Noś Chest Pack i łów wygodniej

Podczas brodzenia nie ma tak łatwo, jeśli chodzi o noszenie ze sobą sprzętu wędkarskiego. Nie da się przecież po prostu odłożyć torby wędkarskiej. Dlatego też większość wędkarzy muchowych (prawie wszyscy wędkarze brodzący to wędkarze muchowi) decyduje się na noszenie kamizelki muchowej. W niej mogą przechowywać najważniejszy sprzęt wędkarski.

Ogólnie można powiedzieć, że kamizelki wędkarskie są bardzo praktyczne. Wszystkie ważne rzeczy są pod ręką. Niemniej jednak można zauważyć, że coraz więcej wędkarzy rezygnuje z kamizelki na rzecz tak zwanego chest packa. Jest to mała torba, którą nosi się podobnie jak plecak – z tą różnicą, że torbę lub schowek nosi się z przodu lub na klatce piersiowej.

Dlaczego chest pack jest tak popularny

Oczywiście, można też nosić plecak. Jednak nawet najlepsze plecaki wędkarskie mają ten problem, że dostęp do niego jest utrudniony, zwłaszcza jeśli trzeba trzymać wędkę w jednej ręce. Dlatego tym bardziej praktyczne jest noszenie torby z przodu: nawet zamki błyskawiczne można łatwo otworzyć jedną ręką, aby uzyskać szybki dostęp.

Bestseller No. 1
SKINII Fishing Storage Bags, Men Fishing Tackle Bag Single Shoulder Bags Waist Pack Fish Lures Gear Utility Storage Fishing Box Chest Bag
  • ✾Durable composite to provide exceptional long-term performance and reliability.
  • What's very useful about this men's tackle bag is that the strap is changeable to fit your style, such as chest fishing...
  • This fishing bag for men can be used anywhere, not just for fishing. It is especially useful whenever you go out or go...

Chestpack ma dwie zalety w stosunku do kamizelki wędkarskiej i plecaka. Po pierwsze, jest fakt, że dużo miejsca do przechowywania można wykorzystać bezpośrednio przed klatką piersiową. Po drugie, istnieje dobre rozłożenie ciężaru. Plecaki mogą być również wygodne, ale nie zawsze tak jest w przypadku kamizelek wędkarskich. Z czasem mogą one dość mocno wrzynać się w szyję.

Najlepiej najpierw przymierzyć w sklepie wędkarskim

Wędkarze, którzy chcą kupić plecak na klatkę piersiową powinni jednak uważać. Niektóre z tych specjalnych toreb wędkarskich wyglądają zupełnie inaczej w katalogu niż w rzeczywistości. Dotyczy to zwłaszcza rozmiarów. Często przyjmuje się, że należy spodziewać się wielkości plecaka, jednak zazwyczaj plecaki są znacznie mniejsze. Dlatego tym bardziej warto wybrać się do sklepu wędkarskiego i najpierw przymierzyć taki plecak, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Modele oferowane w sklepach wędkarskich mogą się również stosunkowo mocno różnić pod względem objętości, jakości i ceny. Warto zatem poświęcić odpowiednio dużo czasu i dokonać bardzo konkretnego wyboru, aby później nie być rozczarowanym.