Wybierz prawidłowo wędkę karpiową i kup tanio

Wędkarstwo karpiowe jest uważane za bardzo modne w dzisiejszych czasach. Nigdy wcześniej nie było tak wielu wędkarzy poświęconych karpiom. Można by wręcz powiedzieć, że w tej dziedzinie powstała swoista scena. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie sprzętu wędkarskiego, który został opracowany specjalnie do połowu karpi.

Jednak nie wszystkie sprzęty wędkarskie, które są dostępne i oferowane przez sprzedawców sprzętu wędkarskiego są naprawdę przekonujące. Dotyczy to przede wszystkim wędek. To, że wędka nazywa się karpiową, nie musi oznaczać, że nadaje się do łowienia. Niektórzy producenci ułatwiają sobie sprawę i po prostu dokonują kilku drobnych zmian w swoich wędkach, aby reklamować je jako wędki karpiowe i sprzedawać po wyższej cenie.

Bestseller No. 1
Pełen zestaw do łowienia karpi, wędki, alarmy, 4-pak kulek boilies
  • 2 x wędki na karpie maks. 3,6 m, 2 szt. 1,2 kg, solidna konstrukcja z włókna szklanego
  • 2 x MAX 40 kołowrotków: rolki na 2 gładkie łożyska kulkowe system krzywizny S współczynnik przekładni...
  • 2 x VX1 alarm ugryzienia: regulacja głośności regulowany ton wodoodporny w zestawie z baterią
Bestseller No. 2
Sougayilang Wędka karpiowa, wędka do odlewania z włókna węglowego, przenośna wędka 4/5-częściowa z uchwytem EVA, wygodna, do wędek karpiowych słonowodnych lub słodkowodnych-4
  • Lekki i mocny --- Materiał z włókna węglowego nadaje wędce Sougayilang ultralekki korpus i ogromną...
  • Wysokiej jakości prowadnice --- Ceramiczny pierścień prowadzący sprawia, że jest bardziej gładki i trwały,...
  • Wygodny – uchwyt EVA o ergonomicznej konstrukcji jest antypoślizgowy i antypotowy, aby poprawić wrażenia podczas...

Cechy, które wyróżniają wędkę karpiową

Bardzo ważną kwestią jest wytrzymałość wędki. Ponieważ karpie potrafią być prawdziwymi wojownikami i często ważą całkiem sporo, bardzo ważne jest, aby wędka była mocna. Wiercenie dużego karpia drobnym sprzętem jest praktycznie niemożliwe. Dlatego do łowienia karpi zawsze dobrze jest używać nieco większych wędek.

Ale wędki muszą być również konsekwentnie przekonujące pod innymi względami. Pierwszej klasy pierścienie do wędek są uważane za niezbędne. Kiedy trzeba zwinąć ciężkiego karpia, na pierścienie wędki działają ogromne siły. Wkłady pierścieni są szczególnie zagrożone przez plecionkę wędkarską: tanie wkłady szybko się przecinają, tak że całe pierścienie wędki nie nadają się już do użytku. Należy również wziąć pod uwagę, że nowoczesne kołowrotki karpiowe są często bardzo duże. W związku z tym uchwyty do wędek muszą zapewniać bezpieczne dopasowanie. Nie należy również lekceważyć wyboru ciężaru wyrzutowego: W zależności od akwenu może zaistnieć konieczność zamontowania dużych zanęt.

Kupuj wysokiej jakości sprzęt wędkarski w dobrej cenie

Podsumowując, można powiedzieć, że absolutnie wskazane jest świadome postawienie na jakość. Najlepszym sposobem, aby to zapewnić jest kupowanie sprzętu wędkarskiego i akcesoriów wędkarskich od uznanych producentów. Lepiej skupić się na producentach sprzętu wędkarskiego, którzy w pełni specjalizują się w łowieniu karpi. U takiego producenta masz gwarancję, że znajdziesz odpowiednią wędkę karpiową.

Jeśli chodzi o koszty, to jakość ma swoją cenę. Jednak nawet najwyższej klasy wędki są raz po raz oferowane w niskich cenach. Tutaj trzeba rozważyć, czego naprawdę potrzebujemy i w którym momencie ceny producenta nie są już uzasadnione. Zwłaszcza, że nie należy lekceważyć polityki cenowej sprzedawców wędkarskich. Mały sklep wędkarski zazwyczaj nie jest do końca tani. Szczególnie jeśli chodzi o sprzęt wędkarski w górnym segmencie cenowym, sensowne jest szukanie w sieci i porównywanie cen. Niektóre sklepy internetowe mogą zaoferować bardzo atrakcyjne ceny. Zawsze jednak należy dokonać porównania, ponieważ nie każdy sklep wędkarski w internecie jest faktycznie tani.

Na koniec należy zauważyć, że możliwe jest również kupowanie sprzętu wędkarskiego z drugiej ręki. Wielu karpiarzy stale modernizuje i sprzedaje stare wędki i kołowrotki. O ile ich stan jest przekonujący, nie ma nic przeciwko kupowaniu z drugiej ręki. Używane wędki są zwykle znacznie tańsze i zazwyczaj nie mają żadnych ograniczeń ani wad. W zasadzie wystarczy znać kilku karpiarzy i zapytać ich o używany sprzęt wędkarski. W przeciwnym razie pozostaje szukać atrakcyjnych ofert w obszarze aukcji internetowych.