Rod Pod – nowoczesna forma stojaka na wędki

Rod pod jest często używany przez karpiarzy, ale od czasu do czasu również przez wędkarzy łowiących drapieżniki na dnie. Rod pod to w zasadzie zoptymalizowany lub przedłużony stojak na wędki. Na standardowym rod pod można umieścić do trzech wędek. Koniec wędki lub uchwyt nie musi leżeć na ziemi, lecz jest umieszczany na podpórce.

Dzięki Rod Pod panuje porządek na łowisku

Niektórzy wędkarze mogą się zastanawiać, dlaczego nie korzystają po prostu z sześciu stojaków na wędki, skoro mogą one pomieścić również trzy wędki. Wystarczy powiedzieć, że Rod Pod ma wiele zalet w stosunku do stojaków na wędki. Na przykład można go błyskawicznie rozstawić i od razu umieścić w nim wędki. Dobre podesty charakteryzują się tym, że nóżki mają indywidualnie regulowaną wysokość, co pozwala na zniwelowanie nierówności na podłożu. Takie modele przez niektórych wędkarzy nazywane są również wysokimi podami. Dodatkowo masz wszystkie wędki bezpośrednio na widoku obok siebie. Ale największą zaletą jest to, że można stosunkowo łatwo zintegrować elektroniczne wskaźniki brań. W zależności od tego, w jaki sposób elektroniczny wskaźnik brań styka się z żyłką wędkarską, można również dołączyć swinger, co nie byłoby możliwe na przykład w przypadku zwykłego stojaka na wędki.

Bestseller No. 1
G8DS® Rod Pod zestaw, stojak na wędkę + torba do przenoszenia łącznie z 3 sygnalizatorami brań z regulacją głośności
241 Recenzje
Bestseller No. 2
NGT Nakładka na wędkę Dual Line do łowienia karpi, Rod Pod na 3 wędki
262 Recenzje
NGT Nakładka na wędkę Dual Line do łowienia karpi, Rod Pod na 3 wędki
  • Ta kapsuła zapewnia miejsce na trzy wędki.
  • Długość paska pod i brzęczyka jest regulowana.
  • Nogi można ustawić w trzech pozycjach, aby dostosować się do różnych warunków.
Bestseller No. 3
Arapaima Fishing Equipment® Rod Pod 'Allround' aluminiowy uchwyt na wędkę na 4 wędki | regulowana nakładka na wędkę | w zestawie torba na stojak na wędki
234 Recenzje
Arapaima Fishing Equipment® Rod Pod 'Allround' aluminiowy uchwyt na wędkę na 4 wędki | regulowana nakładka na wędkę | w zestawie torba na stojak na wędki
  • Regulowana wysokość: 4 teleskopowe nóżki wędki są rozsuwane do 69 cm i zapewniają możliwość regulacji,...
  • Regulowana długość i regulowany kąt: stabilna kolumna środkowa jest wysuwana do 125 cm i wychylna, żądaną...
  • Buzzer Bars: na dwóch dołączonych prętach Buzzer można przymocować nakładki i sygnalizator brań na łącznie do...

Przy okazji, dobry podajnik do wędek charakteryzuje się tym, że jest również wykonany z wysokiej jakości materiałów. Z jednej strony musi być wykonany w taki sposób, aby był odporny na wodę i nie rdzewiał. Z drugiej strony powinien być również skonstruowany w taki sposób, aby można było go szybko zmontować i zdemontować, a także powinien być lekki. Dodatkowo musi posiadać odpowiednią ilość gwintów, aby można było go rozbudowywać lub modyfikować, na przykład poprzez dołączanie innych buzzer barów.