Wybierz odpowiednią wędkę i łów lepiej

Niestety większość spinningistów świadomie wybiera kołowrotek stacjonarny, bo po prostu nie zna innych kołowrotków wędkarskich lub nie zna ich zastosowania. Naprawdę warto byłoby łowić częściej kołowrotkiem baitcast. Kołowrotek ten daje ogromny komfort podczas spinningu, nie tylko podczas rzucania, ale także prowadzenia przynęt i łowienia bez zmęczenia.

Każdy, kto chce wypróbować taki kołowrotek powinien jednak pamiętać, że niezbędna jest również odpowiednia wędka. Nie zaleca się stosowania klasycznych wędek spinningowych. Wędki te nie są dostosowane do kołowrotków, co znacznie utrudnia łowienie metodą baitcasting. Do prawidłowego łowienia potrzebna jest wędka baitcastingowa.

Wędki baitcastingowe są precyzyjnie dopasowane do kołowrotków, co wynika już z uchwytów do wędek. Uchwyty na wędki pozwalają na bezpieczny montaż kołowrotka baitcastingowego. Montowane są również inne pierścienie do wędek. Te nie biegną po spodniej, lecz po górnej stronie blanku i pozwalają na bezpieczne prowadzenie żyłki wędkarskiej.

Bestseller No. 1
Spinning-Baitcast wędka podróżna. Wędki kombinowane 25 w 1. Nieskończony Ultimate Compact Spin-Cast-Fly słonowodny okoń słodkowodny karp ryba kij
  • 1. Mikrowyzwalacz. Specjalny uchwyt typu Rigged Micro Trigger marki Baitcast-Spin, umożliwia przewrócenie wędki,...
  • 2. Wymienne końcówki i uchwyty. 7 wymiennych końcówek i 3 uchwyty, aby zapewnić różne wagi odlewnicze od super...
  • 3. Specjalny pręt pusty. Puste wędki to nasza specjalna, sztywniejsza mieszanka SRF z węgla, szkła hi-glass i zylonu...
Bestseller No. 2
Abu Garcia MAX PRO Casting Wędki i rolki Baitcast Combo - Baitcasting Setup do łowienia ryb drapieżnych - szczupaków, okoni, sandaczy
  • Reagujący i stabilny blank węglowy 24T
  • Umiarkowanie szybkie działanie
  • Lekkie pierścienie LTS

Zwiększył się wybór wędzisk typu baitcast

Wcześniej wcale nie było łatwo kupić takie wędziska spinningowe. Teraz jednak sytuacja w handlu sprzętem wędkarskim wygląda znacznie lepiej. Producenci zareagowali i znacznie poszerzyli swój asortyment. Niemniej jednak należy zachować ostrożność przy wyborze: Wędki w żadnym razie nie zawsze są naprawdę przekonujące. Jeśli chcesz kupić wędzisko baitcasting, powinieneś zdecydowanie szukać jakości. Szczególnie godne polecenia są uznane serie wędek, w których wędki dostępne są w dwóch wersjach, jako spinningi i jako modele baitcast.

W związku z tym należy również przygotować się na zainwestowanie nieco większych pieniędzy w sprzęt wędkarski. Opłaca się kupić wysokiej jakości wędki. Nie muszą być one drogie. Nie każdy sklep wędkarski jest tani, ale jeśli porówna się wyjazdy w sieci, a następnie zamówi się na przykład w tanim internetowym sklepie wędkarskim, to koszty będą w granicach.