Dzienniki i czasopisma wędkarskie w skrócie

Übersicht der Angelzeitschriften in Deutschland. Neben dem Blinker und der Fisch und Fang gibt es noch weitere Angelmagazine. Diese möchten wir auf diese Seite vorstellen.

Dzienniki i czasopisma wędkarskie w skrócie

 1. Magazyn
 2. »
 3. Porady wędkarskie
 4. »
 5. Dzienniki i czasopisma wędkarskie w skrócie

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”25px|30px||false|false” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ width=”100%” custom_padding=”0px||0px|” use_custom_width=”on” custom_width_px=”960px” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ link_line_height=”1.9em” ul_font_size=”18px” ul_line_height=”1.9em” ol_font_size=”18px” ol_line_height=”1.9em” header_line_height=”1.1em” header_2_font=”|600|||||||” header_2_text_color=”#1d5b97″ custom_margin=”|60px||” custom_margin_tablet=”” custom_margin_phone=”|10px||” custom_margin_last_edited=”on|desktop” custom_padding=”10px|19px” header_line_height_tablet=”” header_line_height_phone=”1.3em” header_line_height_last_edited=”on|phone” header_2_line_height_tablet=”” header_2_line_height_phone=”1.3em” header_2_line_height_last_edited=”on|phone” box_shadow_style=”preset1″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”]

Znane magazyny wędkarskie

Spis treści:

 1. Angelwoche
 2. Flasher
 3. Drapieżnik
 4. Ryby i połów
 5. Karp
 6. Wędkarstwo muchowe
 7. Szczęście
 8. Wędka i kołowrotek

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” width=”100%” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text _builder_version=”4.17.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” sticky_enabled=”0″]

Przegląd niemieckich dzienników i czasopism wędkarskich

Ponieważ wędkarstwo staje się coraz bardziej popularne, nie dziwi fakt, że istnieje kilka specjalistycznych czasopism i magazynów skierowanych specjalnie do wędkarzy. Wydawnictwa z pewnością nie mogą narzekać, bo większość publikacji dobrze się sprzedaje.

Nic więc dziwnego, że czasopisma wędkarskie cieszą się dużą popularnością wśród wędkarzy, a co za tym idzie są chętnie czytane. W końcu wędkarstwo jest powszechną formą spędzania wolnego czasu, wokół której wyrósł obecnie ogromny przemysł. Liczni producenci wędkarscy wprowadzają na rynek z miesiąca na miesiąc nowe produkty wędkarskie, które prezentowane są w magazynach. Oczywiście czasopisma informują również o innych nowościach, takich jak zmiany w przepisach wędkarskich.

Ponadto magazyny wędkarskie cieszą się dużą popularnością, ponieważ raz po raz prezentowane są poszczególne łowiska lub nawet całe regiony. Ponadto w czasopismach zawsze pojawiają się wywiady i reportaże, w których doświadczeni wędkarze zdradzają swoje najlepsze porady i wskazówki – a takie informacje są bardzo poszukiwane przez wędkarzy.

Poniżej znajduje się przegląd dostępnych w Niemczech czasopism wędkarskich, magazynów wędkarskich i gazet wędkarskich.

Informacje o AngelWoche, dużym magazynie wędkarskim

AngelWoche jest szczególnie popularny wśród młodych i początkujących wędkarzy. Nic dziwnego, w końcu magazyn wędkarski jest bardzo zabawny i jednocześnie przekazuje praktyczną wiedzę wędkarską.

AngelWoche powinno być właściwie domeną każdego wędkarza. Magazyn wędkarski wydawnictwa Top Special Verlag jest czytany przez wielu wędkarzy. Magazyn wędkarski jest szczególnie popularny wśród młodych wędkarzy i początkujących.

Magazyn wędkarski ukazuje się co 14 dni i charakteryzuje się przede wszystkim swoją aktualnością. Krótkie odstępy pomiędzy datami publikacji pozwalają redaktorom na wychwycenie gorących tematów. Różnorodność tematów jest bardzo duża: obok nowości na rynku wędkarskim czy prezentacji nowego sprzętu wędkarskiego, pojawiają się relacje z rekordowych połowów i inne wędkarskie tematy. Artykuły zazwyczaj nie są zbyt długie, dzięki czemu szybko i łatwo się je czyta. Jednocześnie wiele artykułów jest prezentowanych z pierwszorzędnymi zdjęciami.

> Pobierz Angelwoche w najlepszej cenie!

Info o Blinkerze, znanym magazynie wędkarskim

Kto czyta Blinkera, ten wie więcej: pierwszorzędne relacje i wspaniałe zdjęcia mówią same za siebie. Na Blinker.de wędkarze znajdą pomocne informacje, takie jak wybrane rekomendacje linków.

