Skuteczne łowienie pstrągów na pellet

Angler, die Forellen Pellets als Köder korrekt einsetzen, können damit Forellen und auch andere Fische fangen. Hier gibt es alle wichtigen Infos und Tipps.

Skuteczne łowienie pstrągów na pellet

Heilbutt Pellets in braun und rot
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Łowienie pstrągów
  6. »
  7. Skuteczne łowienie pstrągów na pellet

Zapotrzebowanie na pellety pstrągowe jest stosunkowo duże. Jednak większość z nich to nie wędkarze, ale hodowcy ryb. Nowoczesna hodowla pstrągów byłaby nie do pomyślenia bez cylindrycznego pelletu, ponieważ często jest on stosowany jako główna pasza. Dotyczy to również hodowli ryb, które są później wykorzystywane w jeziorach i stawach pstrągowych.

Ponieważ ryby (pstrąg tęczowy i pstrąg brązowy) są przyzwyczajone do tego pokarmu, pobierają go również nad wodą wędkarską. Sprytny wędkarz nie przepuszcza takiej okazji i dlatego oferuje pellet jako zanętę. Szczególnie na wodach rybackich o stosunkowo dużym zarybieniu, przynęta ta uważana jest za bardzo skuteczną.

Właściwy sposób oferowania pstrągom pelletu

Ryby, które pochodzą ze stawu hodowlanego, rzeczywiście mogą zostać przechytrzone tą przynętą. Ponieważ pobierają ją z basenu hodowlanego, jest ona szybko pobierana. Wędkarz musi tylko odpowiednio zaprezentować ją na haku wędkarskim. To jest w zasadzie największy wyczyn: przynęty są stosunkowo twarde i jednocześnie delikatne. Dlatego zwykle najlepiej jest przywiązać przynętę do haczyka małym gumowym pierścieniem lub nitką. Szczególnie na haczykach robakowych, które mają dodatkowe zadziory, jest to stosunkowo łatwe do wykonania, gdyż zapobiega zsuwaniu się. Jeden pellet na haczyk może wystarczyć – choć oczywiście szanse na połów mogą wzrosnąć, jeśli pozwoli się na karmienie.

Pellet pstrągowy można kupić tutaj

Zakup przynęty jest stosunkowo łatwy. Obecnie istnieje wiele sklepów wędkarskich, w których można kupić tę przynętę bezpośrednio. Jeśli ta opcja nie jest dostępna w Twoim lokalnym sklepie wędkarskim, możesz skorzystać z jednego z wielu sklepów internetowych. Wiele internetowych sklepów wędkarskich, na które natkniesz się w sieci w dzisiejszych czasach, nosi tę przynętę. Przy okazji, nie musisz przesadzać, jeśli chodzi o ilość, którą kupujesz. Jeśli kupisz małe opakowanie tylko jednego kilograma, zwykle jesteś dobrze obsługiwany i możesz używać tej przynęty pstrągowej przez cały sezon.

Bestseller No. 1
FISHN XL przynęta na szczupaka GrumpyOne Select - 55gr, 18cm, ekstremalna akcja pływania, przynęta do łowienia szczupaków, miękka przynęta, swimbait, duża siła łowienia (GrumpyOne Select Neon Perch) (GrumpyOne Select Neon Perch)
  • 🐟 Przynęta na szczupaki XL GrumpyOne Select do połowu szczupaków, okoni i sandaczy
  • 🐟 Miękka przynęta o bardzo realistycznym i żywym ruchu - porusza się jak prawdziwa, zraniona ryba i stanowi...
  • 🐟 Szczegółowa optyka - pierwszorzędne wykonanie - wysokiej jakości oczy 3D

Również przynęta dla innych ryb

Co ciekawe, wielu wędkarzy wychodzi z założenia, że pellet pstrągowy ostatecznie uosabia pokarm dla ryb, a więc także zanętę wędkarską pobieraną wyłącznie przez pstrągi. Nie jest to jednak prawdą. Inne ryby również mogą być entuzjastycznie nastawione do tej zanęty. Przykładem mogą być karpie, które zostały złowione na odpowiednią przynętę. Pod warunkiem odpowiedniej prezentacji można na nią złowić nawet suma.

Nawiasem mówiąc, możliwe jest nie tylko użycie peletów rybnych jako głównej przynęty, ale także ich przetwarzanie. Na przykład, niektórzy karpiarze kupują pstrągowe pellety i natychmiast je kruszą, aby można je było umieścić w cieście boilie. Ale można je również wykorzystać do ciasta pstrągowego lub karpiowego. W takich przypadkach nie ma potrzeby dodawania kolejnych atraktorów: pellet ma swój własny intensywny smak, który ostatecznie przyciąga ryby.