Jak szczególnie dobrze łowić pstrągi na jeziorze pstrągowym

Große Forellen sind auch am Forellenpuff nicht leicht zu fangen. Wer gute Köder mit der richtigen Angelmethode präsentiert, fängt eindeutig besser.

Jak szczególnie dobrze łowić pstrągi na jeziorze pstrągowym

Forellenteich mit Anglern
 1. Magazyn
 2. »
 3. Wędkarstwo
 4. »
 5. Łowienie pstrągów
 6. »
 7. Jak szczególnie dobrze łowić pstrągi na jeziorze pstrągowym

O wędkarzach, którzy próbują szczęścia na stawach pstrągowych i jeziorach pstrągowych, często mówi się, że rozpaczliwie potrzebują złowienia ryby lub sukcesu. Często ta uwaga jest całkiem trafna: ci, którym wielokrotnie nie udało się złowić ryb na wymagających wodach, mogą szukać stawów pstrągowych. Ponieważ pstrągów jest tam stosunkowo dużo, a oni sami mają niewielkie doświadczenie, można ich łatwo przechytrzyć.

Łowienie na takich pstrągowych wodach ma swoją własną renomę. Niektórzy wędkarze celowo nazywają takie wody pstrągowymi burdelami, aby wyrazić swoją negatywną opinię. Inni jednak lubią jeździć na takie wody bo lubią tam łowić.

Łowienie pstrągów jest łatwe

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest trudno odnieść sukces na pstrągowej pufie. Jak już zostało wspomniane, wędkarze spotykają się z porządnym zarybieniem, a jednocześnie ryby nie są do końca doświadczone. O ile naturalnie lub dziko hodowane pstrągi tęczowe i brunatne uchodzą za wyjątkowo ostrożne i z premedytacją omijają jakieś dziwnie umieszczone przynęty, o tyle pstrągi hodowlane chwytają bez skrępowania. Dodatkowo na tych wodach zazwyczaj występuje duże zagęszczenie ryb, co dodatkowo zwiększa szanse na ich złowienie.

Niemniej jednak wyprawa wędkarska na takie wody pstrągowe nie oznacza automatycznie dobrego połowu. Na stawie pstrągowym w pewnych okolicznościach sprawy również mogą potoczyć się źle. Przekonał się o tym niejeden wędkarz, który wrócił do domu pocięty. Należy jednak zaznaczyć, że bardziej narażeni na to nieszczęście są niedoświadczeni wędkarze. Ci, którzy znają się na swoim fachu, zazwyczaj nie mają żadnych trudności z nakłonieniem pstrągów do brania.

Wszystko zależy od przynęty

Istnieją różne powody, dla których niektórzy wędkarze łowiący pstrągi nie odnoszą sukcesów nawet na jeziorach pstrągowych. W większości przypadków jest to spowodowane niewłaściwą przynętą. Zdecydowanie zbyt często widzi się wędkarzy, którzy tak naprawdę łowią pstrągi na kukurydzę. Oczywiście można osiągnąć pewne połowy z tą przynętą podczas łowienia pstrągów, ale to przede wszystkim dlatego, że ryby znają tę przynętę poprzez częste żerowanie i dlatego biorą ją w razie potrzeby. Jednak mają one również tendencję do brania mniejszych okazów. Pstrąg jest drapieżnikiem i dlatego preferuje inne przynęty.

Bestseller No. 1
PUWOWYE Zestaw łyżek
2 Recenzje
PUWOWYE Zestaw łyżek
 • PUWOWYE Zestaw łyżek
Bestseller No. 2
Vicloon 16-częściowy zestaw przynęt wędkarskich na pstrągi, łyżki wędkarskie Sztuczne przynęty spinningowe na pstrągi, okonie, zestaw łyżek szczupakowych
695 Recenzje
Vicloon 16-częściowy zestaw przynęt wędkarskich na pstrągi, łyżki wędkarskie Sztuczne przynęty spinningowe na pstrągi, okonie, zestaw łyżek szczupakowych
 • 【Zestaw przynęt wędkarskich】 16 kierunkowskazów i plastikowe pudełko, odpowiednie dla różnych rodzajów ryb,...
 • 【Wysokiej jakości materiały】 Ostre mieszadła i jasne kolory, wysokiej jakości metalowe części zapewniają...
 • 【Przenośny i łatwy do zabrania】 Wszystkie przynęty są przechowywane w oddzielnych i schludnych przegrodach w...

Dobrymi przynętami na pstrągi są larwy i robaki. Szczególnie larwy pszczoły / woskownicy nie powinno zabraknąć wybierając się na pstrągową pufę. Taka mięsista przynęta łowi lepiej niż kukurydza na prawie każdej wodzie i przy każdej pogodzie. Ponadto nie należy wpadać na pomysł łączenia ze sobą różnych przynęt: Często pożądany efekt wabiący nie zostanie osiągnięty. Lepiej jest zaoferować tylko jedną przynętę i nie wybierać zbyt dużego haka, aby zwiększyć szanse połowu.

Więcej wskazówek dotyczących łowienia pstrągów w stawie

Jeśli chodzi o duże okazy, ważne jest, aby łowić bardzo selektywnie lub wziąć pod uwagę kilka rzeczy. W szczególności należy pamiętać, że duże pstrągi tęczowe i pstrągi brązowe osiągnęły swój rozmiar z jakiegoś powodu. Są one szczególnie ostrożne i często zawarły już znajomość z haczykiem wędkarskim, z którego udało im się po raz kolejny uwolnić. Tych ryb zazwyczaj nie da się przechytrzyć za pomocą kukurydzy lub ciasta pstrągowego. Ponadwymiarowe przynęty, które stawiają silny opór podczas podbierania przynęty, również natychmiast odstraszają ryby.

Duże pstrągi chcą być oszukiwane drobnymi wierzchowcami. Przynęty takie jak np. robaki lub larwy ćmy woskowej przymocowane do prawie niewidocznego haczyka dają możliwość złowienia dużych pstrągów. Najważniejsze jest to, aby być kreatywnym i pożegnać się z prostymi wierzchowcami na pstrągi.