Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pręta do podawania.

Karmienie to metoda wędkarska, która do dziś cieszy się dużą popularnością. Bardzo wielu wędkarzy próbuje jej od czasu do czasu. Ze względu na możliwość złowienia znacznej ilości ryb w stosunkowo krótkim czasie, ta metoda wędkowania cieszy się dużą popularnością. Ponadto, sprzęt wędkarski stał się naprawdę dobry. W ostatnich latach wiele się wydarzyło, zwłaszcza w przypadku wędek typu feeder.

Dawniej niekoniecznie był największy wybór w tej dziedzinie wędek. Często trzeba było długo szukać i godzić się na kilka kompromisów. To się jednak znacząco zmieniło. Producenci dostrzegli potrzeby wędkarzy i lepiej dostroili swoje wędziska. Dodatkowo wybór stał się znacznie większy, dzięki czemu ostatecznie każdy wędkarz może znaleźć wędkę, która mu odpowiada, a także mieści się w przedziale cenowym.

W wędkach feederowych liczy się szczytówka.

Istnieje kilka cech, które definiują dobrą wędkę feederową. Najważniejszą z nich jest oczywiście szczytówka. Szczytówka ma w wędkarstwie feederowym bardzo istotne zadanie: sygnalizuje brania ryb. Dlatego szczytówka powinna być jak najbardziej miękka i elastyczna. Jeśli ryba choćby lekko szarpnie, branie musi być łatwo rozpoznawalne jako takie. W przeciwnym razie zawsze warto upewnić się, że wędka jest wystarczająco długa. Podczas żerowania dobrym wyborem są długie wędki, dzięki czemu rzuty są łatwiejsze i łatwiej jest zapanować nad wierzchowcem.

Bardzo ważne jest również zwrócenie uwagi na gniazdo kołowrotka. Są wędkarze, którzy przywiązują dużą wagę do tego, aby ich wędki były wyposażone w klasyczny uchwyt kołowrotka lub uchwyt kołowrotka ze śrubą. Nie jest tak jednak w przypadku wszystkich wędek. Niektóre modele posiadają stosunkowo proste uchwyty kołowrotka, co dla jednych wędkarzy jest denerwujące, a dla innych pożądane.

Bestseller No. 1
Daiwa Feeder wędka - Black Widow Tele Feeder 3,00 m 80 g
  • Długość: 3,00 m
  • Ciężar wyrzutu: od 0 do 80 gramów
  • Waga: 265 g
Bestseller No. 2
Wędka Robinson Stinger Method Feeder
  • Produkt: Wędzisko
  • Rodzaj: Method Feeder
  • Model: Stinger Method Feeder
Bestseller No. 3
Wędka Zaffira Method Feeder Rt Jaxon
  • Produkt: Wędzisko
  • Rodzaj: Feeder
  • Długość [cm]: 330

Opłaca się szukać taniego sklepu wędkarskiego

Jeśli chodzi o ceny takich wędek, to rozpiętość jest bardzo duża. W ofercie znajdują się naprawdę zaawansowane technologicznie wędki, które są cokolwiek tanie. Jednak szczególnie w przypadku łowienia na feeder, zazwyczaj wystarczy rozejrzeć się w średnim przedziale cenowym. Należy uważać na bardzo tanie wędki. W większości przypadków szczytówka nie jest przekonująca. Poza tym o cenie decyduje również sprzedawca. Nie powinieneś lekceważyć różnic. Jeśli dobrze porównasz, możesz zwykle zaoszczędzić pieniądze.

Przy odrobinie szczęścia lokalny sklep wędkarski może zapunktować swoją ceną. Aby jednak być po bezpiecznej stronie, powinieneś również porównać ceny sklepów rybackich w Internecie. Wiele internetowych sklepów wędkarskich jest tańszych, co należy wziąć pod uwagę. W zależności od wędki i reszty zamówienia (zazwyczaj warto pewne akcesoria wędkarskie kupować również online lub po prostu je również zamawiać), może się wtedy okazać, że zakupy w sieci są po prostu tańsze.

Szczególnie w przypadku wędek feederowych musi być gwarancja

Wędki feederowe znane są ze swojej delikatności. Niestety częściej zdarza się, że wędki ulegają uszkodzeniu i trzeba je odsyłać do producenta. Może to oczywiście stać się problemem, jeśli wędki, jak również inny sprzęt wędkarski, zostały zakupione za pośrednictwem sklepu internetowego. Dlatego warto wcześniej wyjaśnić, jakie są możliwości odesłania wędki w przypadku jej uszkodzenia lub problemów.

To zawsze zależy od producenta. Niektórzy producenci oferują pierwszorzędny serwis i umożliwiają klientom bezpośredni kontakt z nimi. Jeśli jesteś gotowy wysłać ewentualnie uszkodzoną wędkę bezpośrednio do producenta z powodu reklamacji gwarancyjnej, to oczywiście nie jest tak trudno przekonać się do zakupu online.