Stuknij się odpowiednio z drewnem suma i przyciągnij suma

Kiedy mówi się o łowieniu sumów, to w zasadzie tylko kwestią czasu jest pojawienie się terminu drewno sumowe. To specjalne akcesorium wędkarskie stało się ściśle związane z połowem sumów. Szczególnie nowicjusze, którzy nigdy nie złowili suma, często poruszają ten temat, ponieważ chcą się dowiedzieć, co się za nim kryje.

Gdy przyjrzymy się bliżej, nie jest to wcale takie skomplikowane. W gruncie rzeczy chodzi o to, że kawałek drewna umieszcza się w wodzie w taki sposób, że wydaje on określony dźwięk i w ten sposób przyciąga suma. Właściwa metoda przyciągania pochodzi z Węgier i prawdopodobnie sięga kilkuset lat wstecz. Już wtedy ludzie odkryli, że sumy można przyciągnąć za pomocą pewnego dźwięku plop. Technika polega zasadniczo na tworzeniu bańki powietrza podczas nurkowania w wodzie, która pęka ponownie podczas opuszczania wody, wytwarzając dźwięk.

Nikt nie wie dokładnie, dlaczego sumy są przyciągane do tego dźwięku. Faktem jest, że ciekawość drapieżnych ryb zostaje wzbudzona i podpływają one do odpowiedniego miejsca lub przesuwają się w jego pobliże. Zwiększa to szanse wędkarza na złowienie suma. W końcu musi on mieć przygotowaną tylko jedną przynętę.

Bestseller No. 1
Wallerholz Dread CAT Welsholz Catfish Catfish Clonk Sum K-LONK nr 6
  • Jakość DREAD CAT oryginalny, doskonały środek wabiący do zwrócenia uwagi sumów.
  • Długość: 40 cm
  • Materiał: drewno
Bestseller No. 2
Wallerholz YORK Wędkarstwo sumowe drewno Catfish Clonk 09762
  • Długość: 40 cm
  • Model: 09762
  • Jakość YORK oryginalny doskonały środek wabiący do zwracania uwagi. Absolutnie najwyższa jakość firmy York!

Wallerholz i jego technika

Podsumowując, aplikacja została już opisana. Polega ona na stukaniu. Celem jest wytworzenie dźwięku stukania lub głośnego plopu, który będzie słyszalny w wodzie. W tym celu trzyma się drewno w taki sposób, aby przebiegało wzdłuż przedramienia z lekko zgiętym nadgarstkiem i wskazywało w kierunku przedramienia. Końcówkę lub okrągłą blaszkę szybko zanurza się w wodzie, aby przebiegała pod powierzchnią wody. Tuż przed końcem nadgarstek jest mocno zgięty, a ramię uniesione. Wydłużona bańka powietrza zostaje praktycznie wyprowadzona z wody i wydaje swój dźwięk.

Początkującym można jedynie poradzić, aby odpowiednio ćwiczyli, aby szybko nauczyć się tej techniki. Zasadniczo jest to kwestia wyczucia: im częściej ćwiczysz, tym lepiej to działa. Zrozumiałe jest, że najlepiej jest, jeśli możesz towarzyszyć doświadczonemu wędkarzowi sumowemu lub jeśli on pokaże ci, jak używać drewna na wodzie. Jeśli profesjonalista pokaże Ci jak używać lub stukać w drewno, nauczysz się tego najszybciej.

Budowa własnej przynęty na suma

Zanim zaczniesz pracować z drewnem murarskim z łodzi, musisz je najpierw posiadać. Ponieważ drewno to w zasadzie jest już dostępne bardzo tanio, należy po prostu udać się do sklepu wędkarskiego i je kupić. Jeśli cena wydaje się droga, to najlepiej poszukać w sieci. W sieci jest wiele sklepów wędkarskich, które oferują duży wybór drewna waller i pobierają stosunkowo niskie ceny.

Oczywiście, można również zbudować drewno samodzielnie. Sztuką jest uformowanie odpowiedniej blaszki. Powinna być ona jak najbardziej okrągła i mieć idealnie zaokrąglone krawędzie. Chociaż obecnie można znaleźć wiele działów budowlanych w Internecie, najlepiej jest spojrzeć na różne rodzaje drewna w sklepie wędkarskim, aby uzyskać lepszy pomysł na kształt. Jeśli chodzi o materiały, przejdź do litego drewna, które można stosunkowo szlifować. Aby przedłużyć żywotność, dobrym pomysłem jest lakierowanie drewna.