Wędkowanie z łodzią z brzuchem otwiera tak wiele możliwości

Kiedy pierwsze magazyny wędkarskie donosiły o łodzi typu belly boat, zainteresowanie nie było duże. Wielu wędkarzy nie mogło nawet zacząć sobie wyobrażać, że można się wybrać na wycieczkę lub łowić z taką łodzią. Wędkarze, którzy kupili takie łodzie byli czasem wręcz wyśmiewani. W sumie zainteresowanie nie było zbyt duże.

Jednak w ostatnich latach zmieniło się to zasadniczo. Coraz więcej spinningistów i muszkarzy dostrzega potencjał tych łodzi i zastanawia się nad tym, czy nie wzbogacić swojego sprzętu wędkarskiego o taką właśnie łódź. Zamysł jest prosty: z taką łodzią można obławiać obszary wody, które z brzegu byłyby niedostępne. Poza tym, pływanie łodzią to doświadczenie samo w sobie.

Co wyróżnia dobrą łódź brzuszną

Oczywiście sprzedawcy sprzętu wędkarskiego już dawno zareagowali. Choć nadal stosunkowo rzadko można znaleźć faktycznie łódkę brzuszną (tak brzmiałoby poprawne tłumaczenie) w sklepie wędkarskim, to jednak można znaleźć sprzedawców, u których można takie łódki nabyć. Szczególnie sklepy internetowe mają wiele do zaoferowania. Tymczasem w sieci można znaleźć sporą liczbę sklepów wędkarskich, które oferują różne łodzie brzuchate. A ceny też są całkiem godne szacunku: Naprawdę dobre łodzie można w dzisiejszych czasach mieć za rozsądną cenę.

Bestseller No. 1
Bestseller No. 2
DEGA G-Pack Belly-Boat-Bag torba na łódź Belly Boot torba 40 cm x 32 cm x 25 cm
  • Porządek na łodzi Belly Boot – nie da się lepiej niż w przypadku torby G-Pack Belly Boot. Ta wodoszczelna torba...
  • Tutaj wszystkie przybory, takie jak sprzęt, bateria, napoje itd. mogą być chronione i nie zajmują dużo miejsca....
  • 100% poliester Wymiary: 40 cm x 32 cm x 25 cm

Zainteresowani wędkarze nie powinni się jednak spieszyć. Zasadniczo wskazane jest doinformowanie się na tyle, aby móc świadomie zdecydować się na producenta czy nawet konkretny model. Potem pozostaje już tylko kwestia ustalenia, w którym sklepie kupić łódź. Być może brzmi to jak dużo pracy, ale łódź powinna być później przekonująca. Byłoby to denerwujące, gdyby później nie było się zadowolonym z łodzi wędkarskiej.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę aspekty techniczne. Ważna jest jakość wykonania: łódź brzuszna musi być wykonana z odpornych materiałów. Jeśli sztuczna przynęta obija się o łódź swoimi haczykami, nie może ona ulec natychmiastowemu uszkodzeniu. Nośność jest ogromnie ważna, nie chcesz przecież zatonąć na środku jeziora lub rzeki. Z reguły należy kupować tylko markową jakość. Łodzie wysokiej jakości charakteryzują się większą nośnością, są także bardziej odpowiednie na przykład do wędkowania, ponieważ są także wyposażone w znaczną ilość kieszeni i schowków.

Kupujący powinni zawsze porównywać ceny

Jak już zostało wspomniane, przed zakupem należy poszukać sprzedawcy lub pośrednika, który oferuje pożądaną łódź w dobrej cenie. W tym względzie należy zauważyć, że bardzo wskazane jest poszukiwanie zwłaszcza w Internecie. Sklepy wędkarskie, które posiadają w ofercie łodzie brzuszne są nieliczne. Z kolei w internetowych sklepach wędkarskich wybór jest bardzo duży. Ponadto, porównanie cen nie jest wcale takie trudne: Jeśli zainwestujesz trochę czasu, stosunkowo szybko dowiesz się, gdzie możesz kupić pożądaną łódź w dobrej cenie.

Przy okazji, wybierając sprzedawcę, nigdy nie jest źle rozważyć kwestię serwisu. W końcu wciąż może się zdarzyć, że łódź się zepsuje, na przykład z powodu pojawienia się jakiejś usterki czy dziury. Wówczas zawsze dobrze jest, jeśli dealer oferuje odpowiedni serwis, w którym można dokonać napraw. W końcu samodzielna naprawa łodzi nie jest taka prosta.

Jeśli nie wiesz, czy rzeczywiście powinieneś kupić łódź brzuszną, dobrze byłoby rozejrzeć się za dealerami, od których możesz wypożyczyć łodzie. Nie ma zbyt wielu takich dostawców, ale wypożyczenie może być rzeczywiście bardzo pomocne. W ten sposób można łatwo przekonać się, czy rzeczywiście lubi się ten rodzaj wędkowania. Oczywiście, jeszcze lepiej jest, jeśli masz znajomego wędkarza, który może pożyczyć ci łódź za darmo.