Kiedy łowienie na spinning ma sens

Eine Spinnstange kann wirkliche Vorteile bieten. Angler, die gerne mit Jerkbaits fischen, sollten diese Alternative zum Stahlvorfach testen.

Kiedy łowienie na spinning ma sens

Hechtmaul mit scharfen Zähnen
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Kiedy łowienie na spinning ma sens

Nawet małe szczupaki potrafią w krótkim czasie rozerwać żyłkę. Ryzyko utraty ryby w walce jest ogromne podczas łowienia na przynęty sztuczne, jeśli w wodzie znajduje się szczupak. Dlatego też często łowi się na stalowe przypony. W końcu Esox może ostrzyć sobie na nim zęby i nie zerwać materiału.

Jako alternatywę dla przyponów stalowych coraz więcej sklepów wędkarskich oferuje tzw. spinningi. Jednak niektórzy wędkarze niechętnie je kupują, ponieważ nie wiedzą dokładnie, czym się różnią i jakie mają zalety w porównaniu do przyponów stalowych. Ponadto, ich ceny są również wyższe.

Szczególnie w przypadku jerkbaitów ich stosowanie ma sens.

Przede wszystkim wędka spinningowa została stworzona do łowienia jerkbaitami. Ma to pewne zalety jeśli chodzi o prowadzenie przynęty. Podczas szarpania przynęty wykonują silne, własne ruchy. Zrywają się na boki a czasem nawet przewracają – i stalowy przypon może tu szybko stać się problemem. Ponadto impulsy płynące z kołowrotka lub szczytówki nie zawsze są przekazywane natychmiast. Dlatego lepsza może być wędka, która przekazuje siłę bezpośrednio.

Niektórzy wędkarze są też przekonani, że sztuczne przynęty nie zaczepiają się tak szybko w spinningu o swoje trele. Opinie na ten temat są jednak różne. W końcu zależy to od każdej przynęty i jej wielkości. Na niektóre rzeczywiście łowi się rzadziej, na inne może nawet częściej.

Jeśli jesteście zainteresowani, to po prostu przetestujcie wędkę spinningową

Jeśli łowisz na jerkbaity lub twitchbaity (twitch wobblery), powinieneś wypróbować wędki spinningowe. Wypróbowanie ich podczas spinningu może być naprawdę opłacalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że w zależności od producenta występują bardzo duże różnice w jakości, jak i wpływie na pracę przynęty. Dlatego zawsze dobrze jest przetestować kilka wędek, aby wyrobić sobie opinię.

Jeśli lokalny sklep wędkarski nie posiada wymaganego wyboru, można oczywiście zwrócić się do internetu. Istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują szeroką gamę akcesoriów do łowienia na spinning w rozsądnych cenach.

Artykuły powiązane