Uchwyty na wędki dla każdej łodzi

W zależności od metody połowu, dobrym pomysłem jest również rozłożenie wędki na łodzi. Do rozłożenia wędki potrzebny jest uchwyt na wędkę. Bez niego rozkładanie wędki byłoby ryzykowne: mogłaby ona ulec stosunkowo szybko uszkodzeniu, a ponadto zajmowałaby dużo miejsca. Dlatego większość wędkarzy łowiących z łodzi wie, że nie może się obejść bez specjalnego uchwytu lub uchwytu na wędkę do łodzi.

Tego typu uchwytów na wędki jest mnóstwo – i to w bardzo różnych wersjach. W zależności od modelu i producenta mogą występować znaczne różnice. Dlatego nie należy zbyt szybko podejmować decyzji o zakupie. Jeśli chcesz kupić odpowiednie akcesoria wędkarskie do swojej łodzi i sprzętu wędkarskiego, na pewno powinieneś wybrać taki model, z którym faktycznie będziesz mógł się dogadać.

Oto cechy dobrego uchwytu na wędki do łodzi

Tak naprawdę korzystanie z dobrych uchwytów do łodzi wędkarskich wcale nie jest trudne. Przede wszystkim ważny jest sposób montażu. Musi być możliwość naprawdę pewnego zamontowania uchwytu na łodzi. Zazwyczaj uchwyt montuje się bezpośrednio na relingu. Ponieważ szerokość relingu może być bardzo różna, tym bardziej ważne jest skoordynowanie montażu. Mocowanie jest bardzo podobne jak w przypadku zacisku śrubowego: regulowany element dystansowy umożliwia pewne zamocowanie.

Bestseller No. 1
XiYee Regulowany uchwyt na wędki do łodzi, 2 szt. uchwyt na wędkę, montaż szyny bocznej z dużym zaciskiem, składany uchwyt do łodzi i kajaka, regulowany o 360° i obrotowy
  • 1: Uchwyty na wędki do łodzi wędkarskiej wykonane są z wysokiej jakości materiału polimerowego propylenowego,...
  • 2: Pasuje do uchwytów spinningowych, odlewniczych i spincastowych, uchwyt na wędkę ułatwia dostęp do wędki i...
  • 【3】 Łatwy do przenoszenia i użytkowania. Właściciele wędkarzy mogą swobodnie zmieniać kierunek. Zapewnia...
Bestseller No. 2
Aluminiowy Uchwyt na Wędkę do łodzi 3 Rurki Łączony Stojak na Wędki Ścienny Stojak na Wędki Ścienny Stojak na Wędki ze Stali Nierdzewnej do Garażu, Uchwyt na Wędkę do łodzi do łodzi Jachtowych Ciężaró
  • 【Przechowywanie】 Ten stylowy uchwyt na wędkę zapewnia miejsce do przechowywania noża do cięcia lub filetowania...
  • 【Wysoka jakość】: Wysokiej jakości konstrukcja ze stali nierdzewnej o lustrzanym wykończeniu z formowanymi...
  • 【Łatwy w instalacji】: Montowany bezpośrednio na łodzi, zapewnia szybki dostęp do powszechnie używanych...

Wszystkie elementy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nawiasem mówiąc, istnieją również modele, które zostały opracowane specjalnie dla łodzi rybackich, a zatem mają różne systemy mocowania. Często jednak można je nabyć tylko u wyspecjalizowanych sprzedawców lub nawet tylko u konstruktorów łodzi. W lokalnym sklepie wędkarskim prawie zawsze dostępne są tylko uniwersalne uchwyty na wędki.

Zbuduj swój własny uchwyt na wędkę do łodzi: Wskazówki dotyczące realizacji

Teraz niektórzy wędkarze nie są zadowoleni z uchwytów na wędki, które mogą kupić w sklepie wędkarskim i dlatego chcą sami zbudować uchwyt na wędki do łodzi. Nie ma w tym nic złego. Jest ku temu kilka powodów. Z jednej strony można dopasować uchwyt dokładnie do łodzi i jej relingu. Po drugie, można dopasować taki rodzaj uchwytu na wędki, który według własnej opinii daje największe korzyści.

Jeśli chcesz zbudować swój własny, powinieneś upewnić się, że użyto tylko wysokiej jakości materiałów. Szczególnie w przypadku wędkarstwa morskiego, morskie powietrze i morska woda (ze względu na sól) mogą szybko uszkodzić materiały. Zwykła stal jest więc zalecana tylko w ograniczonym zakresie. Stal nierdzewna jest lepszym wyborem materiału – przynajmniej jeśli jest odporna na rdzę. Poszczególne elementy można tanio znaleźć w sklepie dla majsterkowiczów. Zwykle jednak nie ma tu prawdziwej przewagi cenowej. Nie należy lekceważyć ilości pracy, jaka wiąże się z tym przedsięwzięciem. Jeśli nie masz czasu, powinieneś po prostu kupić uchwyt. Konstrukcje do majsterkowania są interesujące, jeśli chcesz wdrożyć specjalne rozwiązanie.