Jeśli chodzi o wędki sumowe, wędkarze powinni kupować tylko wysokiej jakości

Jeśli nigdy wcześniej nie zahaczyłeś o suma, trudno sobie wyobrazić, jak bardzo ta ryba zmaga się w walce. Ryby te potrafią ważyć całkiem sporo, a do tego są potężne. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby łowić je przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Jeśli popełnicie błąd w obsłudze wędki i kołowrotka, możecie zostać srogo ukarani brakiem możliwości skutecznego złowienia drapieżnika.

Szczególnie początkujący wędkarze często nie są pewni, czy łowienie kotów im odpowiada. Dlatego też niechętnie decydują się na zakup odpowiedniego sprzętu wędkarskiego. Jest to zrozumiałe, wszak dobre wędki i kołowrotki mają swoją cenę. Szczególnie do połowu sumów trzeba zakupić ciężki sprzęt, dlatego wielu wędkarzy niechętnie wybiera się nad wodę z uniwersalnym sprzętem wędkarskim.

Bestseller No. 1
Black Cat Wędka na sumy Perfect Passion XH-S o wszechstronnym zastosowaniu, z IM6, pusta wędka na sumy w 5 długościach, czarno-żółta, 2,40 m
  • Opracowany przez ekspertów: w dziedzinie sumów Black Cat oznacza trwałość, łowienie, innowacyjność i...
  • Młotek do ceny: bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości otrzymują Państwo przy zakupie serii Perfect Passion;...
  • Antypoślizgowa i bezproblemowa jazda: w przypadku tej wędki na sumy zwrócono uwagę na nowość; antypoślizgowy...
Bestseller No. 2
Black Cat Wędka na sumy Solid Spin Premium z włókna węglowego z 30 tonami pustych spinningowych wędka spinningowa na sumie, wędka spinningowa, czarna, 2,70 m
  • Opracowany przez ekspertów: Black Cat jest synonimem trwałości, połowu, innowacji i niezawodności jak żaden inny;...
  • Pełny karbon zapewniający maksymalną wytrzymałość: węgiel, jako jeden z najbardziej wydajnych materiałów w...
  • Lekka jak piórko waga do tego wyposażenia: otrzymasz solidną wędkę na całe życie, a mimo to nie poczujesz tego...

Nadal zalecany jest profesjonalny sprzęt do połowu sumów

Jednak szczególnie jeśli chodzi o wędki sumowe, to używanie wysokiej jakości sprzętu jest po prostu wskazane. Mniejsze sumy można wyładować innymi wędkami, ale w przypadku zahaczenia dużej ryby sytuacja może być zupełnie inna. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby być odpowiednio wyposażonym. Jeśli łowi się sprzętem dostosowanym do docelowej ryby, będzie się miało łatwiej.

W przypadku wędek sumowych wyróżnia je przede wszystkim nośność lub sprężystość. Suma trudno okiełznać bez dobrego kręgosłupa. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, nawet ciężkie sumy można bezpiecznie wypompować na brzeg. Choć wędki czasem dość mocno się wyginają, to nawet przy dużych rybach nie łamią się tak szybko. Sumy potrafią się zrywać i tym samym generować spore wstrząsy. Aby zapobiec zsuwaniu się haków, wędka powinna mieć określoną akcję. Szczególne znaczenie mają pierścienie wędziska. Nie należy lekceważyć działających na nie sił. Szczególnie jeśli do łowienia kotów używana jest plecionka. O ile żyłki są większe i mają dużą powierzchnię, to w przypadku plecionek sytuacja jest inna. Pierścienie mogą być poddawane dużym naprężeniom, dlatego twarde wkłady pierścieniowe są niezbędne jeśli chcemy wylądować więcej niż jednym sumem. Nawiasem mówiąc, powinien być możliwy bezpieczny montaż ciężkich kołowrotków stacjonarnych.

Kupuj wędki sumowe tylko od renomowanych producentów

Wędki, które spełniają powyższe wymagania, nie zawsze łatwo znaleźć w sklepach wędkarskich. Problem w tym, że na rynku działa kilku producentów, którzy oferują wędki do połowu sumów. Jednak z czysto jakościowego punktu widzenia, wędki te nie zawsze nadają się do użytku. Dlatego generalnie bardzo wskazane jest świadome kupowanie markowej jakości. Ci, którzy stawiają na drapieżne wędki uznanych producentów, zabezpieczają się, ponieważ mogą później na wodzie polegać na sprzęcie wędkarskim.

Przy okazji żaden wędkarz nie musi obawiać się wysokich cen. Dobre modele wędek są dostępne także w rozsądnych cenach. Nawet w średnim przedziale cenowym można znaleźć więcej niż sprawne wędki. Jeśli następnie porównamy ceny i zamówimy na przykład w sklepie wędkarskim w Internecie, nie musimy obawiać się wysokich kosztów.

Ponadto zawsze istnieje możliwość zakupu używanych wędek wędkarskich. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale trzeba dokonać starannej selekcji: Używany sprzęt wędkarski powinien być dokładnie sprawdzony, aby nie wykazywał żadnych uszkodzeń i tym samym nie nadawał się już do użytku.