5 rzeczy, które mogą być dla Ciebie bardzo niebezpieczne podczas wędkowania

Beim Angeln lauern einige Gefahren auf dich. Diese fünf Dinge solltest du bei jedem deiner Angelausflüge beachten, um dich nicht in Gefahr zu begeben. [Anzeige]

5 rzeczy, które mogą być dla Ciebie bardzo niebezpieczne podczas wędkowania

  1. Magazyn
  2. »
  3. Porady wędkarskie
  4. »
  5. 5 rzeczy, które mogą być dla Ciebie bardzo niebezpieczne podczas wędkowania

1. łowienie ryb podczas burzy

Jest lato i jest wilgotno. Ostatnie dni były bardzo gorące i przez cały tydzień miałeś ochotę na wędkowanie. Chciałbyś znów wybrać się na połów węgorzy. Szlachetne skradanki, których populacja jest stale dziesiątkowana. Cóż, wydaje się, że w waszych wodach zostało ich jeszcze sporo. Dlatego bardzo się cieszysz, że w weekend ma zagrzmieć. To mile widziane ochłodzenie dla wszystkich, a węgorze dzięki zmianie pogody są również w nastroju do brania. Rozstawiłeś wszystko nad brzegiem wody i już widać huk na niebie w twoim najbliższym otoczeniu. Po kilku minutach twój wskaźnik brań pokazuje ci, że powinieneś uderzyć. Wędka jest mocno uchwycona obiema rękami i wyciągnięta w stronę wieczornego nieba. Wybrałeś stosunkowo mało osłonięte miejsce. W pobliżu nie ma wysokich drzew ani słupów. I w tym momencie piorun uderza w szczytówkę.
Lepiej: poczekać aż burza minie i dopiero wtedy kontynuować wędkowanie. W międzyczasie przeczekać w samochodzie. Po burzy ryby i tak naprawdę zaczynają brać.

2. brak kamizelki ratunkowej na łodzi

Ten punkt również kosztował niektórych wędkarzy życie. Kiedy jesteś na wodzie ze swoją łodzią, kamizelka ratunkowa jest koniecznością. Każda liczba rzeczy może się zdarzyć, aby umieścić cię w wodzie. Kamizelka ratuje życie, jeśli jesteś wyczerpany lub w szoku.
Otrzymałem od firmy Skinfox kamizelkę ratunkową do przetestowania. Chciałabym ją Wam przedstawić. Od 2013 roku celem firmy Skinfox jest wyznaczanie własnych standardów dla wysokiej jakości i innowacyjnych produktów w przystępnej cenie.

W tym przypadku chodzi o Skinfox Rescuer. Jest on dostarczany w praktycznej saszetce na pasku, którą można wygodnie zawiązać wokół talii za pomocą paska. Przy łącznej wadze ok. 570g jest też naprawdę lekka. Wewnątrz kieszeni znajduje się właściwa kamizelka. Ma ona super żółty kolor sygnalizacyjny, dzięki czemu można łatwo rozpoznać osobę na wodzie. Gdy wyjąłem kamizelkę z torby, od razu zauważyłem wysokiej jakości wykonanie. W okolicach ramion znajdują się dwa elementy odblaskowe. Jeśli więc wpadłeś do wody, możesz szybko wyjąć kamizelkę z torby i założyć ją bez konieczności odpinania paska od talii. Albo nawet jeśli jesteś jeszcze na łodzi, ale musisz ją wkrótce opuścić. Następnym krokiem jest pociągnięcie czerwonego uchwytu i nabój gazowy wypełnia kamizelkę. Powietrze może być wypuszczone z kamizelki i ponownie wprowadzone przez zamontowaną rurkę. Gwizdek pomaga akustycznie zwrócić na siebie uwagę. Po napompowaniu kamizelki, przenosi ona osobę w niebezpieczeństwie do niezbędnej i odpornej na omdlenia stabilnej pozycji bez jakiejkolwiek interwencji z jej strony.
Film pokazuje więcej szczegółów i sposób nadmuchiwania:

Kamizelce można przyjrzeć się bliżej tutaj, a także ją kupić. Cena około 90€ powinna być zdecydowanie warta waszego życia, tak myślę. Daję jej jednoznaczną rekomendację wszystkim wędkarzom i innym miłośnikom sportów wodnych.

3. haki z ponownymi zaczepami bolą

W internecie można znaleźć naprawdę złe zdjęcia. I jestem pewien, że słyszeliście też, że ktoś z waszego kręgu znajomych miał gdzieś wbity w skórę fishhook. Gdy o tym myślę, robi mi się niedobrze w żołądku. Ale niestety to się ciągle zdarza. Dlatego podczas łowienia ryb należy być naprawdę ostrożnym, kiedy ma się do czynienia z haczykami. Zwłaszcza przy wypuszczaniu haka z pyska ryby, można się poślizgnąć i zatopić hak we własnym palcu.
A jeśli nie jesteś sam, ale z innymi osobami na łowisku, to bardzo uważaj, aby nikt nie stał za Tobą, gdy zarzucasz swój kij lub przynętę. Może to dosłownie dostać w oko (lub ucho lub nos lub brodę…). Dlatego zawsze rozglądaj się przed zarzuceniem i ostrzegaj innych.

4. niebezpieczeństwo uduszenia podczas biwakowania

Pisałem już o tym artykuł. Raz po raz zdarza się, że wędkarze są znajdowani martwi w swoich namiotach następnego dnia w chłodniejsze noce. Dlaczego? Między innymi dlatego, że ich ogrzewanie gazowe nie miało bezpiecznika zapłonowego i w ten sposób gaz został wciągnięty do zamkniętego (dlatego zawsze zostawiajcie kawałek otwarty) namiotu. Bardzo, bardzo smutne, bo tak bardzo możliwe do zapobieżenia. Dodatkowo zainstaluj czujnik tlenku węgla na wysokości około 150 cm.

5. nóż wędkarski

Tak, oczywiście w tym zestawieniu nie może zabraknąć noża wędkarskiego. Może on być naprawdę niebezpieczny. Przede wszystkim chcesz go użyć do zabicia i wypatroszenia swojego połowu. Ale powinieneś upewnić się, że jest zawsze zamknięty lub, w przypadku ostrzy stałych, że znikają one z powrotem w pochewce. Szczególnie w słabym świetle lub w gorączkowej sytuacji może się zdarzyć, że przypadkowo sięgniesz do ostrza i poważnie zranisz rękę. Jeśli dojdzie do najgorszego, będzie ono oparte o Twój pokrowiec wędkarski z czubkiem skierowanym w niebo, a Ty potkniesz się i upadniesz…

Ok, ok! Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię do bycia nieco bezpieczniejszym na łowisku. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi historiami ze społecznością i zostawisz komentarz.

Artykuły powiązane