie przydatne, gdy wcześnie robi się ciemno lub podróżnicy chcą łowić po zmroku. Dobra widoczność jest bowiem niezbędna zarówno podczas łowienia, jak i późniejszego patroszenia i przygotowywania ryb. Dzięki latarce czołowej można mieć w tym momencie obie ręce wolne. Jeśli nie chcesz wykorzystać całego urlopu na wędkowanie, kilka gier karcianych, książek i czasopism lub innych zajęć jest również mile widziane w Twoim bagażu. Jeśli podróżujesz z kilkoma osobami, możesz spędzić czas razem, gdy nie rzucasz wędką. Ważne jest to, że wszyscy cieszą się ze wspólnych zajęć i dobrze się przy nich bawią.

Artykuły powiązane