Uchwyty na wędki dla każdej łodzi

W zależności od metody połowu, dobrym pomysłem jest również rozłożenie wędki na łodzi. Do rozłożenia wędki potrzebny jest uchwyt na wędkę. Bez niego rozkładanie wędki byłoby ryzykowne: mogłaby ona ulec stosunkowo szybko uszkodzeniu, a ponadto zajmowałaby dużo miejsca. Dlatego większość wędkarzy łowiących z łodzi wie, że nie może się obejść bez specjalnego uchwytu lub uchwytu na wędkę do łodzi.

Tego typu uchwytów na wędki jest mnóstwo – i to w bardzo różnych wersjach. W zależności od modelu i producenta mogą występować znaczne różnice. Dlatego nie należy zbyt szybko podejmować decyzji o zakupie. Jeśli chcesz kupić odpowiednie akcesoria wędkarskie do swojej łodzi i sprzętu wędkarskiego, na pewno powinieneś wybrać taki model, z którym faktycznie będziesz mógł się dogadać.

Oto cechy dobrego uchwytu na wędki do łodzi

Tak naprawdę korzystanie z dobrych uchwytów do łodzi wędkarskich wcale nie jest trudne. Przede wszystkim ważny jest sposób montażu. Musi być możliwość naprawdę pewnego zamontowania uchwytu na łodzi. Zazwyczaj uchwyt montuje się bezpośrednio na relingu. Ponieważ szerokość relingu może być bardzo różna, tym bardziej ważne jest skoordynowanie montażu. Mocowanie jest bardzo podobne jak w przypadku zacisku śrubowego: regulowany element dystansowy umożliwia pewne zamocowanie.

Bestseller No. 1
FISHN Uchwyt na wędkę dwupak - uchwyt na wędkę / łódź - stabilny - łatwy w obsłudze i łatwy do regulacji - obrót o 360 stopni - wędka - uchwyt na wędkę do łodzi rybackiej (2x)
  • Wysokiej jakości i bardzo stabilny uchwyt na wędkę (dwupak) na łódki wędkarskie, łodzie rybackie, łodzie,...
  • Łatwa obsługa i łatwa regulacja dzięki gwintowi 360 stopni – gwint uchwytu na wędkę jest wykonany z wysokiej...
  • Różnorodne możliwości dopasowania: uchwyt na wędkę można zamontować w różnych pozycjach. Można go obracać we...
Bestseller No. 2
PLUSINNO Uchwyt na wędkę z dużymi szczypcami, regulowany 360 stopni
  • Materiał przyjazny dla środowiska i korozja. Ten uchwyt na wędkę jest w całości wykonany z wysokiej jakości i...
  • Uniwersalne dopasowanie. Zapewnia miejsce na spinning, odlewanie i formowanie wirowe uchwyty drążkowe; duża klamra na...
  • Konstrukcja o wysokiej wytrzymałości, stabilna. Konstrukcja jest bardzo łatwa do utrzymania na łodzi lub kajaku, co...

Wszystkie elementy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nawiasem mówiąc, istnieją również modele, które zostały opracowane specjalnie dla łodzi rybackich, a zatem mają różne systemy mocowania. Często jednak można je nabyć tylko u wyspecjalizowanych sprzedawców lub nawet tylko u konstruktorów łodzi. W lokalnym sklepie wędkarskim prawie zawsze dostępne są tylko uniwersalne uchwyty na wędki.

Zbuduj swój własny uchwyt na wędkę do łodzi: Wskazówki dotyczące realizacji

Teraz niektórzy wędkarze nie są zadowoleni z uchwytów na wędki, które mogą kupić w sklepie wędkarskim i dlatego chcą sami zbudować uchwyt na wędki do łodzi. Nie ma w tym nic złego. Jest ku temu kilka powodów. Z jednej strony można dopasować uchwyt dokładnie do łodzi i jej relingu. Po drugie, można dopasować taki rodzaj uchwytu na wędki, który według własnej opinii daje największe korzyści.

Jeśli chcesz zbudować swój własny, powinieneś upewnić się, że użyto tylko wysokiej jakości materiałów. Szczególnie w przypadku wędkarstwa morskiego, morskie powietrze i morska woda (ze względu na sól) mogą szybko uszkodzić materiały. Zwykła stal jest więc zalecana tylko w ograniczonym zakresie. Stal nierdzewna jest lepszym wyborem materiału – przynajmniej jeśli jest odporna na rdzę. Poszczególne elementy można tanio znaleźć w sklepie dla majsterkowiczów. Zwykle jednak nie ma tu prawdziwej przewagi cenowej. Nie należy lekceważyć ilości pracy, jaka wiąże się z tym przedsięwzięciem. Jeśli nie masz czasu, powinieneś po prostu kupić uchwyt. Konstrukcje do majsterkowania są interesujące, jeśli chcesz wdrożyć specjalne rozwiązanie.