Jak odnieść sukces w połowach garfii

An der Küste sollte man unbedingt auf Hornhecht angeln. Dieser Meeresfisch ist leicht zu überlisten, im Drill ein schwerer Gegner und schmeckt erstklassig.

Jak odnieść sukces w połowach garfii

Gefangene Hornhechte
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Wędkarstwo morskie
 6. »
 7. Jak odnieść sukces w połowach garfii

26W wędkarstwie morskim można złowić wiele różnych ryb. Wielu wędkarzy myśli tylko o dorszu, śledziu czy makreli. Ale na haczyku mogą znaleźć się także całkiem inne gatunki ryb. Dotyczy to na przykład garfii, która wielu wędkarzom nie jest znana. Tylko nieliczni wędkarze łowili tę rybę morską, a to właściwie wielka szkoda. W końcu ryba ta ma wiele do zaoferowania.

Dotyczy to zwłaszcza świdra. Smukłe, ale długie garfish wyskakują z wody szczególnie często, dlatego często nazywa się je mini-marlinami. Dlatego podczas wiercenia trzeba zachować szczególną ostrożność. Jeśli nie będziesz ostrożny, ryba szybko uwolni się z haka. Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego ta ryba jest tak interesująca: smakuje doskonale. Jej mięso uważane jest za niezwykle delikatne i smaczne.

Trzeba łowić garfisha w odpowiednim czasie

Sztuka łowienia garfii polega na tym, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Szczególnie na niemieckich wybrzeżach (garfisha można złowić na Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim) ryby te można spotkać tylko przez stosunkowo krótki czas, a mianowicie tuż przed rozpoczęciem tarła. Zwykle zaczyna się ono w maju: właśnie wtedy wędkarze powinni się spieszyć i ruszyć w drogę, aby mieć szansę na przechytrzenie ryb. Ci, którzy nie mieszkają na wybrzeżu, a chcą łowić te morskie ryby, gdy nadejdzie odpowiednia pora, powinni skontaktować się z lokalnymi ekspertami w dziedzinie wędkarstwa, aby poznać najlepszy czas.

Podczas połowów można stosować różne metody połowu. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się łowienie z łodzi. Bez łodzi rybackiej trudno jest znaleźć ryby. Zazwyczaj można wyczarterować odpowiednie wycieczki w rozsądnej cenie, a część sprzętu wędkarskiego jest zapewniona. To, czy wybierzesz łowienie na naturalną przynętę czy łowienie na spinning, jest kwestią osobistego gustu. Ostatecznie obie metody połowu są możliwe.

Przynęty do połowu garfii

Jeśli zdecydujesz się na łowienie na spinning, powinieneś wybrać małe przynęty. W sklepach wędkarskich można kupić tak zwane przynęty na garfisha. Są to stosunkowo małe przynęty, które potrafią bardzo mocno drażnić drapieżnika. Jednak i w tym przypadku może dojść do przyłowu. Jeśli troć ugryzie, to raczej nie będziemy się denerwować.

Bestseller No. 1
5 sztuk sztucznych przynęt wędkarskich, zestaw akcesoriów wędkarskich, cekiny, sztuczna przynęta, 20 g, sztuczna przynęta słodkowodna, zestaw do łowienia szczupaków, sandaczy, okonia, pstrąga
 • Materiał premium - stop ołowiu + haczyki ze stali węglowej; trojaczki ze stali węglowej są ostrzejsze niż inne...
 • Realistyczna - ta przynęta wędkarska ma realistyczne holograficzne rybie oczy 3D, realistyczne łuski na powierzchni,...
 • Niezbędne artykuły wędkarskie - ta przynęta jest odpowiednia dla każdego wędkarza, od początkujących po...
Bestseller No. 2
Zestaw 5 sztuk sztucznych przynęt na pstrągi, haczyki wędkarskie, sztuczna przynęta na ryby, przynęta do łowienia ryb słodkowodnych i słonych
 • Realistyczna: Ta przynęta wędkarska ma realistyczne holograficzne rybie oczy 3D, realistyczne łuski na powierzchni,...
 • Wykonanie: Powierzchnia jest wyposażona w powłokę, która odbija światło ze wszystkich kątów i lepiej przyciąga...
 • Materiał: przynęty wędkarskie są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nierdzewne i odporne na korozję,...

Ci, którzy chcą łowić na naturalne przynęty, uciekają się do rozdrabniania ryb. Tutaj często sięga się po ryby morskie. Szczególnie śledź i makrela są uważane za odpowiednie ryby przynętowe. Od dorsza lepiej trzymać się z daleka: Doświadczenie pokazuje, że garfish jest bardzo rzadko brany w takich przypadkach.

Przygotowanie złowionych garfii

Na koniec kilka słów o przygotowaniu. Jak już zostało wspomniane, ryba ta smakuje naprawdę dobrze. Jednak ryby te są bardzo wąskie, dlatego niektórym wędkarzom trudno je przygotować. Dlatego warto wiedzieć, jakie istnieją możliwości.

Zasadniczo masz wolny wybór, chociaż należy zauważyć, że popularne stało się wędzenie i filetowanie. Ani jedno, ani drugie nie jest szczególnie trudne. Filetowanie pozwala na wycięcie z ryby bardzo ładnych kawałków. Do wędzenia nadają się również ryby morskie, ponieważ prawie nie mają smaku morza i dobrze przejmują smak wędzenia.