Łowienie pstrągów w Bawarii – Twój nowy ulubiony staw

Jeśli chcesz złowić popularną rybę, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Pokazujemy najlepsze miejsca do wędkowania w Bawarii. Wymagania dotyczące wędkowania Jeśli planujesz regularnie łowić na danym stawie pstrągowym, dobrym pomysłem może być sporządzenie kalendarza wędkarskiego. …

Łowienie pstrągów w Bawarii – Twój nowy ulubiony staw

Forelle fangen Bayern
  1. Magazyn
  2. »
  3. Wędkarstwo
  4. »
  5. Łowienie pstrągów w Bawarii – Twój nowy ulubiony staw

Jeśli chcesz złowić popularną rybę, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Pokazujemy najlepsze miejsca do wędkowania w Bawarii.

Wymagania dotyczące wędkowania

Jeśli planujesz regularnie łowić na danym stawie pstrągowym, dobrym pomysłem może być sporządzenie kalendarza wędkarskiego. Takie kalendarze oczywiście już istnieją, ale służą one bardziej motywacji niż sukcesom. Jeśli jednak taki kalendarz zostanie wykonany przez ciebie osobiście, dla bardzo szczególnej wody, w której łowisz regularnie, to może dać ci przewagę.

To jak dobrze ryby biorą zależy od kilku czynników. Ważnym z nich jest pogoda i pory roku. Podczas gdy w chłodniejszych okresach apetyt ryb jest raczej ograniczony, latem mogą być one tym bardziej głodne. Nawet niewielkie wahania pogody mogą mieć wpływ na temperaturę wody. Ważne jest, aby na początku dnia znaleźć wysokość, na której ryby najchętniej jedzą i dlatego są bardziej skłonne do brania. Ulubionym pokarmem ryb są robaki i larwy.

Czy chcesz wybrać się na jednodniową wycieczkę, czy może chcesz zostać trochę dłużej? Na jeziorach i stawach są różne oferty, w zależności od Twoich preferencji. W przypadku jednodniowych wycieczek zazwyczaj warto kupić bilet dzienny na dany staw pstrągowy. Jeśli jednak chcesz zostać na dłużej, niektóre jeziora oferują również zakwaterowanie. Mogą to być pojedyncze domki letniskowe lub hotele. Często dołączone są również restauracje, karczmy, ogródki piwne i hodowle ryb. Zwłaszcza większe obiekty oferują dobrą okazję do poznania innych wędkarzy.

Stawy pstrągowe w Bawarii

Poniżej znajduje się mała lista różnych stawów pstrągowych i jezior, w których można łowić ryby.

Gospodarstwo pstrągowe Aldmühl

Możliwości wędkowania znajdują się bezpośrednio przy gospodarstwie lub za nim. Również krajobraz wokół gospodarstwa ma wiele do zaoferowania. W ciągu dnia można złowić do trzech ryb na osobę.

Jezioro Freudensee

W lecie połowy muszą być ograniczone, aby wędkarze nie przeszkadzali kąpiącym się. Oprócz pstrąga tęczowego i brązowego można tu złowić szczupaka, klenia, sandacza, karasia, lina i okonia.

Centrum wędkarskie Schnackensee

Ponieważ Schnackensee jest popularnym łowiskiem, sensowne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca do wędkowania. Łowienie ryb jest możliwe na jeziorze od godziny 6 rano do 21, ale jeśli chcesz łowić w nocy, musisz kupić dodatkowe bilety.

Gospodarstwo Pstrągowe Loisachtal

Do tego stawu wędkarskiego potrzebna jest jedynie ważna licencja wędkarska. Na tym stawie nie ma limitu połowu.

Park wędkarski Matze’s

Tutaj należy wypożyczyć sprzęt wędkarski, ponieważ łowienie na własną rękę jest zabronione. Złowione ryby można przyrządzić w sąsiadującej Anglerstüble.

Podsumowanie najważniejszych faktów

Pora roku i temperatura mają wpływ na żarłoczność pstrągów. Niektóre stawy mają również miejsca noclegowe, więc można tam zostać dłużej. Zrób kalendarz brań dla jeziora, które planujesz częściej łowić. Nad dużymi jeziorami z pensjonatami spotkasz też innych wędkarzy i niekiedy przeprowadzisz tam miłe rozmowy.

FAQ Łowienie pstrągów w Bawarii

Gdzie najlepiej łowić pstrągi?

Zwierzęta te występują przede wszystkim w jeziorach, strumieniach i rzekach.

Czy mogę łowić w stawie pstrągowym bez zezwolenia na wędkowanie?

Jeśli jako przynętę stosuje się tylko ciasto pstrągowe lub larwy, to można łowić w stawie pstrągowym bez zezwolenia na wędkowanie.

Kiedy najlepiej łowić pstrągi?

Należy zwrócić uwagę na odpowiednie sezony zamknięte dla zwierząt.

Artykuły powiązane