Jak zacząć łowić na muchę jako początkujący

Für das Fliegenfischen bedarf es sehr viel Übung. Mit diesen Tipps gelingt dir als Anfänger der Einstieg in das Fliegenfischen.

Jak zacząć łowić na muchę jako początkujący

Angler mit Fliegenrute
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Łowienie pstrągów
  6. »
  7. Jak zacząć łowić na muchę jako początkujący

Tylko nieliczni wędkarze zaczynają od razu łowić na muchę. Z reguły na początku kariery wędkarza łowią oni normalnie na spławik, bo jest to o wiele łatwiejsze. Poza tym wcale nie jest łatwo nawiązać kontakt z tą formą wędkarstwa: Łowienie na muchę jest uprawiane przez stosunkowo niewielu pasjonatów wędkarstwa. W związku z tym zdobycie informacji może być trudne.

Wiele zainteresowanych osób rozpoczyna więc własne eksperymenty. Udają się do sklepów wędkarskich, aby kupić niedrogi sprzęt wędkarski. Następnie udają się nad jakiś zbiornik wodny, gdzie rozpoczynają pierwsze próby rzutowe. Niestety, takie podejście rzadko prowadzi do upragnionego sukcesu. Samodzielne nauczenie się łowienia na muchę jest bardzo trudne.

Bestseller No. 1
20 szt. wędkarstwo muchowe pleciony pierścień pleciony pierścień złącze 13,6 kg nylonowa pleciona żyłka wędkarska muchowa przewodnik pętla złącze akcesoria wędkarskie 168 mm
  • Cechy: Siła ciągnięcia wynosi około 13,6 kg/22,7 kg. Wysoka wytrzymałość i łatwa obsługa.
  • ŁATWA INSTALACJA: Wystarczy wsunąć przewody latające na środek plecionego złącza pierścieniowego i zabezpieczyć...
  • Dobra jakość: Pleciony pierścień wędkarski jest wykonany z wysokiej jakości materiału nylonowego, ta żyłka...

Poradnik wędkarski, dzięki któremu rozpoczniesz przygodę z wędkarstwem muchowym

Jedną z największych przeszkód jest rzucanie. Wędką muchową rzuca się zupełnie inaczej niż zwykłą wędką. Nie ma znaczenia czy chcesz zacząć od overhead cast czy roll cast. Większość początkujących ma z tym trudności i dlatego nie udaje im się wyprowadzić przynęty daleko na wodę. Często wybiera się niewłaściwe muchy, co praktycznie uniemożliwia przechytrzenie pstrąga lub innej ryby. Motywacja szybko słabnie i wędka znika w piwnicy.

> Przeczytaj ten artykuł, aby zapoznać się ze szczegółowym wprowadzeniem do wędkarstwa muchowego!

Zainteresowani wędkarze, którzy chcą nauczyć się wędkarstwa muchowego, powinni więc zdecydować się na inne podejście. Wskazane jest, aby tej formy wędkarstwa nauczył ich ekspert. Szczególnie internet może być tutaj bardzo pomocny, na przykład poprzez forum wędkarstwa muchowego można stosunkowo szybko nawiązać kontakt z innymi wędkarzami i znaleźć przewodnika.

W międzyczasie powstało nawet kilka szkółek wędkarstwa muchowego. Uczestnictwo w nich ma swoją cenę, ale w zamian za to jest się prowadzonym przez profesjonalistę. Dodatkowo zapewniony jest sprzęt wędkarski, co jest kolejną zaletą. Jeśli nie jesteś obeznany w temacie, a następnie kupisz w sklepie wędkarskim wędkę muchową, kołowrotek i linkę muchową, istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Dlatego korzystnie jest najpierw mieć możliwość zarzucenia sprzętu wędkarskiego przez profesjonalistę, a następnie mieć wytłumaczone, co jest ważne przy kompletowaniu sprzętu do wędkarstwa muchowego.

Istnieje szeroka gama kursów

Znalezienie odpowiednich kursów jest dość łatwe. Między innymi można zarezerwować kurs wędkarstwa muchowego u Jochena Schweizera* lub w firmie Flyrus. Kursy odbywają się w całych Niemczech i charakteryzują się tym, że w razie potrzeby zapewniony jest nie tylko sprzęt wędkarski, ale także wszystkie podstawowe techniki rzutowe. Jeśli dzień wędkowania jest udany, można również zabrać do domu złowione ryby.

Kolejną cechą szczególną kursu jest to, że obejmuje on również temat wiązania much. To, czy chcesz się temu bliżej przyjrzeć, czy też później wykonać własne przynęty, to oczywiście osobny temat. Nie zaszkodzi jednak przynajmniej zobaczyć jak wiąże się muchy.

*Link jest linkiem partnerskim