Wskazówki dotyczące urlopu wędkarskiego


Dla pasjonatów wędkarstwa własne hobby jest doskonałą równowagą dla dzisiejszej, przeważnie zabieganej codzienności. Na wędkarskie wakacje warto znaleźć tylko spokojne miejsce nad różnymi jeziorami, nad morzem lub nad rzekami. Aby w pełni cieszyć się urlopem, nie trzeba rezerwować miejsc w Norwegii czy Kanadzie. Nawet w Niemczech, z dala od zgiełku i stresu miast, istnieją doskonałe możliwości, aby naprawdę cieszyć się urlopem wędkarskim.

Odpowiednie przygotowanie wieńczy sukces

Często trudno jest podjąć najważniejsze działania, ponieważ zwłaszcza w przypadku wędkowania własna spontaniczność i niezbędne przygotowanie są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Sam sport nie jest bynajmniej monotonny, ale wymaga ogromnej elastyczności. Ci, którzy potem chcą również zakotwiczyć swój połów w diecie, potrzebują przede wszystkim wytrzymałości. Często dopiero podczas wędkowania wędkarze uświadamiają sobie, o czym zapomnieli, co jest kluczowe. Dlatego przynależność do klubu wędkarskiego zawsze się opłaca. Wtajemniczeni wiedzą dosłownie na własnej skórze, co jest niezbędne. Ważna licencja wędkarska jest oczywista. Warto wiedzieć, że w Niemczech każdy kraj związkowy ma swoje własne przepisy wędkarskie. W Dolnej Saksonii wymagane jest świadectwo egzaminu wędkarskiego i pozwolenie na wędkowanie, natomiast we wszystkich innych krajach związkowych do wędkowania wymagana jest ważna licencja wędkarska. Sprzęt należy zawsze dobierać starannie, ponieważ nic nie jest bardziej frustrujące niż utrata dobrej lub drogiej przynęty. Dlatego przy zakupie kołowrotka nie należy oszczędzać w złym miejscu. Osoby, które nigdy wcześniej nie wędkowały powinny po prostu spędzić swoje pierwsze wędkarskie wakacje z wędkarskimi przyjaciółmi. Oni doskonale znają podstawy wędkarstwa. Dla początkującego wędkarza zawsze liczy się to, co po pomyślnie zdanym egzaminie – tym lepiej i przyjemniej będzie, jeśli wszystkie akcesoria będą profesjonalnie dobrane. Służą do tego liczne specjalistyczne sklepy, które są znane w każdym klubie wędkarskim.

Bestseller No. 1
15 szt. przewodnika wędkarskiego do oczy, pierścienie naprawcze, zestaw do wędki, końcówka, różne rozmiary, materiały wędkarskie do słonej wody, czarne
49 Recenzje
15 szt. przewodnika wędkarskiego do oczy, pierścienie naprawcze, zestaw do wędki, końcówka, różne rozmiary, materiały wędkarskie do słonej wody, czarne
 • Zestaw naprawczy końcówek wędki z wieloma końcówkami dla każdego rozmiaru. Kilka rozmiarów pozwala znaleźć...
 • Dobrze wykonane i trwałe: Głowice te wykonane są z wysokiej jakości materiałów z ramą ze stali nierdzewnej i...
 • Lekki i nie plączący się, wysokiej jakości ceramiczny pręt prowadzący sprawia, że wędka jest wygodniejsza i...
Bestseller No. 2
Żyłka wędkarska przewodnik ze stali nierdzewnej Lure 10 metrów z 12 sztukami zaciskowych rękawów (20 lbs)
77 Recenzje
Żyłka wędkarska przewodnik ze stali nierdzewnej Lure 10 metrów z 12 sztukami zaciskowych rękawów (20 lbs)
 • Pleciony z 7 żyłkami stalowymi, wysoka wytrzymałość i maksymalna wydajność
 • Pokryta warstwą tworzywa sztucznego, aby zapobiec korozji spowodowanej wodą morską
 • Gładkie i miękkie, nie można łatwo sznurować za pomocą haczyków

Sukcesu trzeba się nauczyć

Aby móc dobrze obrobić swój połów po udanym dniu wędkowania, niezbędna jest odpowiednia kuchnia. Bestfewo oferuje wybór mieszkań wakacyjnych i domów wakacyjnych ze świetnymi kuchniami. Ponadto warto wcześniej sprawdzić na stronach internetowych, czy są tam odpowiednie łodzie czarterowe, kutry i przybrzeżne łowiska lub jeziora pstrągowe. Kiedy w końcu wrzucisz wędkę do wody, wiesz, że aby mieć dobre branie, potrzebujesz spokojnego miejsca do łowienia bez ciągłego wiatru czołowego lub porywistego wiatru bocznego. Tak jak każdy chce mieć swoje własne miejsce do wędkowania, tak samo każdy powinien je opuścić.

Tak więc śmieci nie należą do wody! Włożony wysiłek jest raczej szkołą charakteru dla wędkarzy, nawet jeśli osoby postronne nie mogą tego zrozumieć. Wędkowanie odbywa się na dwóch biegunach, a nie pomiędzy nimi. Albo wędkarz kocha ten sport albo nie. Brania w najlepszym wypadku urażają obiad, ale nie przeżycia na łonie natury. W wędkarstwie są chwile burzliwe lub relaksujące – jaki inny sport to ma?

TOPowe wody do wędkowania to na przykład:

 • Großer Alpsee
 • Schluchsee
 • Jezioro Titisee
 • Jezioro pstrągowe Markee
 • Zatoka Billwerder
 • Wyspa Baltrum
 • Jezioro Plön

Zdjęcie na okładce: © Free-Photos / Pixabay