8 dodatkowych wskazówek dotyczących nocnych połowów

Der Sommer steht vor der Tür und damit auch das Nachtangeln. Wir geben dir 8 Quick-Wins für deine nächste Session.

8 dodatkowych wskazówek dotyczących nocnych połowów

  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. 8 dodatkowych wskazówek dotyczących nocnych połowów

Już niedługo znów będzie ten czas i ciepłe letnie noce znów przyciągną wędkarzy nad wody nocą. Węgorz i sandacz gryzą, ale także spokojne ryby, takie jak karp i leszcz. Oprócz naszego szczegółowego przewodnika po nocnych połowach, zebraliśmy osiem szybkich wskazówek, które zainspirują Cię do następnej nocnej wyprawy na ryby.

1. zamroź swoje światła wędkarskie na następny dzień

Jeśli jesteś w drodze kilka nocy z rzędu, możesz spróbować zamrozić światła jarzeniowe z ostatniego razu. Czas świecenia jest wydłużony przez zimno i możesz ich użyć ponownie następnego wieczoru.

2. Przynęta z lampką herbacianą w wiadrze

Światło jest zawsze problemem podczas nocnych połowów. Do nęcenia można włożyć tea light do wiaderka i kiedy trzeba zamontować nową przynętę, mamy pewne źródło światła.

3. Płytkie łowienie drapieżników w lecie

Latem drapieżniki przychodzą na płytkie obszary zbiornika wodnego również w nocy. Czasami możesz złowić węgorza i sandacza tuż przy swoich stopach. Dlatego następnym razem, gdy będziesz łowił, połóż swojego rosówkę tuż przy brzegu.

4. pływaki

Podczas nocnych połowów nie należy również stosować zbyt dużych spławików. Oczywiście zalecane są spławiki typu bend-light, ale z długimi antenami. Nośność 5-6g jest optymalna.

QualyQualy elektroniczne spławiki do łowienia ryb, ze światłem LED, spławiki do jeziora, rzeki, wędkarskie pływaki, 0,9 g, 1,18 g, 1,77 g, nocne oświetlenie LED, spławiki wędkarskie, 3 szt./zestaw 3 Pcs #1
  • Jak przymocować spławik do linki? Umieść dolną końcówkę spławika w gumowym stoperze. W taki sposób gumowy...
  • Materiał nanofazowy: Wykonane z lekkich materiałów nanofazowych o lepszych właściwościach, lepszej czułości i...
  • Jasne światło: Jasny i świecący kolor jest widoczny w nocy, pływa na wodzie pionowo. Bateria zapewnia oświetlenie...

5. hak

Oto kilka wskazówek dotyczących doboru odpowiedniego haka do ryb docelowych: węgorz 6s, sandacz 4s, lin, karaś, karp seta 8-12s.
i przypon 70cm.

6. pokarm dla karpi, linów i co.

Nawet spokojne ryby jedzą w nocy. Spróbuj tej mieszanki pokarmowej i zobacz co się stanie: Płatki owsiane, kukurydza, cięte robaki, larwy, mini boilies, bułka tarta. Wszystko dobrze wymieszaj i zwilżaj, aż po naciśnięciu ręką będzie się mocno trzymało, ale nie będzie mięsiste. Robaki i boilie nadają się jako przynęta na haczyk.

7. Światła zginające na podbieraku

Oczywiście, aby prawidłowo wyładować rybę, trzeba wiedzieć, gdzie znajduje się podbierak. Aby szybko ją znaleźć w ciemności, dobrym pomysłem jest przymocowanie do podbieraka świateł zginanych.

8. ubierz się ciepło, ciepłe jedzenie w kolbie termosu

Nawet latem noce mogą być chłodne. Dlatego należy się ciepło ubrać. Możesz też zabrać smaczną zupę w kolbie termosu. Dodaj do niej kawałek chleba lub bułki. To cię napełni i utrzyma w cieple.

Na temat nocnych połowów napisaliśmy kolejny artykuł, a w nim o tym, czy rzeczywiście trzeba łowić całą noc, czy wystarczy tylko kilka godzin.

Artykuły powiązane