Wakacje wędkarskie w USA lub Kanadzie

Ponieważ środki Corony są powoli rozluźniane i wiele krajów ponownie otwiera swoje granice dla zagranicznych turystów, znów można łowić za granicą, na przykład w Kanadzie lub USA. Tutaj można znaleźć specjalne gatunki, które nie występują w Europie. Zacznijcie przygotowywać swoją podróż z odpowiednim wyprzedzeniem i złóżcie wniosek o wizę, eTA lub ESTA.

Wędkarstwo w USA

Szacuje się, że w USA jest 46 milionów ludzi, którzy łowią ryby, rekreacyjnie lub jako sport wyczynowy. Wschodnie wybrzeże USA jest idealnym miejscem dla tych, którzy kochają wędkarstwo głębinowe. Grouper, barakuda, makrela i tarpon, między innymi, mogą być złowione w Zatoce Meksykańskiej. Do połowów dalekomorskich nadaje się również zachodnie wybrzeże USA. Popularną rybą jest tutaj tuńczyk żółtopłetwy. Podróżnicy, którzy chcą łowić w słodkiej wodzie, mogą udać się nad jedno z wielkich jezior w USA, takich jak jezioro Erie, jezioro Huron lub jezioro Michigan.

Przepisy dotyczące wędkowania w USA są stosunkowo łagodne. Potrzebujesz jedynie pozwolenia na wędkowanie, które jest dostępne w większości dużych supermarketów, takich jak Walmart. Możesz również złożyć wniosek o pozwolenie online na stronie rządu USA. Uważaj na inne strony internetowe; często oferują one nieważne pozwolenia. Ceny różnią się w zależności od stanu w USA i wahają się od 10 do 30 dolarów za 3 dni. Podczas gdy shail wędkarski można łatwo kupić w supermarkecie, wniosek ESTA musi być złożony przed wyjazdem.

Wędkowanie w Kanadzie

Kanada jest również znana jako idealne miejsce na wakacje wędkarskie. Jednym z najlepszych miejsc do wędkowania jest kanadyjska prowincja British Columbia. Tutaj znajdziesz liczne rzeki i jeziora do wędkowania. Na przykład w słynnej dolinie Fraser, na rzece Fraser lub na rzece Harisson. Można tu spotkać białego jesiotra i różne gatunki łososi. Inne gatunki, które można złowić w Kolumbii Brytyjskiej to halibut, okoń, szczupak i brzana.

Do łowienia ryb w Kanadzie wymagana jest licencja wędkarska. Można je nabyć w wielu lokalnych sklepach (u sprzedawców licencji), podobnie jak w USA. O licencję wędkarską można również ubiegać się online na stronie internetowej danej prowincji kanadyjskiej. Licencja wędkarska w Kolumbii Brytyjskiej kosztuje od 20 do 80 dolarów, w zależności od ilości dni, na które licencja jest ważna. Oprócz licencji wędkarskiej, aby wjechać do Kanady wymagana jest również eTA lub wiza. Więcej na ten temat możesz przeczytać poniżej.

Złóż wniosek o ESTA, eTA lub wizę

Ogólnie rzecz biorąc, wiza nie jest wymagana do spędzenia wakacji w USA lub Kanadzie. Niemieccy turyści mogą ubiegać się o ESTA i eTA. Są to cyfrowe zezwolenia na podróż, które są wydawane online. ESTA dla USA jest ważna przez 2 lata, eTA Kanada przez nie mniej niż 5 lat (o ile paszport użyty do złożenia wniosku o zezwolenie na podróż jest nadal ważny). Proszę sprawdzić tutaj, czy spełniają Państwo wymagania dotyczące wjazdu z ESTA lub eTA i złożyć wniosek online. Podróżni, którzy nie spełniają tych warunków, muszą ubiegać się o wizę. Jest to jednak znacznie bardziej skomplikowane i kosztowne niż ubieganie się o ESTA lub eTA, ponieważ wymagana jest osobista wizyta w konsulacie.