Wybierz odpowiednie podpórki pod wędki i łów wygodniej

Wielu wędkarzy jest stosunkowo wygodnych i kładzie swoje wędki bezpośrednio na ziemi. Jednak takie postępowanie ze swoim sprzętem wędkarskim jest stosunkowo ryzykowne. Istnieje przecież ryzyko, że ktoś przeoczy wędki i na nie nadepnie. Może to szybko doprowadzić do kosztownych szkód. Ponadto może się zdarzyć, że silna ryba ugryzie i ostatecznie wciągnie całą wędkę do wody. Dlatego lepiej jest rozsądnie odłożyć wędkę i w ten sposób zapewnić sobie większe bezpieczeństwo.

W zasadzie wystarczy zastosować zwykły stojak na wędkę. Jeśli tylko jest on mocno zakotwiczony w ziemi a wędka spoczywa pod odpowiednim kątem, zapewnione jest wystarczające bezpieczeństwo. Zamontowana wędka nie może zostać tak szybko wciągnięta do wody a inni wędkarze mogą ją lepiej widzieć.

Nie ma przy tym większego znaczenia czy używamy rodpoda czy stojaka na wędki.

Niektórzy wędkarze mogą teraz zadać sobie pytanie, czy tani stojak na wędki jest rzeczywiście wystarczający jako podpórka pod wędkę, czy też lepiej byłoby wybrać rodpod. W końcu coraz częściej widzi się wędkarzy (zwłaszcza karpiarzy) używających rodpodów jako podpórek pod wędki.

Bestseller No. 1
NGT Nakładka na wędkę Dual Line do łowienia karpi, Rod Pod na 3 wędki
  • Ta kapsuła zapewnia miejsce na trzy wędki.
  • Długość paska pod i brzęczyka jest regulowana.
  • Nogi można ustawić w trzech pozycjach, aby dostosować się do różnych warunków.
Bestseller No. 1
Zite Fishing Rod-Pod uchwyt na wędki 3 wędki - aluminiowy stojak na wędki i stojak wędkarski z torbą do łowienia karpi
  • Torba transportowa w komplecie: dołączona torba transportowa sprawia, że noszenie nakładki na wędkę jest znacznie...
  • Maksymalna możliwość dopasowania: ten stojak na wędkę można regulować zarówno w dwóch pozycjach, jak i na...
  • Miejsce na 3 wędki: Ten uchwyt na wędki zapewnia miejsce na maksymalnie 3 wędki. Na barach Buzzer można zamontować...

W tej kwestii należy powiedzieć, że zależy to od metody połowu i montażu. Ci, którzy mają elektryczne sygnalizatory brań, rzeczywiście mogą lepiej zastosować rodpod. W innym przypadku wystarczą zwykłe stojaki na wędki. Te jednak powinny być teleskopowe, aby można było je lepiej ustawić lub dostosować wysokość.

Podstawki pod wędki muszą pewnie trzymać wędki.

Obecnie w sklepach można znaleźć nie tylko stojaki na wędki i strąki na wędki, ale także pojedyncze podpórki na wędki. Taka podpórka pod wędkę jest przykręcana bezpośrednio do uchwytu lub sygnalizatora za pomocą gwintu. Niektórzy wędkarze zastanawiają się dlaczego są różne kształty i który kształt jest najlepszy.

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć. W końcu zależy to od osobistego gustu i wędki. Oczywiście wędka musi solidnie spoczywać lub być optymalnie zamocowana. Jednocześnie jednak powinna istnieć możliwość szybkiego i łatwego jej uwolnienia. W związku z tym może być wskazane zastąpienie istniejących podpórek innymi podpórkami do wędek. Może to prowadzić do lepszego rezultatu. Poza tym może się oczywiście zdarzyć, że podpórki zostaną uszkodzone. W przypadku drogich uchwytów na wędki (przede wszystkim rod pods) jest to oczywiście praktyczne, jeśli można dokonać prostej wymiany. Należy jednak zaznaczyć, że w praktyce takie uszkodzenia zdarzają się rzadko.

Jeśli szukasz szerokiego wyboru podpórek i uchwytów do stojaków na wędki, powinieneś zajrzeć do internetu. Niestety, wiele sklepów wędkarskich nie oferuje dobrego wyboru, dlatego zwykle łatwiej jest znaleźć w sieci to, czego się szuka.