Zabijać węgorze za pomocą węgorzobójcy szybko i w sposób właściwy dla polowania

Zabijanie złowionych ryb w sposób odpowiedni dla danego gatunku to ważna sprawa i powinna być przestrzegana przez każdego wędkarza. Są jednak ryby, które nie tak łatwo jest zabić. Dotyczy to zwłaszcza węgorza, z którym szczególnie nowicjusze mają swoje trudności. Wielu wędkarzy łowiących węgorze próbowało uśmiercać swoje połowy, ale nie udało się lub miało duże problemy.

Ogłuszanie można przeprowadzić jak w przypadku każdej innej ryby: Dobrze wymierzony cios w głowę powoduje, że zwierzę mdleje. Następnie zwykle nakłuwa się serce nożem wędkarskim, aby spowodować natychmiastową śmierć. Jednak szczególnie w przypadku węgorzy bardzo trudno jest bezpiecznie trafić w serce. Ponadto węgorze mają silny system nerwowy, tak że po śmierci jeszcze długo się wiercą. Z tego powodu węgorze są zabijane przez przecięcie szyi lub kręgosłupa.

Bezpiecznie uderzaj w kręgosłup za pomocą eel killera.

Teoretycznie możliwe jest również przecięcie kręgosłupa ryby nożem. Jednak wielu wędkarzy ma z tym trudności, ponieważ muszą rozciąć rybę stosunkowo szeroko – co znacznie utrudnia jej późniejsze palenie. Dlatego też ludzie chętnie korzystają z węgorzowego killera.

Ten specjalny zabójca ryb pozwala na stosunkowo szybkie zabicie ryby – i to bez pozostawiania na niej dużych śladów. Ma on kształt widelca i jest po prostu mocowany za głową ryby. Kształt automatycznie unieruchamia rybę: następnie należy tylko mocno nacisnąć, aby ostrze mogło przebić się przez rybę i przeciąć kręgosłup.

W końcu każdy wędkarz musi sam stwierdzić, czy ta metoda jest dla niego wygodniejsza. W każdym razie wyróżnia się ona tym, że jest łatwa w użyciu i bezpiecznie zabija rybę. W związku z tym wędkarzom łowiącym węgorze dobrze jest zakupić taki fish killer. Sam zakup nie powinien stanowić zbyt dużego problemu: W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie wędkarskim można kupić odpowiednie akcesoria wędkarskie. Ceny zazwyczaj nie są wysokie: W wielu sklepach wędkarskich środki do zabijania ryb dla węgorzy można kupić już za 5-10 euro.

[the_ad_group id=”158″]