Blinker to magazyn wędkarski wydawany przez Jahr Top Special Verlag. Jak podaje wydawca, Blinker to największy magazyn wędkarski w Europie. Magazyn powstał w 1973 roku i od ponad 10 lat jest liderem na rynku magazynów wędkarskich.

Popularność Blinkera wynika z kilku powodów. Po pierwsze jest to magazyn wędkarski skierowany do szerokiego grona wędkarzy. Poruszane są w nim różnorodne tematy wędkarskie, dzięki czemu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Z drugiej strony czytelnicy znajdą szczegółowe raporty wędkarskie, jak i krótsze artykuły z aktualnościami. Ponadto magazyn charakteryzuje się przede wszystkim pierwszorzędnymi zdjęciami ryb i innymi zdjęciami wędkarskimi.

Zakres tematyczny jest szeroki. Na przykład, nie tylko raporty o trendach sprzętowych i nowych produktach wędkarskich. Prezentowane są również ciekawe łowiska i wyprawy wędkarskie. Ponadto doświadczeni wędkarze relacjonują swoje sukcesy wędkarskie i zdradzają czytelnikom swoje najlepsze wędkarskie porady.

> Pobierz Mrugacz tutaj w najlepszej cenie!

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.17.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” sticky_enabled=”0″]

Der Raubfisch – Info o magazynie wędkarskim

Magazyn wędkarski dla wędkarzy łowiących drapieżniki – tego życzyło sobie wielu. Dzięki – Der Raubfisch – to marzenie się spełniło i powstał doskonały magazyn wędkarski.

Jak sama nazwa wskazuje jest to specjalistyczny magazyn skierowany do wędkarzy łowiących drapieżniki. Magazyn wędkarski wydawany jest przez Paul Parey Zeitschriftenverlag, to samo wydawnictwo, które wydaje Fisch & Fang. W przeciwieństwie do Fisch und Fang, Raubfischangler nie jest wydawany co miesiąc, a jedynie co dwa miesiące.

Różnice w stosunku do innych magazynów wędkarskich szybko stają się widoczne: magazyn ma nieco bardziej popowy design. Czytelnik nie spodziewa się suchego, konserwatywnego layoutu. Zamiast tego reportaże i artykuły prezentowane są z dużą ilością dobrego materiału wizualnego. Prawdopodobnie również dzięki tej szacie graficznej magazyn wędkarski cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród młodych wędkarzy.

Ze względu na to, że magazyn obraca się wokół tematu łowienia drapieżników, różnorodność tematów nie jest tak duża jak w innych magazynach wędkarskich. Jednak mimo to spektrum jest wystarczająco duże i jednocześnie żadna dziedzina wędkarstwa drapieżników nie jest pominięta. Oprócz raportów i działu praktycznego, wędkarze łowiący drapieżniki znajdą tu ciekawe raporty i opinie na temat sprzętu wędkarskiego oraz sztucznych przynęt. Trzymające w napięciu reportaże gwarantują jeszcze większy entuzjazm dla hobby jakim jest wędkarstwo. Oczywiście w magazynie wędkarskim nie może zabraknąć porad wodnych. Dlatego w każdym numerze prezentujemy kilka łowisk, które uważane są za bardzo obiecujące do połowu okoni, szczupaków, sumów i sandaczy.

> Pobierz „Der Raubfisch” tutaj w najlepszej cenie!

Ryby i połów

Informacje o magazynie wędkarskim i stronie internetowej. Tam można dowiedzieć się więcej o wodach rybackich i nowym sprzęcie wędkarskim. W sklepie dostępne są książki i płyty DVD o tematyce wędkarskiej.

Fisch & Fang to magazyn wędkarski ukazujący się 12 razy w roku, wydawany przez znane Paul Parey Zeitschriftenverlag. Jak podaje wydawca, Fisch und Fang był pierwszym magazynem wędkarskim w Niemczech (powstał w 1960 roku). Mimo tego wieku magazyn wędkarski uważany jest za niezwykle innowacyjny, co widać m.in. w tym, że do wydań dla prenumeratorów zawsze dołączana jest płyta DVD z prenumeratą, która zawiera ciekawe treści.

Fisch und Fang można również określić jako uniwersalny magazyn wydawany przez wędkarzy dla wędkarzy i charakteryzujący się szerokim spektrum różnych tematów wędkarskich. Na przykład w każdym numerze znajduje się obszerny dział praktyczny. W tym dziale prezentowane są między innymi nowe metody połowu, innowacje produktowe oraz nowy sprzęt wędkarski.

Magazyn wędkarski dostępny jest również w internecie pod domeną fischundfang.de. Na stronie internetowej odwiedzający znajdą informacje o wydaniu magazynu, inne artykuły oraz ciekawe linki internetowe. Na stronie znajduje się sklep internetowy, w którym można zamówić nie tylko czasopisma, ale również książki i DVD wędkarskie. Kolejną atrakcją strony jest obszar, w którym prezentowane są wody wędkarskie. Szczególną cechą jest to, że niektóre z nich są bardzo szczegółowo opisane, dzięki czemu jeszcze przed przyjazdem nad wodę wiemy, gdzie znajdują się najlepsze łowiska – nawet jeśli nigdy wcześniej nie łowiliśmy tam ryb.

