Wprowadzenie do połowów z brzegu

Möchte man von der Küste aus Meeresangeln, so sollte man über entsprechendes Wissen sowie Erfahrung verfügen. Hier findet Ihr eine Einführung zum Thema Brandungsangeln.

Wprowadzenie do połowów z brzegu

Angler am Meer mit Brandungsruten
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Wędkarstwo morskie
 6. »
 7. Wprowadzenie do połowów z brzegu

Nie musisz wypływać łodzią, aby uprawiać wędkarstwo morskie. Jeśli nie możesz lub nie chcesz wypływać na kuter, możesz łowić równie dobrze z brzegu lub z powierzchni.

Osoby, które nie zdobyły jeszcze żadnego doświadczenia w łowieniu z surfingu, powinny wcześniej zapoznać się z materiałem. Łowienie z brzegu jest zupełnie inne niż łowienie na przykład na spokojnym kanale. Wiatr, fala i dumne odległości do pokonania przy rzucaniu to wyzwania, które niejednego wędkarza doprowadziły do rozpaczy. Albo przeczytaj odpowiednią literaturę albo zapytaj doświadczonych wędkarzy z brzegu czy możesz zajrzeć im przez ramię i zobaczyć czy mają kilka wskazówek.

Sprzęt wędkarski do połowów surfingowych

Ze względu na trudne warunki, konieczne jest również użycie specjalnego sprzętu wędkarskiego. Wskazane jest na przykład użycie wędki surfingowej. Wędki surfingowe mają długość około czterech metrów i mają duży ciężar wyrzutu, dzięki czemu można osiągnąć ekstremalne odległości. W związku z tym należy wybrać żyłkę wędkarską, która wytrzyma takie obciążenia.

Bestseller No. 1
aquantic Target Travel Boat - Wędka podróżna (2,10 m/30 lbs)
 • Z krzyżykiem wniosek
 • Długość transportowa : 60 cm
 • Dostarczane z rurą transportową

Jeśli chodzi o kołowrotki wędkarskie, to łowić można zarówno kołowrotkami stacjonarnymi, jak i wielorazowymi. Przy wyborze kołowrotka należy jednak zwrócić uwagę na to, aby były one odporne na działanie wody morskiej – w przeciwnym razie woda morska może bardzo mocno dać się we znaki kołowrotkom.

Ponieważ nie zawsze można znaleźć najlepszą powierzchnię na stojaku, niektórzy wędkarze brzegowi nie używają zwykłych stojaków na wędki, ale statywów. Te oferują znacznie większą stabilność.

Porady dotyczące wędkarstwa morskiego na wybrzeżu

Oczywiście podczas łowienia z brzegu należy wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy. Najważniejsze z nich zostały odnotowane poniżej.

Wybór miejsca połowu

Większość wędkarzy z brzegu lubi łowić w głębokich miejscach. Choć niektóre z nich można dostrzec naocznie, lepiej zaopatrzyć się w mapę wody. Dzięki temu znacznie łatwiej jest znaleźć głębokie odcinki wody.

Sprzęt / akcesoria wędkarskie

Początkującym lub nowicjuszom zaleca się przyjazd na wybrzeże z obszerną kolekcją sprzętu wędkarskiego. Wynika to z faktu, że niedoświadczeni wędkarze morscy bardzo często łamią swoje mocowania lub strzelają dużą ilością ołowiu z dna podczas rzucania.

Bestseller No. 1
Ultima Powerflex High Power Surf Shock-leader – Fire Orange, 0,80 mm – 80 lb
 • Super mocny niski stretch
 • Niska rozciągliwość i wysoka wytrzymałość dla większej odległości
 • Liczne światowe odlewania i rejestry wędkarskie

Tide

Jeśli chcesz łowić na przykład na Morzu Północnym, musisz zwrócić uwagę na pływy. Odpowiednie informacje można znaleźć w lokalnych gazetach, a także w internecie.