Porady dla początkujących wędkarzy

Beim Meeresangeln geht es zur Sache, insbesondere wenn man auf einem Kutter mitfährt. Hier erfährst du, worauf man beim Angeln auf hoher See zu achten hat.

Porady dla początkujących wędkarzy

Angelkutter auf dem Meer
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Wędkarstwo morskie
  6. »
  7. Porady dla początkujących wędkarzy

Chociaż większość wędkarzy łowi na stałym lądzie, coraz więcej wędkarzy staje się entuzjastami wędkarstwa morskiego. Zainteresowanie jest obecnie tak duże, że coraz więcej wędkarzy podejmuje decyzję o spędzeniu wakacji na wybrzeżu, aby zdobyć swoje pierwsze doświadczenia.

Zasadniczo istnieją dwa sposoby na łowienie ryb w morzu. Jeden to łowienie z łodzi, a drugi to łowienie z brzegu. Ten artykuł dotyczy pierwszej opcji, czyli wędkarstwa morskiego z łodzi. Jeśli jesteś zainteresowany drugą opcją, możesz znaleźć więcej informacji w artykule Surf fishing.

Bestseller No. 1
FISHN Uchwyt na wędkę dwupak - uchwyt na wędkę / łódź - stabilny - łatwy w obsłudze i łatwy do regulacji - obrót o 360 stopni - wędka - uchwyt na wędkę do łodzi rybackiej (2x)
  • Wysokiej jakości i bardzo stabilny uchwyt na wędkę (dwupak) na łódki wędkarskie, łodzie rybackie, łodzie,...
  • Łatwa obsługa i łatwa regulacja dzięki gwintowi 360 stopni – gwint uchwytu na wędkę jest wykonany z wysokiej...
  • Różnorodne możliwości dopasowania: uchwyt na wędkę można zamontować w różnych pozycjach. Można go obracać we...

Jeśli chcesz łowić z łodzi lub kutra, wystarczy, że zarezerwujesz wycieczkę. W prawie każdym mieście portowym – czy to w Niemczech, Finlandii, Norwegii, Szwecji czy Hiszpanii – znajdziesz kutry oferujące morskie wyprawy wędkarskie. Jeśli chcesz łowić ryby na morzu, musisz tylko przybyć do portu w odpowiednim czasie. Jeśli chcesz wziąć udział w wędkarstwie morskim podczas urlopu, warto dokonać rezerwacji – tylko w ten sposób możesz być pewien miejsca.

Wskazówki i porady dla niedoświadczonych wędkarzy morskich

Podczas wędkowania morskiego ważne jest używanie odpowiedniego sprzętu. Jest on narażony na zupełnie inne obciążenia i naprężenia. Wiatr i pogoda, a także słone powietrze mogą zebrać swoje żniwo w sprzęcie wędkarskim. Zdecydowanie należy łowić na kołowrotki odporne na działanie słonej wody. Nowicjusze, którzy chcą poznać wędkarstwo z kutra na wakacjach, mogą również wypożyczyć sprzęt – co jest znacznie tańsze niż jego zakup. Należy jednak wcześniej zapytać kapitana lub organizatora wycieczki, czy w ogóle jest możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego. Doświadczeni wędkarze morscy oczywiście łowią z własnym sprzętem i dokładnie wiedzą, jakie wędki, kołowrotki i przynęty zabrać na pokład.

Przy wyborze odzieży należy również zwrócić uwagę na kilka kwestii. Osoby wybierające się na ryby morskie po raz pierwszy powinny dowiedzieć się, jaka odzież jest wymagana podczas rezerwacji. Pogoda na morzu może się szybko zmieniać, a ponieważ wędkowanie odbywa się również w deszczu i przy silnym wietrze, należy być dobrze ubranym. W przeciwnym razie można się bardzo szybko przeziębić. W miesiącach letnich nie należy zapominać o kremie przeciwsłonecznym, a od jesieni warto spakować odzież termiczną – przynajmniej w krajach skandynawskich.