Jest to najlepszy sposób na zabezpieczenie wędek.

Choć jest to możliwe, stosunkowo rzadko wędkarze przechowują swój sprzęt w plecaku. Dzieje się tak dlatego, że plecaki niekoniecznie oferują dużo miejsca, dlatego też szybko może się okazać, że chcąc schować kilka wędek, kołowrotków i związanych z nimi akcesoriów wędkarskich, będzie to trudne. Dlatego większość wędkarzy wie, że nie może się obejść bez torby wędkarskiej. Oferuje ona więcej miejsca i jednocześnie pozwala na bezpieczne przechowywanie sprzętu wędkarskiego.

Teraz oczywiście istnieje kilka rodzajów toreb wędkarskich. Jedną z najważniejszych jest torba na wędkę. Pozwala ona – jeśli kupiłeś dobrą torbę – na bezpieczne przechowywanie wędek. Zazwyczaj wybierane są torby na wędki, które pozwalają również na przechowywanie kołowrotków. Dodatkowo zawsze dobrze jest, jeśli można w niej przechowywać inne części sprzętu wędkarskiego, takie jak akcesoria wędkarskie czy przynęty.

Czym wyróżniają się dobre torby na wędki

Obecnie, jeśli chcesz kupić torbę do przechowywania i transportowania wędek, masz wiele możliwości. Wybór toreb wędkarskich, które można znaleźć w sklepie wędkarskim jest ogromny. Wynika to głównie z faktu, że producenci oferują obecnie liczne torby, z których niektóre są nawet przeznaczone do bardzo konkretnych rodzajów wędkarstwa. Na przykład karpiarze mogą kupić ekstra duże pokrowce na wędki oraz torby, które pomieszczą duże wędziska.

To, którego producenta i który model torby najlepiej wybrać, powinno zależeć od wyposażenia i jakości wykonania. Zgodnie z ogólną zasadą, jakość się opłaca. Oznacza to przede wszystkim, że poszukiwane są materiały wysokiej jakości. Na przykład nylonowa tkanina, która jest naprawdę wodoodporna, mówi sama za siebie. Ponadto nie powinno zabraknąć wyściółki: Naprawdę dobre torby stosunkowo dobrze znoszą wstrząsy i inne efekty, dzięki czemu sprzęt wędkarski nie jest zagrożony. Nie powinno zabraknąć odpinanych i dobrze wyściełanych pasów nośnych. Modne są również dodatkowe kieszenie i przegródki, na przykład do przechowywania podbieraka lub parasola wędkarskiego.

Bestseller No. 1
Lixada Torba wędkarska, dwuwarstwowa torba na wędkę o dużej pojemności, torba na wędkę 130 cm (zieleń wojskowa)
  • ★ TRWAŁA - Torba na wędkę wykonana jest z tkaniny poliestrowej Ripstop, jest wodoodporna i trwała.
  • Duża pojemność – dwie główne przegrody z szerokim otworem dla łatwego dostępu do wędki, kołowrotka...
  • Wiele kieszeni – 2 kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny z jednej strony zabezpieczają Twoje niezbędne rzeczy, a...
Bestseller No. 2
Zite Fishing torba wędkarska i torba wędkarska 150-190 cm | pokrowiec na wędkę | wodoodporna podszewka wędki | 3 przegródki plecak na wędkę, zielony, 150 cm, plecak
  • Prawidłowo pojemna: Te pokarmy wędkarskie urzekają swoją przestronnością. Zapewniają miejsce na co najmniej 3...
  • Wodoodporny: dzięki wytrzymałemu materiałowi w 100% poliestrowemu etui na wędkę i wewnętrznej powłoce przegródek...
  • Stylowy zamek błyskawiczny z logo: torby zostały nie tylko wyposażone w stylowe gumowe logo, ale również atrakcyjne...
Bestseller No. 3
Lixada Torba wędkarska, torba na wędki, walizka wędkarska z ruchomym składaniem, 100 cm / 130 cm / 150 cm
  • Pojemna pojemność: Ta torba wędkarska zawiera 2 komory, kieszenie zewnętrzne i 1 kieszeń z siatki, zapewnia dużą...
  • Łatwy w użyciu i organizacja: 2 przestronne komory główne z szerokim otworem i podwójnymi zamkami błyskawicznymi...
  • Dodatkowe przechowywanie: Kieszeń z zamkiem błyskawicznym z przodu zapewnia dodatkowe przechowywanie sprzętu...

