Uchwyty do lampionów muszą naprawdę mocno trzymać się szczytówki.

Jeśli łowisz z dna w nocy, potrzebujesz niezawodnego wskaźnika brań. W takich sytuacjach bardzo praktyczny jest oczywiście elektroniczny wskaźnik brań. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasem nie pozwala na to nawet montaż. Jeśli brania są sygnalizowane na przykład przez szczytówkę wędziska, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. W zasadzie znalezienie takiego rozwiązania nie jest wcale trudne. Potrzebne jest jedynie światło wyginające. Lampka sygnalizująca brania jest przymocowana do szczytówki wędziska. Jeśli ryby biorą, światło automatycznie porusza się wraz z nimi. Szczególnie w nocy jest to łatwe do zauważenia, co oznacza możliwość szybkiego zacięcia.

Lampki wędkarskie są łatwe do zamocowania

W handlu sprzętem wędkarskim można znaleźć różne pomoce do mocowania lampek zginanych na szczytówkach wędek. Stosowany jest tak zwany uchwyt do lampek zginanych. Jest to klips, który wystarczy przymocować do szczytówki wędziska. Po zamontowaniu go na szczytówce wędki mocuje się lampkę sygnalizacyjną. Należy jednak uważać na tanie modele. Czasami nie pasują, co może spowodować uszkodzenie szczytówki. Albo stale zsuwają się do tyłu, co również jest niepożądane. W końcu światło wyboczenia powinno znajdować się na samym przodzie lub na końcu szczytówki. Dlatego rozsądnie jest wybrać model wysokiej jakości. W razie potrzeby kup kilka uchwytów, które są dokładnie dopasowane do poszczególnych szczytówek wędzisk.

Bestseller No. 1
Bestseller No. 2
Zestaw: 6 dzwonków węgorskich sygnalizatorów brań sygnalizatory brań z uchwytem świetlika + gratis naklejka Petri Heil!
  • Zestaw: 6 sygnalizatorów brań sygnalizatorów brań z uchwytem świetlika + gratis leczenie petri! Naklejka
  • 6 wysokiej jakości dzwonków Jenzi jako zestaw sygnalizatorów brań
  • Podwójne dzwoneczki z uchwytem na świetlik do nocnego wędkowania

Uchwyty do lampek zatrzaskowych można znaleźć w każdym dobrym sklepie wędkarskim

Teraz pewnie jeden czy drugi wędkarz zada sobie pytanie, z jakiego sklepu internetowego można kupić dobre uchwyty do lampek zginanych. Zazwyczaj jednak nie ma konieczności kupowania takich akcesoriów wędkarskich w sieci. Większość sklepów wędkarskich ma dobry wybór. Warto się tam rozejrzeć – prawie zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Jeśli uważasz, że znalazłeś lepszy model w sklepie wędkarskim w sieci, to oczywiście dobrym pomysłem jest zakup online. Ważne jest, aby porównać ceny, ponieważ często można zaoszczędzić pieniądze. Dotyczy to również innych wskaźników brań i odpowiednich pomocy. Jeśli chcesz kupić na przykład dzwonki do węgorzy, masz gwarancję, że znajdziesz w sieci to, czego szukasz.