Skalowanie ryb: Który skaler do ryb jest idealny

Są ryby, których lepiej nie przygotowywać z łuskami. O ile na przykład pstrąga można ugotować z łuskami na patelni, to w przypadku takich ryb jak okoń czy sandacz nie jest to wskazane. Łuski są niezwykle sztywne, a niektóre są nawet naprawdę spiczaste. Najpóźniej stracisz przyjemność z ich jedzenia. Dlatego zwykle większość ryb przed przyrządzeniem należy najpierw oskalpować. Po usunięciu łusek ryby są znacznie łatwiejsze do przygotowania.

Jednak niektórzy wędkarze i kucharze amatorzy nie wiedzą dokładnie, jak bezpiecznie usunąć łuski. Zasadniczo jest to stosunkowo proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to skaler do ryb. Jest to praktyczny przyrząd kuchenny, który często sprzedawany jest w sklepach pod nazwą fish scaler.

Bestseller No. 1
KAI Select 100, stal nierdzewna, wielokolorowa, 1 x 1 x 1 cm
  • Select 100
  • skrobak do ryb
  • Materiał: stal szlachetna
Bestseller No. 2
Victorinox Taschenmesser Swiss Champ (31 Funktionen, Holzsäge, Fischentschupper, Lupe, Kombi-Zange, Schere) Schwarz
  • Narzędzie do otwierania puszek lub zdejmowania izolacji
  • Wyposażony w korkociąg, otwieracz do puszek i mały śrubokręt
  • Wyprodukowany w Szwajcarii scyzoryk z 33 funkcjami

Wysokiej jakości skalery do ryb są najlepsze

Przybory kuchenne, które mogą służyć do usuwania rybich łusek, można w dzisiejszych czasach kupić stosunkowo tanio. Można jednak zauważyć, że większość z tych produktów jest wykonana z plastiku i dlatego tylko w ograniczonym stopniu nadaje się do długotrwałego użytkowania w kuchni. Szczególnie w przypadku tanich produktów należy zachować ostrożność. Niektóre z nich po krótkim czasie ulegają uszkodzeniu, a inne są niezwykle trudne do usunięcia. Dlatego lepiej od razu postawić na jakość.

Zwłaszcza, że kupienie wysokiej jakości produktów do kuchni wcale nie jest takie trudne. W sklepach (nie tyle w sklepach wędkarskich, co raczej w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego) można znaleźć kilka modeli, które przekonują użytecznością i jakością. Bliższe spojrzenie ujawnia, że są one w większości wykonane ze stali nierdzewnej.

Porównaj ceny przy zakupie skalera do ryb

To, ile pieniędzy ostatecznie wydasz, zależy w dużej mierze od tego, jakiego producenta wybierzesz. Ogólnie rzecz biorąc, różnice w cenach są stosunkowo duże. Nie musisz jednak inwestować dużych pieniędzy, aby dodać do swojej kuchni dobrą łuskę do ryb. Wszystkim potencjalnym nabywcom można więc jedynie poradzić, aby nieco dokładniej rozejrzeli się w sklepach. Nie wyklucza to jednak korzystania z internetu: Obecnie można znaleźć wiele sklepów internetowych, w których można kupić przybory kuchenne w bardzo przystępnych cenach.