Prawidłowe stosowanie żyłki PVA i sprzętu wędkarskiego podczas połowów

Podczas karmienia nie jest absolutnie konieczne zrzucanie do wody dużych ilości zanęty. Mniej znaczy często więcej: W ostatecznym rozrachunku o wiele ważniejsze jest, aby mieszanka paszowa znalazła się we właściwym miejscu. Dotyczy to również łowienia na boilie. Wystarczy kilka dodatkowych przynęt, aby stworzyć ślad zapachowy i przyciągnąć ryby.

Jednak karmienie nie zawsze jest takie proste. Szczególnie przy łowieniu na odległość lub dalekim zarzucaniu przynęty może być trudno prawidłowo umieścić przynętę. Aby uniknąć nieprawidłowego umieszczenia i ewentualnie zwabienia ryby z dala od przynęty, dobrym pomysłem jest praca z materiałem PVA.

Bestseller No. 1
Korda SOLIDZ PVA BAG XS 45x100mm 25szt - Worki PVA
  • Praktycznie neutralny pH
  • Szybko się topi
  • Bardzo wytrzymały
Bestseller No. 1
3 sztuk żyłki wędkarskie PVA, rozpuszczalne w wodzie szpule żyłki PVA sznurek na przynętę 20 m taśma wędkarska akcesoria do narzędzi biały
  • ★ 【Materiał PVA】Żyłka wędkarska PVA wykonana jest z wysokiej jakości materiału PVA, bezpieczna i przyjazna...
  • ★ 【Szybkie rozpuszczanie】 Szybko się rozpuści, żyłka wędkarska karpia może szybko rozpuścić się w ciągu...
  • ★ 【Szybkie zlew】 Rozpuszczalna w wodzie żyłka wędkarska PVA może szybko zanurzyć się w wodzie, gdy wrzucisz...

Istnieją różne materiały PVA

Jest to tkanina rozpuszczalna w wodzie, która występuje w różnych odmianach. Szczególnie sznurek PVA i torby PVA są stosunkowo szeroko rozpowszechnione. Podstawowa idea jest dość prosta: wypełniasz przynętę do torby i dołączasz to również do zespołu wędkarskiego. W ten sposób przynęta zostaje automatycznie prawidłowo wyrzucona i ostatecznie ląduje dokładnie tam, gdzie jest przynęta. Następnie materiał PVA pozwala się otworzyć, dzięki czemu przynęta jest rozprowadzana.

Metoda ta jest szczególnie popularna w przypadku łowienia karpi. Wystarczy mała torebka wypełniona boilie. Wystarczy zaczepić go na haczyku wędkarskim i można być pewnym, że boilie wylądują w odpowiednim miejscu.

Wiele sklepów wędkarskich oferuje materiał PVA

Wędkarze, którzy chcą kupić odpowiednie linki, torby lub siatki, mają teraz wiele możliwości. Większość sklepów wędkarskich zareagowała i włączyła te produkty do swojego wyboru. Z tej perspektywy nie powinno być trudno zaopatrzyć się w lokalnym sklepie z artykułami wędkarskimi.

Jednak wielu wędkarzy skarży się, że sklepy wędkarskie pobierają naprawdę dużo opłat. Nie zawsze można tanio kupić materiały PVA. W związku z tym można jedynie powiedzieć, że w takim przypadku należy porównać ceny w Internecie. Niektóre internetowe sklepy wędkarskie oferują akcesoria wędkarskie w bardzo uczciwych cenach. Jeśli lokalny sklep wędkarski jest zbyt drogi, powinieneś po prostu porównać ceny w sieci, a następnie kupić online.