> Pobierz Fish & Catch w najlepszej cenie tutaj!

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.17.4″ hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” sticky_enabled=”0″]

Karp

Magazyn wędkarski karpfen przeznaczony jest dla wyspecjalizowanego wędkarza karpiowego.

Karpfen ściśle współpracuje z magazynami partnerskimi w Holandii i Czechach oraz ze światowej sławy autorami, dzięki czemu zaspokaja międzynarodowy popyt. karpfen oferuje Państwu idealne ramy do dotarcia do wyspecjalizowanych wędkarzy karpiowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o wydarzenia, nowe produkty czy kampanie uzupełniające.

> Zabezpieczcie „karpia” tutaj w najlepszej cenie”.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”4.17.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” sticky_enabled=”0″]

Fly Fishing – Dziennik i Magazyn dla wędkarzy muchowych

Informacje o popularnym magazynie wędkarskim z Jahr Top Special Verlag. Dzięki dobrym artykułom i reportażom, ten magazyn wędkarski jest niezwykle popularny wśród wędkarzy muchowych.

Fly Fishing to nazwa kolejnej publikacji z Jahr Top Special Verlag – wydawnictwa, które wydaje inne magazyny wędkarskie, takie jak Blinker czy również AngelWoche. Nowe numery magazynu dla wędkarzy muchowych ukazują się w dwumiesięcznych odstępach.

Jak sugeruje tytuł, ten magazyn wędkarski jest skierowany do wędkarzy muchowych. W centrum uwagi magazynu znajduje się wyraźnie wędkarstwo muchowe. Uderzająca jest szczególnie obszerna sekcja praktyczna, która obejmuje wiele tematów, takich jak wiązanie much, techniki rzutowe i wybór sprzętu.

> Pobierz Fly Fishing w najlepszej cenie tutaj!

Petri Heil – magazyn wędkarski z Szwajcarii

Bardzo ciekawy magazyn wędkarski wydawany jest również w Szwajcarii. W Petri Heil wędkarze znajdą pierwszorzędne relacje i artykuły, które wyróżniają się przede wszystkim swoją aktualnością.

Nie tylko w Niemczech istnieją dobre magazyny wędkarskie. Dobrym przykładem jest „Petri Heil”, magazyn wędkarski ze Szwajcarii. Ukazuje się ono od 1952 roku i jest uważane za wiodące czasopismo wędkarskie w Szwajcarii.

Zakres tematyczny Petri Heil jest szeroki i obejmuje wiele różnych tematów wędkarskich. Oprócz raportów z połowów, magazyn zawiera również relacje z podróży. Ponadto prezentowane są najnowsze techniki wędkarskie i nowy sprzęt wędkarski. Liczni redaktorzy, którzy pracują dla magazynu jako freelancerzy, zawsze dostarczają ciekawych treści.

Miesięcznik ma bardzo przejrzysty układ, a także charakteryzuje się świetnymi zdjęciami, fotografiami i ilustracjami.

> Pobierz Petri Heil tutaj w najlepszej cenie!

Wędka i kołowrotek – Info o znanym magazynie wędkarskim

Rute & Rolle to popularny magazyn wędkarski. Świetne reportaże i pierwszorzędne zdjęcia mówią same za siebie. Ponadto zawsze warto odwiedzić stronę internetową ruteundrolle.de.

Rute & Rolle to jeden z najbardziej znanych magazynów wędkarskich. Ukazuje się co miesiąc i jest wydawane przez Möller Neue Medien Verlags GmbH. Popularność magazynu wędkarskiego wynika zapewne z jego uporządkowanego, a zarazem bogatego tematycznie układu.

Szczególną cechą jest dział praktyczny. Jest on niezwykle obszerny i przekazuje ogromną wiedzę wędkarską. W każdym numerze kilku ekspertów relacjonuje swoje doświadczenia i jednocześnie zdradza przydatne wędkarskie porady i wskazówki. Dlatego magazyn cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród starszych wędkarzy, ale także wśród młodzieży.

Oprócz reportaży, w każdym numerze prezentowane są przepisy na ryby. Jest to bardzo godne pochwały, w końcu wędkarstwo to przede wszystkim łowienie ryb, które następnie są pysznie przyrządzane. Dlatego niemal dziwnym jest, że inne czasopisma wędkarskie znacznie rzadziej publikują przepisy na ryby.

> Secure rod & reel w najlepszej cenie tutaj!

* Linki są linkami afiliacyjnymi i otrzymuję niewielką prowizję od zamówień.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Artykuły powiązane