Połów sandacza w lecie na ryby z przynętą

Du kannst Zander auch im Sommer gut mit Köderfischen fangen. Dafür brauchst du aber eine feine Montage.

Połów sandacza w lecie na ryby z przynętą

  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Połów drapieżników
  6. »
  7. Połów sandacza w lecie na ryby z przynętą

Latem sandacze bardzo dobrze biorą na przynęty. Szczególnie w jeziorach kamienistych można łowić drapieżniki na spławik.

Niemniej jednak latem sandacze są również nieco bardziej ospałe i mają do dyspozycji dużo pokarmu. Dlatego nie jest to najłatwiejsze ćwiczenie.

W ciągu dnia możesz zaproponować platformę śródwodną i jedną na dnie. Wówczas pokryjesz obszary wody, w których o tej porze roku przebywają sandacze. W przeciwnym razie, w nocy powinieneś umieścić swój rig na dnie.

Ten zestaw jest kluczem do sukcesu

Należy używać wyłącznie smukłych rybek przynętowych o długości do 10 cm. Powinny one unosić się w wodzie poziomo, dlatego dobrze jest przełożyć przypon przez pysk z przynętą igłą i ponownie wyjść przez grzbiet. Hak może wtedy siedzieć w kącie ust.

Jeśli wiesz, że w wodzie jest dużo szczupaków, to powinieneś zastosować bardzo elastyczny przypon stalowy. W przeciwnym razie Carp Silver / Krystonite / Hard Mono jest dobrym wyborem.

Ważne jest, aby używać bardzo delikatnych, wąskich przynęt z lekkim zbiornikiem zakrętu. Jeśli jest prąd lub wiatr, należy łowić na dnie z pływającym sbirolino. Dzięki temu sandacz dobrze pobiera przynętę i ściąga ją bez odczuwania oporu. Sbirolino obraca się wtedy w kierunku sandacza.

Pozostawić otwarte gniazdo kołowrotka i zacisnąć żyłkę do wędki gumką. Sandacz gryzie bardzo ostrożnie i w razie oporu szybko puszcza przynętę. Dlatego po braniach należy odczekać chwilę, aż ryba prawidłowo pobierze przynętę.

Do tego typu połowów nie potrzeba specjalnych wędek. Wszystko od 2,70m jest dozwolone.

Artykuły powiązane