Dobre torby wędkarskie mają swoją cenę

W handlu wędkarskim niestety coraz częściej można spotkać się z torbami, które są wyjątkowo tanie. Jednak tani nylon bez wyściełania nie jest dobrym zakupem. Dlatego każdemu wędkarzowi dobrze jest, aby kupując torbę na wędkę naprawdę zwrócił uwagę na jakość i raczej zainwestował nieco więcej pieniędzy w swój sprzęt wędkarski. Warto kupować torby, które pochodzą od markowych producentów i są wysokiej jakości. Sprzęt wędkarski jest lepiej chroniony i łatwiej go przenosić.

Oczywiście taki sprzęt wędkarski nie zawsze jest tani, ale i tak warto go kupić. W dłuższej perspektywie czasu zyska się na tym. Poza tym, niekoniecznie musisz kupować za drogie pieniądze. Jeśli porównasz ceny różnych sklepów wędkarskich i zamówisz online na przykład w sklepie wędkarskim, to często możesz skorzystać z niskich cen i tym samym zaoszczędzić dobre pieniądze.

Pozostań mobilny dzięki tubie na wędki

Szczególnie cenne wędki są więc często dostarczane bezpośrednio od producenta wraz z tubą do wędek. Jest to szczególnie częste w przypadku wędek muchowych, karpiowych i spinningowych. Oczywiście nie jest to absolutnie konieczne. Jednak szczególnie w przypadku przewożenia delikatnego sprzętu wędkarskiego w samochodzie lub podróżowania np. rowerem i przechowywania sprzętu wędkarskiego w plecaku, wybór transportu w takiej tubie może być bardzo wskazany.

Dostępne na rynku tuby różnią się między sobą znacznie. Niektóre są wykonane z dość prostego tworzywa sztucznego i nie posiadają podziału. Z kolei inne tuby transportowe posiadają przegrodę, a także są wyściełane. Taki wariant jest oczywiście zawsze lepszy. Jeśli chce się mieć takie zabezpieczenie, to można je również kupić. Można kupić takie tuby w większości sklepów wędkarskich i sklepów ze sprzętem. Jeśli trochę się rozejrzysz i porównasz ceny, możesz nawet zamówić je stosunkowo tanio.

Zbuduj własną tubę na wędkę

Są wędkarze, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na zakupioną tubę. Nie jest to absolutnie konieczne. Jeśli jesteś poręczny, a także nieco kreatywny, możesz sam zbudować solidny pojemnik na wędki. Samodzielne wykonanie takiej tuby nie jest wcale takie trudne. Do dyspozycji jest mnóstwo materiałów. Najlepiej wybrać się do sklepu dla majsterkowiczów i rozejrzeć się. Można na przykład kupić rurę PCV z dwoma końcami lub pokrywkami. Tekstylia można wykorzystać do wyłożenia rury i przykrycia jej w razie potrzeby.

Paski do wędek utrzymują wędki bezpiecznie na miejscu

Transportowanie wędek nie zawsze jest takie proste. W porównaniu do wędek teleskopowych, które są stosunkowo nieskomplikowane do upchnięcia, w przypadku tych wędek sprawa wygląda nieco inaczej. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kołowrotek pozostaje zamontowany i nie chcemy zdejmować mocowania. W takich przypadkach nie da się po prostu włożyć wędki do pokrowca na wędki. Nawet jeśli podłączane wędki są umieszczone w torbie wędkarskiej, nie zawsze zapewniona jest idealna ochrona. Jeśli tylko przechowujesz kilka wędek w tej samej komorze, istnieje ryzyko, że mocowania będą się plątać.

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Podejście jest proste: poszczególne części wędki owija się taśmą i w ten sposób mocuje. W zależności od montażu wędki, do mocowania wystarczą już dwie wąskie taśmy. Jeśli kupiłeś w połowie przyzwoitą wędkę od markowego producenta, taśmy są nawet zawarte w dostawie.

Taśmy do wędek muszą być dobrze dobrane

Nie zawsze jednak taśmy dostarczane przez producenta są przekonujące. Czasami są one wyjątkowo wąskie lub nie da się ich dobrze założyć. W związku z tym czasami wskazane może być odwiedzenie sklepu wędkarskiego i zakupienie tam taśm uzupełniających. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze, aby zaoferować wysoki poziom korzyści.

Szczególnie jeśli chodzi o mocowanie uchwytu, taśmy powinny być jak najszersze. Dzięki temu możliwe jest pewne zamocowanie nawet ciężkich zanęt, tak aby nie mogły one uderzać w części wędziska czy blanki. Jeśli chcemy sami wykonać taśmy do mocowania wędziska (rzepy kupimy np. w sklepie komputerowym), powinniśmy wziąć pod uwagę ten punkt. Zawsze dobrze jest wykonać szerokie taśmy, aby zapewnić wystarczającą ochronę.